Elementary (Jak prosté) Postřehy z epizody Hurt Me, Hurt You

Postřehy z epizody Hurt Me, Hurt You

Postřehy z epizody Hurt Me, Hurt You

Finále. Poslední díl série. Boj proti SBK se j v plném proudu. Sherlockova známá je čím dál tajemnější. A co jsou všechny ty krabičky, které Sherlock rozpaluje? To všechno zjistíte v našem článku,.


4 0
7.6.2017

Postřehy z epizody

Oko za oko

Vyšetřování SBK je v plném proudu. Najednou se na scéně objeví další známý gang, Mara Tres. Vypadá to, že chtějí rozpoutat válku s SBK. Sherlock se rozhodne setkat s hlavou Mara Tres a přemluvit ho, aby se válce vyhnul, jelikož nechce zbytečné krveprolití. Halcon, šéf Mara Tres, mu ovšem řekne, že není tím, kdo onu válku začal. Naopak útok na párty SBK byla odplata za vraždu jeho sestry. Sherlock a Joan se tedy domnívají, že se to na SBK snaží někdo hodit, aby zničil svou konkurenci a vytěžil ze všeho maximu. Kdo za tím vším ovšem stojí?

Promluví si tedy s Wilcoxem a zdá se, že jim chce pomoci s hledáním osoby, která vše naplánovala, aby se gangy vzájemně zničily. Wilcox ovšem překvapí všechny. Místo jména někoho z gangu, který by mohl stát za vyhrocením situace mezi gangy, se rozhodl udat všechny členy gangu a získat za to imunitu. Wilcox rovněž „nalezl viníka“ vraždy Halconovy sestry. Podle všeho je to ale pouze další nastrčený člověk, který má převzít vinu za něco, co neudělal. Jelikož navíc zemřel při útoku Mara Tres, není žádný způsob, jak vše vyvrátit. Alespoň se to tak zatím jeví.


Joan se ovšem nechce spokojit s tím, že by Wilcox unikl trestu a navíc trestu za vraždu. Rozhodne se tedy jednat na vlastní pěst a navštíví Halcona. Ten Joan poskytne tělo jeho sestry. V jejím krku naleznou DNA, která pomůže spojit Wilcoxe s vraždou sestry Halcona. Díky tomu mohou zrušit jeho imunitu a poslat Wilcoxe do vězení spolu s celou SBK, kde nebude chráněný před lidmi z Mara Tres. Halcon dostane přesně to, co chtěl. Když bude Wilcox ve vězení, nebude problém, aby někdo ze zatčených členů Mara Tres Wilcoxe zabil a tím pomstil smrt Halconovy sestry.

Jsi v pořádku, Sherlocku?

Sherlock evidentně neodpustil Shinwellovi, jak ho zbil, když nepřišel na Shinwellovu tryznu. Joan se na něj kvůli tomu rozzlobí a připomene, že se chová poslední dobou hodně divně. Není se ale čemu divit, Sherlock se evidentně s něčím vypořádává. Například s tajemnými krabičkami, které neobsahují to, co si Sherlock myslí. Navíc co ta tajemná žena, která za Sherlockem chodí? Ta se pokusí upálit v Brownstoneu, kde ji musí Sherlock zachránit před jistou smrtí. Kdo po Sherlockovi jde?

Sice je Sherlock v ohrožení, ale ne v takovém, s kterým může bojovat svými obvyklými metodami. Za Shinwellem nepřišel, protože si to nepamatoval. Když mu došlo, že zapomíná, začal si balit krabičky, které s odstupem času rozbaloval a zkoušel vyjmenovat věci, co tam najde, ale jak jsme mohli vidět, jeho odhad s věcmi nesouhlasil. Navíc se z tajemné ženy vyklubala Sherlockova matka. Ta je ale přece mrtvá, ne? Ano, je, ta žena, kterou Sherlock vídá, je jen halucinace. Sherlock si nakonec musí připustit, že je nemocný a vyhledá pomoc. Jaké je překvapení, když se dozvídáme, že se vše odehrávalo pouze v Sherlockově mysli. Ona žena je halucinací jeho matky. Obrazem, který se mu snažil pomoci. Sherlock se tedy dostává do nemocnice a podstupuje vyšetření…

Názory na epizodu

@matrix17

Pro mne je trochu zklamání, že velký záporák je opět pryč. Ano, není to nic překvapivého a „muselo“ to tak dopadnout. Ale mrzí mě, že vše dopadlo, jak dopadlo. Zajímavé rozuzlení ale byla Sherlockova hospitalizace. Nejsem si zcela jistý, jak na tohle bude navazovat příští řada, ale mám o to trochu obavy. Tento směr se mi úplně nelíbí a Sherlockovo rozhodnutí tajit vše před Joan se mi vůbec nelíbí.

@LadyAlex

Jak jsem psala už minule, gangy nemám ráda. Přesto mě to ale bavilo Chtěla jsme přijít na kloub těm divným krabicím, co Sherlock rozbaloval. Přišly mi jako od mafie. Ale nakonec to dopadlo úplně jinak. Sice hodně citlivý a silný konec, ale nic nepřebije konec třetí série, kdy se Sherlock znovu zfetoval. Jsem zvědavá, jak si se zádrhelem v podobě Sherlockovy nemoci poradí v příští sérii.

Jak se vám zamlouvalo finále? Těšíte se na další řadu? Napište nám do komentářů.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás