Elementary (Jak prosté) Postřehy z epizody Bang Bang Shoot Chute

Postřehy z epizody Bang Bang Shoot Chute

Postřehy z epizody Bang Bang Shoot Chute

Přinášíme vám postřehy ze sedmé epizody. Dočkali jsme se dvojité vraždy jednoho člověka a Shinwellovy temné stránky. Že si to nepamatujete? Pak jsou naše postřehy přímo pro vás.


5 0
11.12.2016

Shrnutí epizody

Létající Čestmír

Místem činu je nyní newyorská ulice, kde došlo k vraždě parašutisty. Během jeho seskoku z jedné z budov byl dvakrát střelen. Již na místě činu si Sherlock všimne, že naše oběť, Bennett Nealy, měl rovněž poškozený padák. Z toho tedy usoudí, že se Bennetta pokusili zabít dva lidé. Jeden z nich úspěšně. Vzápětí se od jeho ženy dozvídáme o tragické smrti jednoho z Bennetových přátel, který zemřel při jejich seskoku. To by mohlo posloužit jako motiv jeho kamarádovi, který s oběma skákal a dělal jim kameramana. Může být onen kameraman i sabotér (Mark Trenchman) ten, který poškodil Bennetovi padák?

Mark skočil s Bennettem z budovy, kde byl později Bennett zabit. Mark ovšem přežil bez úhony a zmizel. Zanedlouho ho ovšem policie najde díky jeho velmi drahé kameře. Dozvídáme se od něj, že žádný motiv pro vraždu Benneta již nemá a skok byl jakousi poctou mrtvému kamarádovi. Mark nás ovšem přivede na stopu zvláštním vyhlídkovým a parašutistickým letům, které Bennet a další tajemný člověk provozovali. Celý tento jejich obchod je pouhou zástěrkou pro pašování lidí přes hranice. Takto si dokázali vydělat nemalé sumy peněz. Identita pilota ovšem zůstává tajemstvím.


Záběry z letiště ale odhalí jednoho z jejich klientů nebo spíše celou rodinu, která byla takto přepravena z Kanady do Spojených států. Navíc se ukáže, že jeden z členů je hledaným teroristou. Policii nedá velkou práci nalézt jeho ženu i jej. Jejich děti se jim ovšem najít nedaří. Z jejich výpovědi se dovídáme, že pan Durrani byl spíše obětí okolností než terorista. Pomohou jim ovšem k nalezení tajemného pilota. Ten je zároveň Bennetovým tchánem, čehož si Sherlock všimne díky kombinaci jistých genetických vlastností. Z jeho výpovědi Sherlock zároveň vydedukuje, že oním sabotérem je jeho dcera a Bennettova manželka.

Její motiv byla Bennetova nevěra s dcerou pana Durraniho, jak se dovíme posléze. To je ovšem v očích přísně ortodoxní víry, kterou jeho synovi vtloukl do hlavy Taliban, něco nepřípustného. Proto, aby navrátil čest své rodině, se syn pana Durraniho rozhodl zabít Bennetta a svou sestru. Naštěstí se vraždě jeho sestry podaří zabránit. Syn pana Durraniho, Marjan je tedy zatčen za Bennettovu vraždu.

Problémy se Shinwellem

V tomto díle se opět setkáváme s Joaninou sestrou, od které se Joan dozví, že se Shinwell sešel se svým kamarádem z dob, kdy byl jedním z šéfů gangu. Joan se s ním rozhodne setkat, aby zjistila, o co se jednalo, a proč se sešli. Nedozví se ale nic užitečného. Pouze to, že to byl nápad Shinwella a ne jeho kamaráda, jak se dříve domnívala.

Jelikož se Joan snaží dát Shinwellovi prostor, vydá se za Shinwellem Sherlock aby si s ním promluvil a připomněl mu, že pokud opravdu chce změnit svůj život a nespadnout do dřívějších kolejí, neměl by se stýkat s lidmi, kteří by ho mohli strhnout ke kriminální činnosti. Bohužel to má ale jiné následky. Shinwell se rozhodne požádat Joan, aby za ním přišla a vše si vyjasnili. Vše skončí tak, že Shinwell dá Joan jasně najevo, že nestojí o žádnou pomoc, a aby se držela co možná nejdál to jde. Joan je vývojem událostí zklamaná ale nezbývá jí než odejít.

Názory na epizodu

@matrix17

Mile mne překvapilo krásné zjevení v podobě Joaniny sestry. Díl jako takový byl poměrně průměrný. Objevilo se téma imigrantů, které bylo takovou klasikou z každého seriálu. Když imigrant, je to terorista nebo vrah. Sice se ukázalo, že byl tak trochu obětí ale ani tak mne to nezaujalo. Naopak vedlejší dějová linie se Shinwellem byla zajímavá. Dostal ale dle mého názoru málo prostoru.

@LadyAlex

Za mě další překombinovaný díl. I po přečtení tohoto shrnutí jsem pořádně nepochopila, kdo tedy byl vrah a proč. Stačilo by jen trochu zjednodušit případy a bylo by to mnohem přehlednější. Shinwellova linka se mi moc nezdá. Nejdřív „jééé, já budu hodnej, co pro to mám udělat?“ a najednou tohle? Každopádně Nelson umí krásně pouštět hrůzu, sama jsem se ho bála. :-)

@siri

Jeden muž zavražděný dvakrát dvěma různými pachateli kvůli jedné nevěře. Adrenalinová zábava, skupinka nabušených armádních veteránů s kriminálním tajemstvím, mezinárodní terorismus, ortodoxní odplata, falešné přiznání a navíc těhotenské hormony. Trochu příliš na jednu epizodu, i když jde o Sherlocka. Takhle komplikovaná zápletka neměla v omezeném prostoru jedné epizody šanci na pořádný závěr. Vařili kaši z tolika ingrediencí, že nakonec moc dobře nechutná, takže za mě zklamání. A Shinwellova linka to nijak nevylepšila, s výjimkou šachové partie.

Jak se líbil tento letecký díl vám? Co říkáte na Shinwellovo otočení k temné straně? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás