Euphoria (Euforie)
94/100 - 106×

Euphoria(Euforie)

Euforie je pohled na brutalitu a potěšení dnešní mládeže. Seriál sleduje skupinku dospívajících středoškoláků, kteří se snaží vyrovnat s drogami, sexem a násilím. Inspirováno stejnojmennou izraelskou sérií z roku 2012.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | HBO | 50 minut
žánr
Drama
hrají
Zendaya (Rue Bennett), Hunter Schafer (Jules Vaughn), Jacob Elordi (Nate Jacobs), Barbie Ferreira (Kat Hernandez), Alexa Demie (Maddy Perez), Sydney Sweeney (Cassie Howard), Algee Smith (Chris McKay), Maude Apatow (Lexi Howard), Angus Cloud (Fezco), Storm Reid (Gia Bennett), Austin Abrams (Ethan), Lukas Gage (Tyler), Alanna Ubach (Suze Howard), Colman Domingo (Ali), Keean Johnson (Daniel)

S02E02: Out of Touch

S02E02: Out of Touch

Na začátku semestru Jules zpochybňuje nové přátelství Rue a Elliota. Zatímco Cal hledá odpovědi, Nate činí těžké rozhodnutí. Hranice mezi fantazií a realitou se začínají stírat, když Kat přemýšlí o svém vztahu a Maddy zvažuje ukončení toho svého.

17.1.2022
55 minut

Druhá epizoda seriálu Euphoria pokračuje na silvestrovském večírku. Nate je odvezen do nemocnice. Zatímco se nachází v politováníhodném stavu (ano, to i na Nata), dozvídáme se jednu nečekanou věc: nevysvětlitelně se během jednoho večera zamilovat do Cassie. Nate is představuje život s Cassie, a to včetně toho, že mu porodí dítě. Představuje si také, že jeho otec umírá, což ho zbavuje většiny jeho současných trápení – včetně toho, že Maddy má stále video, na kterém si Cal užívá s nezletilou Jules.

Návrat do školy nápadně připomíná první den školy v první sérii. Rue a Jules se s láskou vítají na chodbě, Rue vypráví a vysvětluje, že má konečně všechno, co si vždycky přála. Pak se ale objeví Elliot a věci zkomplikuje. A to jen proto, že Rue se snaží zamaskovat, že znovu bere drogy (a konkrétně s Elliotem). Jules z toho ale usuzuje, že je Rue do Elliota zamilovaná.

Cassie se nachází v nelehké situaci. Balancuje mezi svými pocity, touhou být single a být zároveň s Natem a snahou neprozradit své tajemství Maddy. Ta (prozatím) nemá tušení. Naopak, dokonce vypadá, že dospívá. Našla si práci – hlídá děti bohatým.

Člověk by si myslel (a to oprávněně díky prvnímu dílu), že alespoň Kat a Ethan zažívají jen to hezké. A opravdu tak působí, navenek. Kat možná dokáže obalamutit své okolí, ale rozhodně ne sama sebe. Kat není ve vztahu spokojená. A moc dobře známe Katin svět bujné fantazie a představ, proto nás nepřekvapí scéna téměř vytržená z Game of Thrones. V koupelně je Ethan probodnut dothrackým válečníkem, který poté vstoupí do ložnice, aby „dobyl“ Kat. Mají spolu sex. Kat dokonce pak na dívčích záchodech tvrdí, že to byl Ethan, kdo ji takoto dobýval. Očividně to tak nebylo. Divák se může začít ptát, na co chce Levinson poukázat. Je to snad fakt, že čím dál tím víc mladých mužů trpí impotencí nebo že jednoduše nejsou schopni naplnit nerealistické představy, které přejímáme z porna a seriálů jako je Hra o trůny?

Mnohem zajímavější je ale „rýpnutí“ do self-love movement. Kat prožívá velkou nenávist k sobě samé, ale převážně je to kvůli jejímu vzhledu a váze. Vzápětí se v jejím pokoji objevuje armáda bojovnic za sebelásku a přijetí sama sebe. Akorát Kat poukazuje na důležitý problém: nic jako „fake it till you make it“ neexistuje a pokud se člověk nenávidí, slova „mám své nedostatky, ale i přesto se miluji“ prostě člověku nejdou přes ústa.

Cal Jacobs se rozhodne vzít Natovo zmlácení do vlastních rukou. Poté, co Nate odmítá říct, kdo ho zmlátil, se rozhodne jít za Cassie a ta mu to po krátkém vyhrožování řekne. Lexi je na ni kvůli tomu naštvaná.

Už od prvního dílu vidíme jasnou trhlinu v jejich vztahu. Lexi vždycky bojovala se svými pocity, nechávala plynout věci, i když věděla, že je mohla (a měla zastavit). Příkladem je například, když vyhrožovala Rue, že řekne její matce o drogách, což ale nakonec neudělá. Později se Rue předávkuje a Lexi si to dává za vinu. Tentokrát chce Lexi udělat správnou věc a varovat Feze (anebo možná také chce bojovat sama za sebe a odvážně navázat tam, kde jejich rozhovor na večírku skončil?). Dorazí za ním do obchodu těsně před Calem, který si na setkání přináší zbraň. Dramaticky Feze varuje a pak jednoduše odchází.

Začínáme také pomalu poznávat i Elliota. On a Rue spolu traví poměrně dost času, tak moc, že Rue upřednostňuje trávit čas s ním než Jules. Ale opravdu upřednostňuje jeho nebo spíš drogy, ke kterým má díky němu přístup? Elliot se Rue zeptá, jestli v ní probouzí to nejhorší, což je otázka, kterou otec Jules současně pokládá i Jules o Rue.

V závěrečné scéně konfrontuje Cal Nata ohledně Fezca. Nate mu prozradí nejen, že se ho snažil bránit před Jules, Rue a Fezcem, ale i že ví vše o Julesině sexuální nahrávce. Když se Cal zeptá, jestli ji Nate má, neodpoví. A my všichni dobře víme, kdo ji má.

Pochlubte se v komentářích, která věc Vám v této epizodě vyrazila dech!

Thumbnail Play icon

Foto: HBOHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Croolman

Dobře provedené. Děje se tam všechno a nic ovšem.

17.1.2022 | 19:50:59

Filtr seriálů
Reklama