Euphoria (Euforie)
97/100 - 60×

Euphoria(Euforie)

Euforie je pohled na brutalitu a potěšení dnešní mládeže. Seriál sleduje skupinku dospívajících středoškoláků, kteří se snaží vyrovnat s drogami, sexem a násilím. Inspirováno stejnojmennou izraelskou sérií z roku 2012.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 50 minut
žánr
Drama
hrají
Tristan Timmons (Roy McKay), Keean Johnson (Daniel), Colman Domingo (Ali), Alanna Ubach (Suze Howard), Lukas Gage (Tyler), Austin Abrams (Ethan), Storm Reid (Gia Bennett), Angus Cloud (Fezco), Maude Apatow (Lexi Howard), Algee Smith (Chris McKay), Sydney Sweeney (Cassie Howard), Alexa Demie (Maddy Perez), Barbie Ferreira (Kat Hernandez), Jacob Elordi (Nate Jacobs), Hunter Schafer (Jules Vaughn)


Jules Vaughn

Jules Vaughn

Jules je jednou z hlavních postav seriálu Euphoria. Hraje ji transgender herečka Hunter Schafer.

Sezóny 1
2019 -

Jules se přestěhovala do města s otcem po rozvodu rodičů. Ihned po příjezdu se skamarádí s Rue.

Okolo sedmi/osmi let začala Jules trpět depresemi. Bylo tak vážné, že ji matka odvezla do psychiatrického zařízení proti její vůli. Všechny pocity byly spojené s tím, že se Jules narodila v nesprávném těle, a proto se nikdy nemohla cítit dobře sama se sebou.


Ve třinácti letech za podpory svého otce začala s přeměnou. Začala maličko experimentovat se svou sexualitou, dokonce měla i „slut period“ – stýkala se s muži, kteří si nebyli úplně jistí svou sexualitou, anebo to byli prostě zvláštní lidé (jako například Cal Jacobs).

Poté, co se matce Jules „přítižilo a odešla“, její otec skončil s prací, aby mohl být Jules na blízku.

Během párty, kterou pořádá Nate a McKay, se Jules sejde v motelu s Calem Jacobsem, otcem Nata, a má s ním sex. On nemá tušení, že je nezletilá, takže je nemálo vyděšený, když se dozví pravdu během karnevalu. Později prosí Jules, abys nevyzrazovala jeho tajemství, což Jules nikdy v plánu neměla.

Nate a Jules se prvně setkávají, když na ni pokřikuje z auta, z čehož ona následně spadne z kola. Oficiálně se potkají na párty, kde na ni Nate, naštvaný kvůli Maddy, slovně zaútočí a vyhrožuje jí. Hádka skončí tím, že se Jules pořeže nožem.

Nate pak Jules podvede, když si vytvoří fake účet s jménem Tyler, a Jules mu pak posílá nahé fotky. Těmi ji pak vydírá, nejprve aby neříkala nic o něm ani o jeho tátovi, později aby lhala o Maddy a tom, kdo ji na karnevalu napadl.

Jules je:

Foto: WornOnTV, HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama