Euphoria (Euforie)
95/100 - 81×

Euphoria(Euforie)

Euforie je pohled na brutalitu a potěšení dnešní mládeže. Seriál sleduje skupinku dospívajících středoškoláků, kteří se snaží vyrovnat s drogami, sexem a násilím. Inspirováno stejnojmennou izraelskou sérií z roku 2012.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 50 minut
žánr
Drama
hrají
Zendaya (Rue Bennett), Hunter Schafer (Jules Vaughn), Jacob Elordi (Nate Jacobs), Barbie Ferreira (Kat Hernandez), Alexa Demie (Maddy Perez), Sydney Sweeney (Cassie Howard), Algee Smith (Chris McKay), Maude Apatow (Lexi Howard), Angus Cloud (Fezco), Storm Reid (Gia Bennett), Austin Abrams (Ethan), Lukas Gage (Tyler), Alanna Ubach (Suze Howard), Colman Domingo (Ali), Keean Johnson (Daniel)


S01E08: And Salt the Earth Behind You

S01E08: And Salt the Earth Behind You

V poslední epizodě seriálu se na East Highland pořádá vánoční ples.

cz sk
5.8.2019
1 hodina 7 minut

Rue se lečí v nemocnici se zánětem ledvin. Snaží se nenápadně získat drogy, ale netlačí to přes koleno, když jí je doktor nedopřeje. Naopak, v nemocnici si užívá – je to jako jiná realita, kde nemá žádnou zodpovědnost.

Jules se vrací, ale je jiná. Na oslavu ukončení pololetí se pořádá ples (Winter Formal). Obléká Rue do šatů, ve kterých si připadá nemálo trapně, líčí ji a přitom jí povídá o Anně.

Celková atmosféra na začátku plesu je zvláštní. Věci se změnily, pro všechny. Kat není tak sebejistá, jako byla doposud. Rozhodne se však říct Ethanovi pravdu.

Ona, Cassie, Lexi a Maddy jdou na ples spolu, zatímco Nate bere na ples úplně cizí holku.

Cassie podstupuje potrat. Má podporu nejen své matky, ale i Lexi. McKay ale chybí. Nic z toho není pro Cassie jednoduché, přesto chce, aby si Lexi užívala život a pobízí ji, aby se pobavila. Ona si však od tohoto druhu zábavy dává pauzu.

Nate a Maddy se opět rozešli, tentokrát po incidentu v posteli. Cal Maddy dokonce pobízí, aby se rozešli nadobro. Aby Nate Maddy vyprovokoval, bere na ples jinou roztleskávačku. Maddy si to nenechá jen tak líbit.

Natovi se nedaří ani ve fotbale, konrétně jeho týmu se nedaří. Dokáží vyhrát poslední zápas, ale Cal nesouhlasí s Natovým chováním vůči týmu a situaci mu vytkne. Poperou se. Nata popadne takový vztek, že to vypadá, jako by dostal záchvat.

Během večera však on i Maddy své taneční partnery opustí a skončí spolu. Oba chápou, v jaké situaci se nacházejí. I přes to vše se milují.

I Jules přizná, že někoho miluje. Annu. Ale i Rue. Na jednu stranu je Rue šťastná, zároveň jí Nate nastíní, že Jules má velké plány. A ty pravděpodobně Rue nezahrnují.

Zatímco se všichni baví na plese, Fez okrádá bohatého společníka svého dealera, kterému dluží peníze za drogy, o které přišel.

Po rozhovoru s Natem se Rue rozhodne s Jules utéct. Rychle ale svého rozhodnutí lituje. Vybavuje si příhodu s Giou a její mámou. Rozhodne se zůstat a Jules odjíždí sama.

Rue požívá drogu a svět se mění. Při závěrečné scéně slyšíme Zendayu, obklopenou sborem, zpívat. Tímto výstupem končí první série seriálu Euphoria.

A jak se líbila závěrečná epizoda seriálu Vám?

Thumbnail Play icon

Video: TV Promos

Foto: joanponsartHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
nbvcx

Čekal jsem jiné finále, ale rozhodně nejsem zklamanej :)

6.8.2019 | 17:41:15
Kubaskou

Nemám co vytknout.

6.8.2019 | 15:27:59
benjaminlose

Skvělé finále :)

5.8.2019 | 9:53:21
2

Filtr seriálů
Reklama