Elementary (Jak prosté) Ohlédnutí za epizodou You've Got Me, Who's Got You?

Ohlédnutí za epizodou You've Got Me, Who's Got You?

Ohlédnutí za epizodou You've Got Me, Who's Got You?

Tentokrát se ohlédneme za dílem s typickým americkým tématem: superhrdinové. Jednoho totiž najdou na ulici mrtvého. Že by ho zabil někdo, po kom Půlnoční strážce šel? Nebo za to mohl nějaký jeho kolega hrdina? Že už si nepamatujete, jak to dopadlo? Tak si to pojďte přečíst v našem ohlédnutí.


4 0
5.5.2016

Krysa sem, krysa tam

Joan pořádá sbírku oblečení pro bezdomovce. Když se sejde s kamarádkou, která pracuje pro tu charitativní organizaci, tak jí sdělí, že dostali šek na obrovskou částku od Morlanda. Dorazí k Morlandovi, který ji požádá, jeslti by se nepokusila najít v záznamech krysu, která zkazila jeden jeho obchod. Joan se o to pokusí a sdělí mu, že žádná neexistuje. To ale není pravda. Joan toho muže najde a konfrontuje ho. Řekne, že chce to samé, co Morlandova konkurence: krysu v Morlandově kanceláři.

Pro dobrotu na žebrotu

Mezi bezdomovci objeví mrtvé tělo oblečené do kostýmu superhrdiny. Ukáže se, že muž, který se vydával za Půlnočního strážce se skutečně snažil bojovat se zločinem, což je teď v Americe docela in a podobných superhrdinů se tam pohybuje hodně. Strážce šel po drogových dealerech. U těla nebyly žádné doklady, tudíž policie netuší, co je zač. První úkol je tedy identifikovat Strážce. Marcus najde krejčího, který mu šil jeho kostým. Jediné jméno, které mu dokázal sdělit, bylo Danny Dalton, jméno fiktivního hrdiny. Sherlock s Joan navštíví vydavatelství komiksů, podle kterých si vybral svou identitu Strážce. Ani oni ale neví, kdo Strážce byl. Dají ale Joan se Sherlockem všechno, co jejich vyšetřovatelé objevili.


Jak se Strážce stane Strážcem

Sherlocka a Joan navštíví tajemný superhrdina, Vlajkonoš, který Strážce znal. Ten jim konečně prozradí, že Strážce se jmenoval Mike Stratton. Vlajkonoš je odkáže na Strážcovy deníky, kam si zaznamenával všechny svoje zásahy. U Strážce najdou šek na jeho jméno s částkou 1000 dolarů. Šek je podepsaný, takže se vydají za jeho původním vlastníkem. Tím je Baxter, který pracuje v komiksovém nakladatelství, kde už byli na návštěvě. Baxtrovým dědečkem byl muž, který před spoustou let stvořil Strážce. Mike za Baxterem jednou zašel a požádal ho o povolení stát se Strážcem, což mu povolil. Občas mu posílal peníze, aby měl prostředky na nákup nějakého brnění a věcí na vlastní ochranu. Baxter jim dá přístup ke svým e-mailům.

Superhrdina ho nezabil

Policie na místě činu najde kousek látky a identifikují ji jako klopu od pouzdra na zbraň. Nebyla strážcova, takže musela být vraha. Mezitím se v ulicích objeví další Strážce. Joan ho identifikuje jako původního Vlajkonoše, čímž ho začnou podezřívat jako vraha. Ukáže se ale, že Mike ho k superhrdinství přivedl, když byl na dně a zachránil mu tak život. Proto by mu nikdy neublížil. Sherlock si tedy jde promluvit s drogovým dealerem, s kterým měl Strážce nejvíc potíží. Ten mu potvrdí, že se poprali a že mu přitom vzal telefon.

Když se mi nedaří, vystřílím kancelář…

Ve Strážcově telefonu najdou číslo na policistu. Ten jim řekne, že před nedávnem zavřel muže za řízení pod vlivem alkoholu a tenhle muž si volal z jeho čísla Mikeovi. Policista si i vzpomene, ze se jmenoval Al Baxter. Baxter má také povolení na zbraň stejné ráže, která byla použita při Mikeově vraždě. Ukáže se, že Baxtera vydavatelství zaměstnalo spíš pod tlakem než z vlastní vůle. Je v jednom kuse naštvaný na všechno a pořád se plácá okolo toho, že jeho děda vymyslel Strážce. Tu noc, kdy byl Mike zastřelený, se mělo celé vydavatelství kromě Baxtera sejít s filmovými producenty a probrat práva na fim. Baxtera tam nikdo nechtěl a on se to dozvěděl. Sherlockovi dojde, že Baxter byl na cestě do testaurace, kde se konala ta schůzka, aby je tam všechny postřílel. Měl i velmi silné kulky, které by prošly nábytkem. Poblíž restaurace ale narazil na Mikea alias Půlnočního strážce. Ten mu v tom chtěl zabránit, poprali se a Baxter zastřelil Mikea. Když si to „zkusil“, zjistil, že to dalším lidem nedokáže udělat, a tak svůj pokus vzdal. Mikea to ale už nemohlo zachránit

@LadyAlex
Wow, ten konec mě vážně dostal. Joan to umí hrát i na ne úplně hezkou strunu! Co se týká případu, nemám ráda superhrdiny, kteří jsou teď v Americe tak v módě. Proto mě tato součást příběhu moc neoslovila. Co mě ale oslovilo, byla ta část s plánováním masové vraždy. V této sérii jsme už jednu měli, každopádně tahle mě ovlivnila víc. Za mě docela povedený díl s poměrně silným příběhem.

@hermionablack
Tento díl mi vůbec neutkvěl v paměti – skoro jsem ani nemohla věřit tomu, že jsem se podílela na jeho překladu. Superhrdinové mi nevadí, navíc jsou v módě, tak proč se jim bránit.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás