Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou Turn it Upside Down

Ohlédnutí za epizodou Turn it Upside Down

Ohlédnutí za epizodou Turn it Upside Down

Pomalu se blížíme ke konci, a proto vám přinášíme ohlédnutí na epizodu Turn it Upside Down. Detektivové a policie pátrají po tom, kdo zabil Morlandovu krysu a jejich smyčka se stahuje kolem Morlanda samotného. Udělal to? Pokud chcete zjistit, jak to bylo dál, začtěte se do našeho ohlédnutí.


3 0
16.5.2016

Odhalení vraha v rekordním čase

Opět se vracíme tam, kde jsme v minulém díle skončili. Na místo činu, kde leží i Emil Kurtz, jsou přivoláni Sherlock a Joan. Joan samozřejmě Emila pozná a začne se chova trochu zvláštně, čehož si povšimne Sherlock. Konfrontuje ji a ona mu řekne všechno o kryse v Morlandově kanceláři. Samozřejmě se nejdřív hrozně naštve, ale nakonec se s tou myšlenkou smíří a souhlasí s Joan, že to může být sakra dobrý motiv pro vraždu. Pátrají tedy po střelci. Od sestry jedné z obětí zjistí, že zemřela na silnou alergickou reakci, kterou jí způsobila něco na střelcově oblečení. Ukáže se, že je to puma. Když pátrají po preparátorech v New Yorku, velmi rychle objeví muže, který v jídelně střílel. Protože samozřejmě nebyl tak sofistikovaný jako ostatní vrazi v tomhle seriálu, velmi rychle mu dokážou, že to byl on, a on se rozhodne spolupracovat. Řekne jim, že ho najal někdo jménem King. Popis docela sedí na Morlanda, ale King byl o něco mladší.

Je Morland nevinný?

Ukáže se, že si Tetche, preparátora/vraha, pan King nenajal poprvé. Zaplatil mu i za vraždu doktorky Naylorové, psychiatričky. Všechno ukazuje na Morlanda, tak si s ním kapitán dojde promluvit. Morland mu nijak nepomůže. Marcus se Sherlockem navštíví doktorčinu kancelář a zjistí, že pracovala na nějakém experimentu (ze Sherlockova příkladu jsem to vůbec nepochopila, tak po mě prosím nechtějte vysvětlení :D ). Mezitím k Sherlockovi domů vtrhne Morland a dá mu všechny materiály ohledně Kurtze. Jeden z jeho e-mailů prokáže, že on Kurtze nezabil, ale že to vypadá, že ho zabil ten, pro koho původně špehoval. Ten samý člověk zabil i doktorku.


Preparátor a doktorka

Morland začne spolupracovat. Sám zkoumal zakázku, kterou Kurtz vynášel. Informoval konkurenční společnost s ropou. Morland na to přišel a vyhrožoval řediteli té firmy. Ten ale prý nevěděl, kdo jim informace poslal, prá přišly anonymně. Existovali i další lidé, kteří by profitovali z toho, když Morland nedostal tu zakázku. Morland tedy navrhne, aby se Sherlockem spolupracovali. Ukáže se, že Tetch věděl, kdo je doktorka, i když tvrdil, že dokud si ho King nenajal, nikdy o ní neslyšel, protože si dělal její internetový test. On ale netušil, že ho vytvořila ona.

Stará známá firma

Sherlock zjistí, že v den, kdy byla oznámena dohoda o ropě, kterou Morland nezískal, sehrál se pokus o sebevražedný atentát. Vypadá to, že ten atentát někdo zosnoval, aby na ropě vydělal. A ten někdo měl tedy pod palcem Kurtzova vraha i atentátníka. Atentátník si také dělal doktorčin test. Sherlockovi dojde, že když se odpovědi vezmou za správný konec, vygenerují lidi, kteří mají otevřený postoj k násilí a vraždám. Ty pak najímá k vraždění. Proto si na okrsek pozvou doktorčinu asistentku. Když jí policie zkoumala počítače v laboratoři, zjistila že někdo opravdu vyhledával psychopatické odpovědi na doktorčin test. Podle času přihlášení zjistí, že to byla ona. Ale i ji řídil někdo shora, byla jen pěšák, který vybíral možné atentátníky a vrahy. Doktorka jí na to přišla, tak si najala Tetche, aby ji zavraždil. Asistentka spolupracuje a řekne, že ji do toho uvrtal nějaký muž. Při výslechu asistentky to Sherlockovi konečně dojde. Používání falešných jmen známých matematiků a celý ten vzorec práce tohoto záporáka. Organizaci, která přesně takhle pracovala, řídila Moriartyová (je příšerné psát to v ženské verzi toho jména, ale co se dá dělat).

Sherlockovy city

Pokud si vzpomenete, minule Joan narazila nečekaně na Morlanda u nich doma. Prý tam hledal něco, co si v domě kdysi uložil. V tomto díle jsme se dozvěděli, že jde o jakýsi prsten, který měl pro nějakou hraběnku a s ní by se měl teď znovu setkat. Sherlock říká, že neví, o čem to mluví, ale když je pak doma jen s Joan, ukáže nám svoji tajnou skrýš, kde ten nádherný prsten schovává. Ze Sherlocka vypadne, že ten psten patříval jeho matce. Po její smrti si ho Morland nechal, což Sherlock nechápe. Pak Sherlockovi dojde, že drahokamy jsou dobré zásobárny peněz, například na uplácení. A Sherlock si myslí, že Morland chce prsten dát tomu, kdo pomohl Krasnovovi, muži, který na Morlanda zaútočil, utéct z vězení. Sherlock se ho ale odmítne vzdát. Tahle scéna se mi moc líbila, ukázala Sherlockovu lásku k matce, když se odmítne vzdát jejího prstenu.

@LadyAlex
Jméno doktorky Naylorové mi samozřejmě hned evokovalo Červeného trpaslíka. Moc se mi líbilo, jak kapitán Gregson bránil Sherlocka a Joan před Morlandem. Jinak se mi díl docela líbil, bylo fajn řešit sice případ vraždy, ale s takhle osobním zapojením. Konečné rozuzlení jsem znala dopředu, protože připravuju anotace k jednotlivým epizodám, ale přesto mě dramatické finále nechalo plnou emocí a napnutou, jak to bude dál. Doufám, že ve finále se Jamie dočkáme! A že by tvůrci opravdu mířili k Reichenbašskému pádu, jak si to už spousta fanoušků myslí?

@hermionablack
Ano! Konečně díl, který se mi líbil! Asi to bylo tím, že jsme vraždy vyřešili v minulém díle a vše se točilo kolem hlavních postav a jejich problémů. Hádky o prsten mi zase připomínají Pána prstenů (můj milášek), tak uvidíme, jak to skončí tady.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás