Elementary (Jak prosté) Postřehy z epizody Wrong Side of the Road

Postřehy z epizody Wrong Side of the Road

Postřehy z epizody Wrong Side of the Road

Opět se pro vás ohlížíme za odvysílaným dílem a přinášíme vám naše postřehy. V tomto dílu jsme se dočkali návratu oblíbené postavy a ohrožení jejího a Sherlockova života. Pokud si už moc nepamatujete, co se stalo, je tento článek přímo pro vás.


5 0
28.3.2017

Postřehy z epizody

Není smrt jako smrt

Ocitáme se na policejní stanici, kde Sherlock napovídá Marcusovi, kde hledat vražednou zbraň, kterou prozatím nedokázali najít. Sherlock se chystá na pohřeb svého kolegy ze Scotland Yardu, který zemřel na infarkt, alespoň to tak má vypadat. Jak Sherlock rychle zjišťuje, nešlo o úmrtí přirozené, nýbrž o vraždu, jež byla velmi dobře zakamuflovaná. Nebyla to ovšem jediná vražda, která se týká Sherlockovy minulosti ve Scotland Yardu. Vše ukazuje na to, že za vraždami stojí Eli Kotite. Tedy člověk, který byl odsouzen, a ve vězení od spoluvězňů utrpěl zranění, která ho upoutala na vozík.

K vyšetřování se připojuje Kitty, která dříve se Sherlockem spolupracovala a známe ji z minulé série. Náhle je Joan s Kitty zavolána na hřbitov, kde byl nedávno pohřben Cy Durning (Sherlockův přítel a oběť vraždy). Jeho rakev byla vykopána a zpopelněna. Z pitevní zprávy Joan zjistí, že patoložka záměrně přehlédla náznaky, že nešlo o přirozené úmrtí a tím pomohla zamaskovat vraždu. Pan Kotite se však sám ozve Sherlockovi, chce se s ním sejít a pomoci mu dopadnout skutečného vraha. Tvrdí, že není tím, kdo stojí za všemi vraždami.


Než se však Sherlock dostane k panu Kotitemu, je mrtvý. Od ženy pana Durninga mají popis vraha, ale bohužel žádnou stopu, která by je k němu dovedla. Sherlock, který je právě na policejní stanici, kde probírá s Marcusem podivné úmrtí pana Kotiteho, se vrací domů. V jeho bytě již čeká tajemný vrah. Jmenuje se Anson Gephardt a pracuje pro vojenskou rozvědku. V Brownstoneu je proto, aby ho zatknul.

Návrat marnotratné dívky… a syna

Po dlouhé době se nám vrací jedna z vedlejších postav, Kitty. Sherlock z ní dříve „vychovával“ detektiva. Nyní se z Anglie vrátila do New Yorku a přináší Sherlockovi zprávy o úmrtích, které jsme popisovali v předchozích odstavcích. Je zde totiž riziko, že by vrah mohl ohrozit nejen, ji ale také Sherlocka. Nemusí to být ale pouze Kitty, které hrozí nebezpečí. Může hrozit i jejímu synovi, Archiemu. Toto překvapení se dozvídáme, když Joan sleduje Kitty, jelikož má podezření, že jí o své únavě neříká celou pravdu. Kitty rovněž Sherlockovi sdělí, že se již nechce dále věnovat detektivní práci i proto, že má nyní syna a nechce ho vystavovat potenciálnímu nebezpečí. Z tohoto důvodu a také proto, že po jejím „zmizení“ z New Yorku o sobě nedala nijak vědět, jejich vztah ochladne. Otázkou je, jak se vše bude vyvíjet po Sherlockově zatčení.

Názory na epizodu

@matrix17

Osobně mám z Kitty radost. Je prima, že se nám vrátila nějaká sympatická postava, i když to vypadá, že se nezdrží dlouho. Nebudu však spekulovat. Díl a děj jako takový byl prima. Konečně mám pocit, že se děje něco většího než jen „krátký“ případ a konec. Doufám, že to i pár dílů vydrží.

@LadyAlex

Návrat Kitty byl skvělý, perfektně narušuje trochu nudnou rutinu Sherlocka a Joan. I případ mě zaujal. Nevěřila jsem, že vrahem je Anson, čekala jsem v tom zase nějakou manželku nebo tak, ale úplně rozuzlení případu nás teprve čeká. Za mě rozhodně příjemný díl.

Jak se epizoda líbila vám? Máte radost z Kittyina návratu? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás