Elementary (Jak prosté)
81/100 - 88×

Elementary(Jak prosté)

Velmi chytrý a ne úplně nejpříjemnější chlápek se ze současného Londýna přestěhuje do New Yorku a pomáhá místní policii řešit zapeklitější případy. Na každém kroku ho doprovází Dr. Joan Watson (Lucy Liu), kterou jeho otec platí, aby zajistila, že syn už zůstane střízlivý, a které se pomáhání s případy díky své medicínské minulosti zalíbí. Vzhledem k tomu, že chlápkovo jméno je Sherlock Holmes, můžeme očekávat, že úspěšnost newyorské policie prudce poroste…

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | CBS | 42 minut
žánr
Akční, Detektivní
hrají
Jon Michael Hill (Detektiv Marcus Bell), Lucy Liu (Dr. Joan Watsonová), Aidan Quinn (Kapitán Thomas Gregson), Jonny Lee Miller (Sherlock Holmes), Natalie Dormer (Jamie Moriartyová), Ophelia Lovibond (Katheryn "Kitty" Winterová), John Noble (Morland Holmes), Nelsan Ellis (Shinwell Johnson), Betty Gilpin (Fiona "Mittens" Helbronová),

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes je geniální detektiv, který má spoutu neobvyklých zájmů. Pracuje jako konzultant pro NYPD, v čemž mu pomáhá Dr. Joan Watsonová.

Sezóny 4
2012 -

Rok narození: 1976

Rodiče: M. Holmes

Sourozenci: Mycroft Holmes

Partnerky: Irene Adlerová (bývalá přítelkyně)

Národnost: Britská

Zaměstnání: Konzultant pro policii New York

Bydliště: Brownstone, Brooklyne, New York City, U.S.A.

Minulost

V osmi letech byl otcem poslán na internátní školu, kde ho často fyzicky šikanovali kvůli tomu, že byl výjimečně inteligentní a proto odlišný.

Býval konzultant Scotland Yardu, kde pracoval na vyšetřování sebevražd. Když se mu povede v Londýně překazit Moriartyho útoků, svede ho a přiměje, aby se do ní zamiloval pod falešnou identitou jako Irene Adlerová. Sedm měsíců spolu chodili, pak nafingovala svou smrt a nechala Holmese věřit, že ji zavraždil někdo jménem M.

Před vraždou Irene Adlerové byly drogy pro Holmese spíše odpočinková a občasná záležitost, využíval je jen tehdy, když potřeboval tzv. nakoupnout. Po její smrti se mu ale vymkly kontrole a Scotland Yard ho nakonec požádal, aby odstoupil. Proto se přestěhoval do New Yorku, ale jeho závislost přetrvávala.

Po několika měsících se o jeho závislosti dozvěděl jeho otec a donutil ho jít na odvykací proceduru v Hemdale, kde strávil 6 měsíců a všechny skupinové terapie proseděl v naprosté tichosti.

Po návratu z rehabilitačního centra začal pracovat jako konzultant pro newyorskou policii. Jeho otec zároveň kontaktuje doktorku Joan Watsonovou a najme ji, aby byla jeho tzv. „střízlivý společník“. Holmes ji ze začátku odmítá, ale nakonec spolu zůstanou a začnou spolu pracovat na řešení zapeklitých kriminálních případů.

Zajímavosti

  • Jeho koníčkem je chov včel a různá podivná vědecká bádání.
  • Jeho telefon může vypadat jako iPhone, ale není.
  • Umí hrát na housle, ale přestal, když Irene zemřela. Můžeme ho slyšet hrát na konci epizody „While you were sleeping.“.
  • V devíti letech šel na operu Le Grand Macabre.
  • Má jizvu na zápěstí jako pozůstatek na pád z plotu, když byl malý. Později ji zamaskoval tetováním.
  • Vyspal se se snoubenkou svého bratra Nigellou Masonovou, aby dokázal, že je s ním jen pro peníze a ne z lásky.
  • Je obouruký.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kimberlly

je fakt skvelý. Jonny je fantastický herec! :)

8.11.2015 | 18:11:44

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S07E13: Their Last Bow

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravuje tým ve složení @LadyAlex, @matrix17 a @Annie2809.

Titulky vždy sedí na verzi HDTV.x264-FLEET a HDTV.x264-KILLERS.

JAK VLOŽIT TITULKY DO VIDEA?

Reklama

Nepřehlédněte

Sherlockovo bádání pokračuje

Sherlockovo bádání pokračuje

V předchozích letech nás stanice CBS dlouho napínala, než nám prozradila osud seriálu. Letos se ale rozhodla velmi brzy po premiéře nové série. Sherlock bude mít práci i příští rok.

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama