Euphoria (Euforie)
95/100 - 81×

Euphoria(Euforie)

Euforie je pohled na brutalitu a potěšení dnešní mládeže. Seriál sleduje skupinku dospívajících středoškoláků, kteří se snaží vyrovnat s drogami, sexem a násilím. Inspirováno stejnojmennou izraelskou sérií z roku 2012.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 50 minut
žánr
Drama
hrají
Zendaya (Rue Bennett), Hunter Schafer (Jules Vaughn), Jacob Elordi (Nate Jacobs), Barbie Ferreira (Kat Hernandez), Alexa Demie (Maddy Perez), Sydney Sweeney (Cassie Howard), Algee Smith (Chris McKay), Maude Apatow (Lexi Howard), Angus Cloud (Fezco), Storm Reid (Gia Bennett), Austin Abrams (Ethan), Lukas Gage (Tyler), Alanna Ubach (Suze Howard), Colman Domingo (Ali), Keean Johnson (Daniel)


Rue Bennett

Rue Bennett

Rue, sedmnáctiletá holka experimentující s drogami s neotřelými názory, je jednou z hlavních postav seriálu. Hraje ji herečka Zendaya.

Sezóny 1
2019 -

Rue nemá v plánu přestat brát drogy. Pak ale pozná Jules a zamiluje se. V průběhu seriálu obohacuje diváky svým drsným, ale upřímným náhledem na věc.

Rue se narodila 14. září 2001, tři dny po útoku na Dvojčata. Jako malé jí diagnostikovali OCD, poruchu pozornosti a chronickou úzkostlivost. To vedlo k tomu, že se nemohla soustředit, cítila se, že nikam nezapadá, a v neposlední řadě to také vedlo k záchvatům úzkosti. Člověk by hádal, že jako malá musela být zneužívána nebo zažila trauma, sama Rue však podotýká, že měla obyčejné dětství a nic se jí rozhodně nedělo.


V jedenácti letech, po silném záchvatu úzkosti, kdy musela být odvezena do nemocnice, dostala tekuté Vallium na uklidnění. Popisuje tento pocit jako: „pocit, který hledala celý svůj život“. Když její otec onemocněl na rakovinu, musela se o něj Rue po škole starat, jelikož její matka musela začít pracovat víc, aby zaplatila všechny účty. Ve třinácti letech tedy poprvé zkusila Oxy. I přesto, že její otec měl šanci na přežití 80:20, zemřel, a drogy se staly pro Rue taková záchranná síť.

V seriálu popisuje i svůj sexuální život. Rozhodně není tak pestrý jako například ten Jules.

Na začátku prázdnin se Rue předávkovala a málem by zemřela, kdyby ji nenašla její mladší sestra Gia. Po pobytu v nemocnici, kdy byla nějaký čas v kómatu, byla rovnou poslána do léčebny, kde strávila většinu léta.

Rue a Jules se potkávají na party, kterou pořádá McKay a Nate. Hádka mezi Jules a Natem akorát Rue dosvědčí, že Jules je velice velice zajímavý člověk. Po párty spolu odjíždí k Jules domů.

Jejich přátelství se vyvíjí. Poté, co se málem předávkuje kvůli Fezovu dealerovi, se o Rue Jules stará, nicméně jí dá ultimatum. Nechce být nejlepší kamarádka s někým, kdo se snaží zabít.

Rue se snaží zůstat čistá, ale nedaří se jí. Uvědomí si ale city k Jules a začne sekat latinu. Po setkání Jules a Nata na karnevalu spolu začnou Jules a Rue rádoby chodit. Jules má ale tajemství a Rue neví, jak jí pomoci.

Nakonec sama tak nějak vyřeší, co se stalo mezi Natem a Jules. Chce to řešit sama, ale neví jak, protože Jules jí nejprve nic neříká. Navíc si Jules najde ve městě někoho nového a to Rue láme srdce.

Má divokou myšlenku, že s Jules utečou, nakonec si to ale rozmyslí. Jules ale odjíždí, a to posílá Rue zase na začátek. Znovu začíná brát drogy.

Rue je:

Foto: Refinery29, HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
vlasacek007

<3

7.6.2020 | 12:47:35

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama