Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou Up to Heaven and Down to Hell

Ohlédnutí za epizodou Up to Heaven and Down to Hell

Ohlédnutí za epizodou Up to Heaven and Down to Hell

Dnes vám přinášíme ohlédnutí za epizodou s názvem Up to Heaven and Down to Hell. Dočkali jsme se dokonce třech mrtvých v různých časových odstupech, velmi bohatého psa a toho, jak to všechno dopadlo. Zajímá vás to? Pojďte se s námi ohlédnout uvnitř článku.


4 0
1.5.2016

Létající Čestmír

Během dopravní špičky z nebe spadne mrtvola a díky gravitaci zabije náhodného okolostojícího. Všem je jasné, že okolostojící byl jen vedlejší oběť, proto se soustředí na „padající“ mrtvolu. Je jí stará paní, Rosalyn, která vypadla ze svého balkonu. Sousedé dosvědčili, že bývala zmatená a v domě se ztrácela. Na balkon byl ale přinesen otoman, který by ona sama určitě neutáhla. Navíc celý dům vlastnila, sousedi byli jen nájemníci. Mohlo jít o tohle? Získat ten dům?

Prášek jako prášek

Sherlock na místě činu najde psí chlup, Rosalyn tedy vlastnila psa. Marcus najde její léky na artritidu, ale zjistí, že vypadají jinak, než by měly. Někdo jí tedy zaměnil prášky. Na otomanu se najde stopa krve. Mezitím se na policii přihlásí Rosalyin syn, kterého hledali. Ten přizná, že zaměnil matčiny léky na artritidu, protože Rosalyn před nedávnem změnila závěť a dětem neodkázala nic. Chtěl, aby vypadala, že má demenci, aby se tak mohla závěť zahodit. Takhle ale platí a veškeré peníze dostane její pes. Markus se Sherlockem si promluví s Rosalyiným právníkem, který se teď stará o jejího psa. Ten přizná, že o tohle nestál a brzy odjede z města.


Právo na vzduch?

Rosalyn se chystala uzavřít dohodu s realitním magnátem Hullem. Jeho firma chce postavit kousek od Rosalyn další odporný mrakodrap. Rosalyn se chystala mu prodat vzduch nad svou budovou, aby on mohl hnát svou budovu do výšky. Kvůli zákonům ale neá šanci získat práva od ostatních obyvatel bloku a tudíž nemůže svůj mrakodrap postavit. Sherlock a Joan si s ním promluví a zjistí, že mají problémy s aktivisty, konkrétně s Derekem. Jdou si tedy promluvit s aktivistickou organizací, ale dorazí, když už se všechno balí, protože skončili. Dereka totiž v kanceláři někdo zabil. On tedy nemohl Rosalyn zabít, protože zemřel dřív než ona.

Chybička se vloudila

Důkazy ukáží, že v Hullově společnosti byl asi špion, který Derekovi donášel informace. Designér z Hullovy společnosti s nimi ale odmítne spolupracovat. Má ale stejné boty, jejíchž otisk se objevil na místě vraždy Dereka. Hull uspořádá tiskovku, kde uveřejní nový návrh mrakodrapu, o něco nižší než původní. Sherlock zjistí, že plány na původní mrakodrap mají chybu a nepočítají se sílou větru v té výšce. Přišel na to ten designér. Proto zabil Rosalyn, aby se tak zablokovala koupě práv na vzduch. Designér nepočítal s tím, že v kanceláři mají špeha. Ale když to zjistil, vloupal se k aktivistům do kanceláře, aby ukradl jejich počítače s jeho daty. Narazil tam ale na Dereka, tak ho taky zabil.

To je tak, když tajíte svůj vztah

Během opravdu fascinujícího experimentu, terý tkvěl v tom, že hodiny a hodiny sledovali maso válející se v parku, se Joan rozhodne, že dojde pro jídlo. V restauraci náhodou natrefí na kapitána Gregsona s přítelkyní Paige, o které nikdo neví. Kapitán později přizná, že ji tají proto, že Paige kdysi ukrala nějaké peníze z případu a pro něj by nevypadalo dobře, kdyby se s ní stýkal. Přizná, že po jejich společném setkání se s ním Paige rozešla. Joan za ní zajde a pokusí se jí domluvit, Paige ale dál trvá na rozchodu. Nakonec Paige přijde navštívit kapitána v práci. Přizná, že má roztroušenou sklerózu a rozešla se s ním, protože konec této nemoci není hezký. Kapitán se sejde s Joan, aby mu sdělila informace o roztroušené skleróze.

@LadyAlex
Tohle ohlédnutí se poměrně těžko psalo. Ač se to tak nemusí zdát, tak se v seriálu vyskytovalo poměrně málo informací. Jinak se mi tenhle díl docela líbil, akorát tedy motiv vražd mi přišel jak z mateřské školy.

@hermionablack
Už tradičně vynechávám hodnocení detektivní zápletky a soustředím se na pozadí, kde jsme tentokrát nakoukli do kuchyně jinak neproniknutelného kapitána Gregsona. Chudák, ani jemu není přán šťastný konec.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás