Elementary (Jak prosté) Postřehy z epizody Worth Several Cities

Postřehy z epizody Worth Several Cities

Postřehy z epizody Worth Several Cities

Druhá epizoda je za námi a my pro vás připravili naše další zhodnocení. Čeho jsme se v tomhle díle dočkali? A co na to říkáme my, překladatelé? Dozvíte se uvnitř článku.


6 0
1.11.2016

Shrnutí epizody

Ala Indiana Jones

Díl začíná vytažením Sherlocka z kufru. Předvedou před Halcona Zelayu, vůdce gangu Mara Tres. Zelaya si Sherlocka najme, aby mu našel muže, který zabil Reymunda Torrese alias Reye. Torres obstarával pro Zelayu věci z různých koutů světa. Sherlock tedy uzavře se Zelayou dohodu. Pomůže mu najít lidi zodpovědné za zabití Reye a dalších tří členů gangu a za to mu Zelaya najde člověka, který vyrábí heroin ředěný fentanylem. Postupně zjišťují, že Reay byl zabit kvůli Čínské císařské nefritové pečeti nevyčíslitelné hodnoty. Rey ji ukradl ze severokorejské lodi spolu s heroinem a chystal se ji prodat nejvyšší nabídce. To přiláká Taiwan a Čínskou lidovou republiku. Obě země by rády získaly pečeť, pro její historický význam. Vyšetřování je dovede až k Waynu Vachsovi, řediteli Vachs Geological. Sherlock při vyšetřování jiného případu měl tu čest seznámit se s aktivitami Vachse, které občas nebyly úplně legální. Z toho důvodu má Vachs v záloze zákaz přiblížení. Přátelé z Everyone ovšem pomohou vyhrabat trochu té špíny a Vachs souhlasí se setkáním s Sherlockem. Z rozhovoru Sherlock zjistí, že Vachs byl nejen jedním ze zájemců o pečeť ale byl i tím, kdo dražbu vyhrál. To se může zdát jako slepá ulička pro vyšetřování. Sherlock však zjistí, že ačkoliv Vachs vyhrál dražbu, nemá peníze, aby mohl předmět koupit. Ten předmět ovšem potřebuje aby mohl získat zakázku od čínské vlády, která mu může zachránit životní standart, na který je zvyklý. Proto tedy nechal Reye zabít. Bohužel ale není k dispozici žádný důkaz, který by ho s vraždou spojoval a muž, který Reye zabi na Vachsův příkazl, je už v jiné zemi. Sherlock se tedy rozhodne zatlačit na Vachse tím, že mu sdělí, kdo inicioval vyšetřování. Mara Tres není známo tím, že by nechalo smrt svého člena jen tak plavat, a tak tedy Vachs souhlasí, že se ke všemu přizná, a tím se pokusí vyhnout smrti, která by mu jinak od Mara Tres jistě hrozila.

Hledání ztracené dcery

Joan řeší nový byt pro Shinwella a zároveň ji požádá, zda by mu pomohla nalézt jeho dceru, se kterou ztratil kontakt kvůli pobytu ve vězení. Joan souhlasí, ale i když jeho dceru najde, rozhodne se po rozhovoru s její tetou Shinwellovi nic neříkat. Shinwell svou dceru ovšem najde sám. Dojde mu však, že se musí doopravdy změnit a dokázat především sobě samému, že se změnil.


Postřehy z epizody

@LadyAlex
Mě se tato epizoda narozdíl od mých kolegů moc nelíbila. Přišla mi klasicky děsně předimenzovaná, jak to je v Elementary zvykem. Nebýt to tak složité, rozhodně by mě hon za pečetí bavil víc. Shinwellova linka se mi moc líbí, ale bojím se, že tvůrci velmi rychle vyčerpali současné možnosti této postavy. Bohužel jak je v Elementary zvykem, pachatele jsme znala od chvíle, kdy se tam poprvé objevil. Podle mě oproti premiérové epizodě rozhodně příklon k horšímu.

@matrix17
Tato epizoda měla takový správný náboj. Nejvíce se mi líbilo klasické přátelské hašteření mezi Holmesem a Joan. Například když Holmes říká Joan, že každý má svou cenu jen ta její je vyšší než 50 milionů dolarů. V případě Joan to bylo, když si do Holmese rýpla, že zavěšování drogovému králi není zrovna rozumné… Také roztomilá dcera ministra obchodu byla milá a příjemná změna. Jindy drsný seriál rázem působil o něco rajcovněji. Přesto si ovšem děj zachoval svou klasickou drsnou tvář. Ale právě tyto drobnosti mám na Elementary tak rád.

@siri
Tentokrát mě kriminální zápletka bavila moc. Zmizelá kovová schránka s cenným obsahem přilákala na práh Brownstoneu přehlídku národností a kultur. Hlavní záporák měl sherlockovsky za ušima, na okamžik jsem pocítila bezmocný vztek, nicméně nakonec dal svojí kůži vcelku lacino. Doufám, že Shinwellova linka udrží emoce v rozumných mezích a nerozteče se v sentimentu.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás