Elementary (Jak prosté) Postřehy z epizody Render, and Then Seize Her

Postřehy z epizody Render, and Then Seize Her

Postřehy z epizody Render, and Then Seize Her

Přinášíme už třetí ohlédnutí ve zbrusu novém kabátu. Tentokrát jsme si posvítili na v pořadí třetí epizodu. Řešil se vztah kapitána Gregsona a únos nebohé ženy. Shrnutí epizody a co na ni říkáme, najdete uvnitř článku.


8 0
8.11.2016

Shrnutí epizody

Únos – neúnos

Po připomenutí historie jedné z vedlejších postav, kapitána Gregsona, jsme svědky toho, jak nahý muž cosi natáčí v okně cizí chatky. Při psaní komentáře ho však někdo překvapí a zastřelí. Proč byl muž nahý? Kdo ho zastřelil? Na první otázku se dovídáme odpověď vzápětí. Šlo o tábor nudistů. Dovídáme se i to, že natáčel unesenou ženu, Beth Stoneovou. Ta byla unesena a je za ní požadováno výkupné 3 miliony dolarů. Výši výkupného i to, že je nějaké vyžadováno, ovšem manžel před policií tají ze strachu, že by jí únosce mohl ublížit. Výkupné má ovšem jeden háček. Manžel, potažmo celý pár, je momentálně na mizině. Může je zachránit pouze program na generování obrazu. Jeho autorem je zaměstnanec a dlouholetý kamarád pana Stonea, Dennis Karig. Jelikož ovšem Karig napsal program coby zaměstnanec a vztahuje se na něj zaměstnanecká smlouva, je program vlastnictvím zaměstnavatele, tedy Aarona Stonea. To se Karigovi nelíbí a chce více peněz. Do karet mu přitom hraje to, že Beth chce získat více peněz, než by získala při rozvodu nyní, jelikož je zde předmanželská smlouva, kterou s Aaronem uzavřela. Díky této smlouvě by nezískala nic, kdyby se s ní Aaron nyní rozvedl. Potřebuje tedy získat čas, aby smlouva vypršela. To se má stát na desáté výročí jejich svatby. Proto se rozhodne předstírat únos a pomůže jí v tom výše zmíněný Karig. Vše se samozřejmě provalí a oba putují do vězení.

Ženit se, či neženit se?

Opět se zde vracíme ke vztahu kapitána Gregsona a Paige Cowanové. Jak víme, Paige bojuje s vážnou nemocí, roztroušenou sklerózou, to ji stojí nejen spoustu energie, ale také finančních prostředků. Jedním z možných východisek je nechat si finančně pomáhat od kapitána Gregsona. To ovšem není to, co by Paige chtěla a nebo zamýšlela. Nabízí se tedy jiné řešení. Tím by mohla být svatba. Budeme tedy svědky toho, jak Paige řekne kapitánu ano? Pokud opravdu řekne ano, dočkáme se svatby již v této řadě? To se nejspíše dovíme až v jednom z dalších dílů.


Postřehy z epizody

@matrix17
Občas mne trochu mrzí, že některé technické věci nebo i jiné, které mne osobně zajímají, dostanou malý prostor a jsou zde pouze jako „kulisa“ pro případ. V tomto případě to byl onen software na úpravu obrazu. Naopak se mi ale velmi líbila romantická nota tohoto dílu. Tím mám na mysli žádost o ruku Paige. Uvidíme, kam nás tento vývoj posune.

@LadyAlex
Mě osobně velmi zaujal příběh unesené ženy. Jednoho případu s unesenou dívkou jsme se dočkali i vloni, tohle téma mě opravdu baví. Bohužel už v okamžiku, kdy Beth našli a ona líčila svůj příběh, mi bylo jasné, jak to celé dopadne a že ji nikdo neunesl. Každopádně víc takových případů, prosím!

@siri
Díl začal slibně odstřelením naháče, který byl ve špatný čas na špatném místě. Zápletka se zajímavě šmodrchala, ovšem pouze do doby, než ji celou potopilo CGI. Výsledný motiv je ohraný jak gramofonová deska. Tentokrát zkrátka nic moc. Nemluvě o tom, že představitel Denise Karriga aspiruje na výhru v soutěži o nejprotivnější hlasový projev seriálové sezony. Potěšilo akorát v závěru Sherlockovo investigativní vměšování se do soukromého života kapitána Gregsona.

Co říkáte na tento případ? Líbí se vám „nevražedné“ případy? A co romantika v Elementary? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás