Ash vs Evil Dead Recenze epizody Brujo

Recenze epizody Brujo

Recenze epizody Brujo

V epizodě Brujo navštíví hlavní hrdinové seriálu Ash vs Evil Dead Pablova strýce a honduraského šamana, aby společně zjistili, jak porazit Zlo, a my jsme se přitom mohli podívat do šílené a přepálené mysli Ashe Williamse, která však do světa Evil Dead přesto tak nějak dokonale patří.


4 0
23.11.2015

Přestože se nejnovější epizoda seriálu Ash vs Evil Dead s názvem Brujo od dílu předchozího svým příběhem i celkovým tónem na první pohled poměrně liší, při bližším zkoumání k sobě tyto epizody mají naopak vlastně docela blízko. Podobně jako totiž epizoda Books from Beyond testovala nové limity mytologie Evil Dead představením zcela nové podoby démonické bytosti, tyto limity zkouší i epizoda Brujo, byť tedy ne představením nového bubáka, nýbrž vydáním se na halucinogenní jízdu do mysli hlavního hrdiny.

A stejně jako v předchozím dílu, ono testování čtvrt století starých limitů skvěle funguje i tentokrát, čímž zároveň i dokazuje pružnost původní trilogie Evil Dead, k níž lze po vší té době přistoupit s různě rozdílnými přístupy, které ale přitom do původní mytologie vlastně pořád sednou. Stejně jako jsme v původních filmech neviděli nic podobného démonu Eligovi, nevěděli jsme v nich nic podobného ani Ashově šílené halucinogenní jízdě plné popkulturních odkazů, stylizovaných prostředí a mluvících agam. A přesto tohle všechno do tohoto světa vlastně docela sedne.


Na tomto dílu je ale zároveň unikátní, jak se tímto experimentováním s daným subžánrem vlastně obloukem vrací zpátky k vlastním kořenům. Epizoda Brujo obsahuje spoustu odkazů na původní filmy – zejména pak na Smrtelné zlo 2 – a to ať už v podobě přímých zvukových či vizuálních ukázek, nového představení Ashovy posedlé ruky nebo krátké scény, během které Ash ve své mysli opět navštíví interiér osudné lesní chaty. To je přitom samo o sobě jednak splněným snem každého fanouška původní trilogie, a jednak i jasnou předzvěstí toho, že se do této chaty v budoucích epizodách jistě podíváme i plnohodnotně.

Epizoda Brujo však není jen excesivně stylizovanou odbočkou a poctou původním filmům, ale zároveň i skvěle rozvíjí své postavy, posouvá příběh a hlavně nás dokáže navnadit na další dění (byť občas pořád ještě skřípou některé dialogy či a konkrétní prezentace hlavního hrdiny, který často připomíná jen samoúčelně vtipnou figurku). Zatímco totiž dosavadní epizody převážně testovaly interakci hlavních postav a jejich chování v určitých situacích, v epizodě čtvrté se seriál Ash vs Evil Dead konečně pořádně rozbíhá a odhaluje nám jak poutavé vedlejší dějové linie a střety svých postav, tak i primární cíl, kam se první série bude ubírat. Tam, kde to tehdy celé začalo…

Naše hodnocení: 90 %

FOTO: Starz

Diskuze /1

Marek Vojtěch

Ze seriálu jsem NADŠEN !!!! Baví mě, těší mě, prostě SUPER!!! Démon Eligos je perfektní(těším se na „další zlé bytosti“ ), a nejen on, i postavy jsou povedené a vtipné, a vůbec ne, alespoň podle mě, trapné! :-D Dávám seriálu jednoznačně 100 %

24.11.2015 | 15:22:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás