Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou Who is that Masked Man

Ohlédnutí za epizodou Who is that Masked Man

Ohlédnutí za epizodou Who is that Masked Man

Pokračujeme v dohánění našich restů a přinášíme vám tedy ohlédnutí na čtrnáctou epizodu s názvem Who is that Masked Man. Dočkali jsme se vraždy s nádechem války gangů, jejíž pachatelem byla asijská stařenka. Nebo ne? Pojďme se tedy ohlédnout a zjistit, jak to bylo.


3 0
29.4.2016

Kdo si chce zahrát?

Výjimečně jsme se dostali na místo činu v průběhu vraždy. Někdo v herně postřílel několik Asiatů. Když opouští místo činu, vidíme její šedivé vlasy. Že by vraždila nějaká babička? Hned po příchodu na místo činu se Sherlock a Joan dozví od kapitána Gregsona, že se obává, aby to neodstartovalo válku gangů. Sherlock zjistí, že je musel přepadnout někdo, koho znali. Podezírá hlavu konkurenčního gangu, ten má ale alibi, byl v nemocnici, protože přepadli příbuzného jeho přítelkyně. Napadli ho kousíček od herny a asi pět minut poté, co se tam střílelo. Marcus a detektivové vyslechnou svědka, který to přepadení viděl. Zase zmíní starou ženu.

Stařenka, která není stará. Nebo žena.

Při výpovědi svědka Sherlock objeví masku a paruku. Tudíž se někdo za starou ženu vydával. V masce zůstane několik chlupů z obočí, které identifikují jako chlupy bílého muže, ne Asiata. Sherlock identifikuje, podle koho vrah udělal svoji masku. Podle stařenky jménem Bai. Její bývalý muž byl vysoce postavený člen triády. Bai s policií nechce nejdřív mluvit, ale Joan ji přesvědčí. Bai přizná, že ji před nedávnem někdo fotil a ona pak zjistila, jak jí ukradl oblečení. Popíše ho jako hnědovlasého bělocha. Sherlock pak pozná podle písma v návštěvní knize, že Bai navštívil stejný člověk, Sven, kterého před chvilkou vyslýchali ohledně přepadení. Ukáže se, že Sven vlastní pohřební ústav, takže má přístup ke všemu materiálu nutnému k výrobě masky.


Pohřebák na útěku

Po Svenovi se ale slehla zem. V jeho počítači najdou fotky tří lidí, jejichž masky vytvořil. Dvě z nich identifikují (Bai a vůdce gangu), třetí je pro ně neznámý. Sven je ale pořád ve městě, což je podezřelé, když se na něj koná hon. Mohl by mít ještě něco v plánu. Ukáže se, že Sven umírá (což mi velmi silně připomíná Sherlockovskou Studii v růžové). Znovu si promluví s vůdcem triády, ale ten Svena nezná. Identifikuje ale třetího muže, kterého našli ve Svenově počítači, opravoval v herně stroje. Masku z jeho obličeje Sven použil, aby se dostal do herny, ale nepovedlo se, tak to udělal znovu s Bai.

Kdo je skutečný padouch?

Svena nakonec dostanou. Přizná se k vraždám v herně a řekne, že ho pak přepadli a chtěli jeho kabelku (vydával se přece za stařenku). Praštil ho tedy do hlavy, což pak zajistilo alibi vůdci triády. Odmítá ale přesvědčivě vysvětlit, k čemu potřeboval masku vůdce triády. Joan odhalí, že to vypadá, že Svena nějak vyprovokovala triáda. Ukáže se, že balzamoval tělo klienta domova důchodců, kde bydlela Mai, a během toho balzamování zavolal vedoucímu ústavu a bum, za chvíli na něj naběhla triáda a napadla ho. Sven totiž zjistil, že tělo, které balzamoval, bylo zavražděné. A zabil ho vedoucí domova důchodců. Ten byl ve spojení s gangem a poštval je tedy na Svena. Ukáže se, že i jeho Sven obelhal. Ten od ředitele získával peníze, aby zajistil rodinu.

Pátrání po atentátníkovi

Sherlock a Joan dál pátrají po vrahovi, který se pokusil zabít Morlanda. Podezřívají Sabine, která zemřela při atentátu, proto se pod falešnou záminkou Joan dostane k její dceři domů a projde její dokumenty. Morland to samozřejmě zjistí a pěkně ho to naštve. Ukáže se, že Sabine byla nevinná a jediná její vina tkvěla v tom, že si pustila Morlanda do života. Sherlock pátrá dál, jak mohl vrah vědět o tom, kde Morland a Sabine budou. Řešení najde v jedno z e-mailů od Sabine pro kamarádku, kde se zmínila, kde ten večer s Morlandem budou. Její poštu četl žoldnéř, Ruslan Krasnov. To on smáčknul spoušť. Někdo ho ale musel najmout.

Matka pluku

Dozvěděli jsme se první informace po čtyřech sériích o Sherlockově matce. Jmenovala se May. Když bylo Sherlockovi osm, rozvedli se. Morland dostal do péče děti. Zemřela při požáru sousedova bytu, když se oheň přenesl do jejího bytu. Sherlock vinil z její smrti svého otce. To je Sherlockova verze, kterou si tak nějak vyvodil sám. Morland se s ním ale podělí o svou verzi vzpomínek na May. May byla závislá. V předmanželské smlouvě bylo uvedeno, že musí zůstat čistá. Po čase zase začala brát. Morland se jí snažil dostat na odvykání, ale odmítla to. Proto se s ní Morland rozvedl.

@LadyAlex
U tohohle dílu jsem byla ztracená okamžitě. Gangy? Čínská jména? Asijské tváře? Pro mě naprosto zmatený díl. Navíc, jak už jsme psala, gangové záležitosti jsem nikdy neměla v lásce. Jediná zajímavá věc v tomhle dílu bylo vyprávění o Sherlockově a Mycroftově matce.

@hermionablack
Války gangů už jsou tak ohrané téma, že bych čekala od Elementary něco lepšího, ale asi jim už opravdu dochází nápady. Jediné, co drží seriál nad vodou, je odkrývání Sherlockovy minulosti a dějová linka s Morlandem, díky bohu za něj.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás