Elementary (Jak prosté) Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes je geniální detektiv, který má spoutu neobvyklých zájmů. Pracuje jako konzultant pro NYPD, v čemž mu pomáhá Dr. Joan Watsonová.

Sezóny 4
2012 -


Rok narození: 1976

Rodiče: M. Holmes


Sourozenci: Mycroft Holmes

Partnerky: Irene Adlerová (bývalá přítelkyně)

Národnost: Britská

Zaměstnání: Konzultant pro policii New York

Bydliště: Brownstone, Brooklyne, New York City, U.S.A.

Minulost

V osmi letech byl otcem poslán na internátní školu, kde ho často fyzicky šikanovali kvůli tomu, že byl výjimečně inteligentní a proto odlišný.

Býval konzultant Scotland Yardu, kde pracoval na vyšetřování sebevražd. Když se mu povede v Londýně překazit Moriartyho útoků, svede ho a přiměje, aby se do ní zamiloval pod falešnou identitou jako Irene Adlerová. Sedm měsíců spolu chodili, pak nafingovala svou smrt a nechala Holmese věřit, že ji zavraždil někdo jménem M.

Před vraždou Irene Adlerové byly drogy pro Holmese spíše odpočinková a občasná záležitost, využíval je jen tehdy, když potřeboval tzv. nakoupnout. Po její smrti se mu ale vymkly kontrole a Scotland Yard ho nakonec požádal, aby odstoupil. Proto se přestěhoval do New Yorku, ale jeho závislost přetrvávala.

Po několika měsících se o jeho závislosti dozvěděl jeho otec a donutil ho jít na odvykací proceduru v Hemdale, kde strávil 6 měsíců a všechny skupinové terapie proseděl v naprosté tichosti.

Po návratu z rehabilitačního centra začal pracovat jako konzultant pro newyorskou policii. Jeho otec zároveň kontaktuje doktorku Joan Watsonovou a najme ji, aby byla jeho tzv. „střízlivý společník“. Holmes ji ze začátku odmítá, ale nakonec spolu zůstanou a začnou spolu pracovat na řešení zapeklitých kriminálních případů.

Zajímavosti

  • Jeho koníčkem je chov včel a různá podivná vědecká bádání.
  • Jeho telefon může vypadat jako iPhone, ale není.
  • Umí hrát na housle, ale přestal, když Irene zemřela. Můžeme ho slyšet hrát na konci epizody „While you were sleeping.“.
  • V devíti letech šel na operu Le Grand Macabre.
  • Má jizvu na zápěstí jako pozůstatek na pád z plotu, když byl malý. Později ji zamaskoval tetováním.
  • Vyspal se se snoubenkou svého bratra Nigellou Masonovou, aby dokázal, že je s ním jen pro peníze a ne z lásky.
  • Je obouruký.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kimberlly

je fakt skvelý. Jonny je fantastický herec! :)

8.11.2015 | 18:11:44

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás