Elementary (Jak prosté) Postřehy z epizody It Serves You Right to Suffer

Postřehy z epizody It Serves You Right to Suffer

Postřehy z epizody It Serves You Right to Suffer

Přinášíme vám naše tradiční shrnutí epizody, tentokrát deváté. Dočkali jsme se vraždy v gangu a Shinwell s tím měl něco společného. Jak to vlastně celé bylo? A jak se nám epizoda líbila? To zjistíte uvnitř článku.


4 0
27.12.2016

Shrnutí epizody

Ach, ty gangy…

Joan je po nepříjemném probuzení Sherlockem informována, že došlo k vraždě a její přítomnost je více než nutná. Jakmile Joan dorazí na místo činu, je seznámena s tím, že zavražděným je člen gangu Los Espectros. Možným podezřelým je Shinwell. Je nalezena zbraň, kterou zahodil, když utíkal z místa činu, navíc je na místě nalezen zlatý řetízek s křížkem, který Shinwell nosí. Případ je tedy „osobnější“ než bývá. Joan se Sherlockem se tedy vydají do Shinwellova bytu aby si potvrdili své podezření. Shinwella tam nenaleznou a naopak najdou další indicie toho, že může být do vraždy zapleten.

Sherlock se vydá prověřit členy SBK v ulicích, zda se jednalo o jejich „práci“, nebo nikoliv. Joan mezitím nalezne Shinwella na schodech Brownstonu. Zanedlouho se přidá i Sherlock a Shinwell jim vysvětlí, že s vraždou nemá nic společného. Byl pouze v nesprávný čas na nesprávném místě. Úkol je tedy jasný. Nalézt vraha a zároveň zachránit Shinwella před možným návratem do vězení. Ač je Shinwell skeptický, nezbývá mu jiná alternativa. První pokus je přemluvit agenta, pro kterého sbírá informace o SBK, aby se za něj přimluvil a vše zametl pod koberec. Agent Whitlock ovšem pomoc odmítne a tím tedy zbyla pouze možnost: odhalit vraha a doufat, že vše bude stačit, aby Shinwell nešel do vězení.


Díky prohlídce bytu zavražděného Moralese odhalí, že chodil za psychiatričkou. Ta jim následně prozradí, že stejně jako Shinwell byl i Morales informátor agenta Whitlocka. Shinwell náhodou od SBK zjistí i důvod, proč byl zřejmě Morales zabit přesně na tom místě. Agent Whitlock ho využíval stejně jako Shinwella, aby získal informace o tom, kdy převáží jaký gang peníze a mohl je tak okrást. Na Moralese to bylo moc a chtěl Whitlocka udat, bohužel pro Moralese to dopadlo jinak. Whitlock po konfrontaci s Joan pochopil, že není úniku před vězením, a proto se raději zabije. Whitlocka se ovšem podaří spojit s vraždou, a tak je Shinwell zbaven podezření. Zůstávají nám ovšem otisky na zbrani, kterou by vůbec neměl mít. Co s tím? Půjde Shinwell zpět do vězení? Sherlock ovšem získá přístup k oné zbrani ještě před analytiky a otisky z ní setře. Dá tak Shinwellovi další šanci, aby zůstal „čistý“ a na svobodě. Jak se asi povede Shinwellovi dále?

Názory na epizodu

@matrix17

Bylo to zajímavé nahlédnutí do Shinwellovy minulosti. Trochu jsem čekal lehce vánočnější téma. I když si nemyslím, že to seriálu uškodilo. Spíše naopak. Asi už vánoční speciály nejsou tolik in. Musím říct, že Shinwell je stále zajímavá postava a je dobré, že se jí tak rychle nezbavujím ale naopak jí dávají prostor. Nicméně půlka řady je skoro pryč a pořád mi chybí nějaký „větší“ záporák. Případy jsou sice prima, ale už by to chtělo nějakou tu „větší záhadu“.

@LadyAlex

Opět jsem skoro nic nepochopila. Téma gangů je další z mnoha, které nemám ráda a zase to bylo celé děsně zamotané. Navíc jsem se překladově na tomto dílu nepodílela, tudíž jsem opravdu tápala. Tohle opravdu nemám na Elementary ráda, tu jejich překombinovanost.

Jak se díl líbil vám? Co říkáte na téma gangů a náhlou smrt agenta Whitlocka? Podělte se s námi o vaše názory do komentářů.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás