Elementary (Jak prosté) Postřehy z epizody Ill Tidings

Postřehy z epizody Ill Tidings

Postřehy z epizody Ill Tidings

Šestá epizoda nám přinesla případ masové vraždy kvůli otrávenému jídlu, Marcusovy lásky a bilancování Sherlockova vztahu s Fionou. Pokud si nepamatujete přesně, co se stalo, pomůže vám shrnutí, které jsme pro vás připravili.


5 0
24.11.2016

Shrnutí epizody

Děj začíná v kuchyni oblíbené restaurace, kde dojde k náhlému úmrtí tamního šéfkuchaře. Rychle se přesouváme na místo činu a zjišťujeme, že byl otráven hadím jedem. Šéfkuchař ovšem podle všeho nebyl cílem. Skutečný cíl bylo sedm čelních představitelů uskupení IAO. IAO je uskupení (čistě fiktivní), které sdružuje odborníky z řad IT a starají se o správné párování doménových jmen a webů. Z těchto sedmi představitelů přežil pouze jediný, a to díky tomu, že nepozřel onen otrávený pokrm. Jde pouze o vedlejší postavu, kterou hraje herec známý například z Heroes a dále pro nás není zajímavá. Naopak výhrůžka ze strany anonyma, že zničí nebo kompromituje obchod na burze nás přivede na skutečný cíl vraha. Na první pohled se zdá, že jde o podvod s cennými papíry nebo jiný způsob jak na chaosu vydělat. Ve skutečnosti jde o krádež cenných obrazů z burzovního domu na Wall Street. Vše ostatní, tedy video, vražda představitelů IAO bylo pouze odvedení pozornosti. Sherlock nechá u svého známého vyrobit padělky kradených obrazů, aby ztížil jejich prodej a tím i získal stopu k člověku, který obrazy ukradl. Na temném webu narazí s Joan na člověka, který pod různými identitami prezentuje, že má skutečné obrazy a policie má pouze padělky. Když se dostanou k němu domů, je již mrtvý a podle všeho otráven stejným jedem jako představitelé IAO a šéfkuchař. Na místě naleznou hada, jehož jed byl použit na otrávení všech lidí a tak se zdá, že ho uštknul, když utekl ze svého terária. Nic však není, jak se zdá, a ve skutečnosti byl had, terárium a další věci nastraženy jeho komplicem. Tím byl pomocný kuchař z oné restaurace, pan Limo. Naleznou mnoho nepřímých důkazů a bohužel pro něj i ukradená plátna obrazů, ukrytá v jednom z jeho terárií.

Love is in the air

Vztahy, to je vedlejší téma tohoto dílu. V prvé řadě jde po dlouhé době o vztah Sherlocka a Fiony. Sherlock řeší rozdíly mezi vztahem s Irene Adlerovou alias Moriatyovou, a Fionou. Velkého brouka do hlavy mu nasadí detektiv Bell a jeho zájem o Chantal, asistentku okresního prokurátora. Ta momentálně prochází rozvodovým řízením a zatím není jisté, jakým směrem se to bude dále vyvíjet. Naproti tomu Sherlock je se vztahem spíše nespokojen, jelikož přes kvality jeho přítelkyně se nemůže ubránit pocitu, že zde něco chybí. Proto podle všeho přistupuje k ukončení tohoto vztahu.


Názory na epizodu

@matrix17

Nejvíc mě naštval nesmysl v podobě IAO a „kouzelného“ algoritmu na doménová jména. Chápu, že potřebovali něco globálního ale předložit divákovi naprostý nesmysl o fungování doménových jmen jsem přejít nedokázal. Zbytek dílu mne díky tomu trochu míjel. Nicméně důvod vraždy představitelů IAO byl prima a vztah Sherlocka a Fiony byl příjemným oživením. Hlavně ona vedlejší vztahová zápletka ukázala, že i Sherlock je člověk, který má city a řeší stejné problémy jako my. Jen doufám, že přešlap ohledně IAO už se nebude opakovat a šlo pouze o ojedinělou chybu.

@siri

Zápletky tohoto druhu mám ráda, a tak bývám podobně jako Watsonová nakonec zklamaná, když se případ ukáže být všednějším, než se původně zdálo. Kdo by tedy mohl mít zájem na odstavení vedení záhadné organizace, která bdí nad bezpečností světové internetové sítě? Kdo jiný, než obyčejný pachatel s nadmíru komplikovaným plánem… Vedlejší zápletku obstaraly milostné peripetie hlavních postav a Sherlockovy vyhlídky se – na rozdíl od těch Marcusových – zdají být poněkud méně nadějné. Poučení z této epizody: ve vypjatých situacích pomůže Google!

@LadyALex

Upřímně? Už v minulé sezóně jsem říkala, že má ráda masové vraždy, proto se mi začátek moc líbil. Originální způsob vraždy prominentní skupiny lidí. Pak ale najednou… Nevím co se stalo. Ale celá epizoda mi přestala dávat smysl. Chvíli se honili za tímhle, chvíli za tamtím a vlastně vůbec netuším, o co tu tentokrát šlo. Každopádně pokud ty lidi zabili kvůli obrazům, tak je to poněkud trapné. Marcusovo zalíbení v kolegyni tomu jako jediné dodávalo na zajímavosti. Ani Fiona už není tak zajímavá, jako bývala v minulé řadě. Škoda, škoda…

Souhlasíte s námi, nebo se vám epizoda líbila? A co se vám líbilo nejvíc? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás