Euphoria (Euforie)
95/100 - 81×

Euphoria(Euforie)

Euforie je pohled na brutalitu a potěšení dnešní mládeže. Seriál sleduje skupinku dospívajících středoškoláků, kteří se snaží vyrovnat s drogami, sexem a násilím. Inspirováno stejnojmennou izraelskou sérií z roku 2012.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 50 minut
žánr
Drama
hrají
Zendaya (Rue Bennett), Hunter Schafer (Jules Vaughn), Jacob Elordi (Nate Jacobs), Barbie Ferreira (Kat Hernandez), Alexa Demie (Maddy Perez), Sydney Sweeney (Cassie Howard), Algee Smith (Chris McKay), Maude Apatow (Lexi Howard), Angus Cloud (Fezco), Storm Reid (Gia Bennett), Austin Abrams (Ethan), Lukas Gage (Tyler), Alanna Ubach (Suze Howard), Colman Domingo (Ali), Keean Johnson (Daniel)


Jules Vaughn

Jules Vaughn

Jules je jednou z hlavních postav seriálu Euphoria. Hraje ji transgender herečka Hunter Schafer.

Sezóny 1
2019 -

Jules se přestěhovala do města s otcem po rozvodu rodičů. Ihned po příjezdu se skamarádí s Rue.

Okolo sedmi/osmi let začala Jules trpět depresemi. Bylo tak vážné, že ji matka odvezla do psychiatrického zařízení proti její vůli. Všechny pocity byly spojené s tím, že se Jules narodila v nesprávném těle, a proto se nikdy nemohla cítit dobře sama se sebou.


Ve třinácti letech za podpory svého otce začala s přeměnou. Začala maličko experimentovat se svou sexualitou, dokonce měla i „slut period“ – stýkala se s muži, kteří si nebyli úplně jistí svou sexualitou, anebo to byli prostě zvláštní lidé (jako například Cal Jacobs).

Poté, co se matce Jules „přítižilo a odešla“, její otec skončil s prací, aby mohl být Jules na blízku.

Během párty, kterou pořádá Nate a McKay, se Jules sejde v motelu s Calem Jacobsem, otcem Nata, a má s ním sex. On nemá tušení, že je nezletilá, takže je nemálo vyděšený, když se dozví pravdu během karnevalu. Později prosí Jules, abys nevyzrazovala jeho tajemství, což Jules nikdy v plánu neměla.

Nate a Jules se prvně setkávají, když na ni pokřikuje z auta, z čehož ona následně spadne z kola. Oficiálně se potkají na párty, kde na ni Nate, naštvaný kvůli Maddy, slovně zaútočí a vyhrožuje jí. Hádka skončí tím, že se Jules pořeže nožem.

Nate pak Jules podvede, když si vytvoří fake účet s jménem Tyler, a Jules mu pak posílá nahé fotky. Těmi ji pak vydírá, nejprve aby neříkala nic o něm ani o jeho tátovi, později aby lhala o Maddy a tom, kdo ji na karnevalu napadl.

Jules je:

Foto: WornOnTV, HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama