Elementary (Jak prosté) Postřehy z epizody To Catch a Predator Predator

Postřehy z epizody To Catch a Predator Predator

Postřehy z epizody To Catch a Predator Predator

V páté epizodě jsme se dočkali sexuálních násilníků a bojovníka proti nim a také se nám vrátil Shinwell. Podrobnější popis epizody a nás názor na ni najdete uvnitř.


5 0
22.11.2016

Shrnutí epizody

Největší lovec v rybníčku?

Ústředním motivem tohoto dílu je smrt Damiena Novaka, který byl zabit dvěma střelnými ranami v hodinovém motelu. První útržky důkazů nasvědčují tomu, že jde o sexuálního predátora, který „loví“ náctileté dívky za účelem sexuálního styku. S přibývajícími důkazy však zjišťujeme, že není sexuálním predátorem, ale naopak lovcem sexuálních predátorů. V tomto bodě se nám děj zamotává. Dovídáme se totiž o jeho možném spojení s Yvette Ingramovou. Yvette zde figuruje jako žena, která podala žalobu na svého šéfa (Jacka MacGilla) za sexuální obtěžování. Její žaloba se ovšem nevyvíjela tak, jak očekávala, a nebýt videa, kde ho lovec sexuálních predátorů (Damien Novak) mlátí a nutí k přiznání, že znásilňuje náctileté dívky. Právě díky tomuto videu Yvette vyhraje soud, přesněji dosáhne mimosoudního vyrovnání, a odnese si část z tučného odškodného. Možném proto, jelikož se z následujících událostí dovíme, že Damien Novak Yvett ve skutečnosti vůbec neznal. Lépe řečeno ji poznat nestihl. Byl podveden svým švagrem, který financoval onu žalobu proti Jackovi, aby natočil video, kde se Jack přiznává a pomohl tak vyhrát Yvettin soudní spor. Nyní se dostáváme částečně do slepé uličky. Zůstává pouze švagr, ale ten jakýkoliv stín podezření okamžitě odvrací. Když se Sherlock a Watsonová ponoří více do případů, kde Damien vymlátil přiznání o zneužívaní mladistvých dívek ze sexuálních predátorů, naleznou pravého vraha. Je jím, nebo spíše je jí, Nadia Swainová. Zneužíval ji její tehdejší trenér pozemního hokeje. O několik let později, kdy se její příběh dostal na policii, spolu s příběhy několika dalších obětí, byl onen trenér postaven před soud. Bohužel/bohudík ovšem zasáhl Damien Novak a vymlátil z něj přiznání. Kvůli tomu ovšem onen trenér stihl prchnout ze země a unikl tak trestu. Toto Nadiu velmi rozzuřilo a chtěla pomstu. Ona pomsta se bohužel zvrtla a její konec již známe.

Detektivovské těsto

Opět se zde setkáváme se Shinwellem. Joan ho připravuje na pracovní pohovor. Bohužel je Shinwell opět odmítnut kvůli jeho vězeňské minulosti. Joan tedy přijde s nápadem, naučit ho detektivní práci, tak jak to Sherlock naučil ji. Sherlock s tímto jejím rozhodnutím příliš nesouhlasí. Shinwell nicméně Joaninu nabídku odmítá a rozhodne se dát si od hledání práce pauzu. Na konci ovšem sledujeme, jak Shinwella navštíví jeho „dávný přítel“, který mu „jemně“ naznačí, že přátelit se s policií, potažmo s Joan, nemusí být v jeho nejlepším zájmu. Naopak by se od nich měl držet dál, protože je čeká práce, která jistě nebude zrovna legálního charakteru…


Zhodnocení epizody

@LadyAlex

Téma násilníků se mi líbilo, i když bylo pořád takové neuchopitelné. Ke konci, když Joan četla výpověď jedné z obětí, stalo se to najednou velmi reálné, což se mi moc líbilo. Tentokrát jsme se vraha dočkali hned na začátku, což mam ráda, a konečně jsem ho také jednou okamžitě neobjevila. Za mě povedená epizoda.

@matrix17

Byl to dobrý díl se svěžím novým nápadem. Pokud se nemýlím, toto téma tu ještě nebylo, a navíc bylo pěkně zamotané a to bylo pěkné. I když musím přiznat, že když jsem uviděl Damienova švagra, dostal jsem pocit, že on je tím, kdo Damiena zabil. Naštěstí jsem se pletl. Opravdu velmi pěkná byla narážka na původní knižní sérii (ona čepice, kterou Sherlock nikdy nenosí). Shinwell, jak se ukazuje, je velmi zajímavá postava a vypadá to, že nám má ještě hodně co nabídnout. Za mne rozhodně palec nahoru.

@siri

Úvod do případu byl slibný: do pokoje kvalitně slizkého nemravy přiletí oknem mrtvola. Škoda, že skutečná úloha oběti je divákovi jasná mnohem dřív než Sherlockovi i bez přečtení popisu epizody. Jde o internetovou seznamku, falešné účty a sex s nezletilými dívkami. Případ přeskakuje mezi jednotlivými účastníky, až nakonec štafeta skončí přesně tam, kde si to málokdo přál. Divák přitom stíhá v pohodě držet krok. Závěr se mi tudíž nelíbil a ani Sherlockův na dálku vedený komplot na Bali tu pachuť nedokázal přebít. Shinvellova linka to moc nevylepšila, snad nesklouzne zpátky na temnou stranu.

Jak se vám líbil tento díl? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás