Elementary (Jak prosté) Postřehy z epizody Fly Into a Rage, Make a Bad Landing

Postřehy z epizody Fly Into a Rage, Make a Bad Landing

Postřehy z epizody Fly Into a Rage, Make a Bad Landing

Případ, který se osobně dotkl detektiva Marcuse Bella. Dokonce to i chvíli vypadalo, že to on je vrahem bývalého manžela své přítelkyně. Jak to vlastně bylo? To zjistíte v našem článku.


3 0
30.5.2017

Postřehy z epizody

Vždycky je to manžel

Děj přímo navazuje na předchozí díl, kdy Marcus nalezne svou přítelkyni Chantal v jejím bytě zbitou do bezvědomí. Důkazy na místě činů ukazují na jejího bývalého manžela Roye. Sherlock se ovšem zdráhá uvěřit, že by bylo vše tak prosté, jako je bývalý manžel, který se chce přes zranění bývalé ženy, Marcusovy přítelkyně, pomstít Marcusovi. Pozvou si tedy Roye k výslechu, aby potvrdili podezření.

Samozřejmě Roy obvinění popře, jelikož má údajně na ten večer alibi. Ověřit ho ale nebude tak lehké. Roy pracuje jako detektiv pro právní kancelář zabývající se rozvody. V tu noc sledoval jednu osobu u soukromého klubu, který si velmi potrpí na diskrétnost svých klientů. Sherlock si ovšem i s tímto zádrhelem dokáže poradit a získá přístup ke kamerovým záznamům onoho místa. Kamerové záznamy potvrdí Royovo alibi a vše tedy zdá se vede do slepé uličky. Krátce po shlédnutí záznamů potvrzujících Royovo alibi, volá kapitán Gregson, že je Roy nalezen mrtvý ve svém autě a vypadá to na sebevraždu.


Po podrobném ohledání místa činu však zjistí, že to jako sebevražda pouze vypadá. Je tedy třeba zjistit, kdo Roye zabil a tím i dopadnout toho, kdo napadl Chantal. To je přivede do právní kanceláře, pro kterou Roy pracoval. Royův poslední případ se týkal Fyodora Ukhova, který údajně skrývá 20 milionů dolarů před svou ženou a daňovým úřadem. Konfrontace pana Ukhova ale nepřinesla kýžené výsledky, a proto je třeba se poohlédnout jinde. Vyžádají si tedy přístup k Royově bezpečnostní schránce v bance. Z jejího obsahu zjistí, že právník, který zastupoval u soudu ženy žádající o rozvod, podváděl své klientky a za úplatky od jejich manželů deklaroval menší stavy účtu, než byla skutečnost. Jejich manželé tak ušetřili peníze a Roy s panem Winthropem si přišli na nemalé peníze. Kvůli obviněním vzneseným na Roye toto vše mohlo vyjít na povrch. Proto pan Winthrop zmlátil Chantal a narafičil to na Roye, kterého následně zabil, aby to vypadalo jako sebevražda.

Názory na epizodu

@matrix17

Musím říct, že díl sem si užil. I když mi Chantal není moc sympatická, nelíbilo se mi, co se jí stalo. Případ jako takový byl krásně zamotaný. Když už tu ale není onen superpadouch, chtělo by to alespoň, aby využili nějakou z knižních předloh. Dříve se o to snažili víc. Vůbec nejlepší by bylo, kdyby byla každá řada inspirována jinou knihou/povídkou.

@LadyAlex

Tohohle vyšetřování se se bála, protože jsme věděla, že se budu nudit od začátku do konce, tyhle „zásahy do vlastních řad“ mě nikdy nebavily. Ale překvapivě jsme zůstala napnutá až do konce. Líbilo se mi, že ač se Sherlock ke všem chová tak chladně, bych ochotný riskovat a napadnout Uhkova, aby pomohl Marcusovi a případu. Taky se mi líbilo, že jsme se dozvěděli něco o Marcusově dětství, i když to nebyla moc šťastná vzpomínka.

Co vy říkáte na tento díl? Podělte se s námi do komentářů.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás