Ash vs Evil Dead Ash se Smrtelným zlem odteď bojuje i na českém HBO GO

Ash se Smrtelným zlem odteď bojuje i na českém HBO GO

Ash se Smrtelným zlem odteď bojuje i na českém HBO GO

Jak jsme na našem webu avizovali už před pár měsíci, české HBO si udělalo zálusk na novou seriálovou krvárnu Ash vs Evil Dead, jejíž celou první řadu (která na americké kabelovce Starz skončila teprve na začátku letošního roku) dnes zveřejnilo na své webové platformě HBO GO.


8 0
1.3.2016

Všech deset epizod první řady seriálu Ash vs Evil Dead, o jejímž uvedení na české HBO jsme poprvé psali zde, můžete ode dneška sledovat na webové službě HBO GO, a to jak s českým dabingem, tak i v originálním znění s českými titulky od překladatele Jiřího Kobělky. Oficiální synopse první řady od HBO je pak následující:

Desetidílný seriál Ash vs Evil Dead je dlouho očekávaný pokračovatel kultovní klasiky hororového žánru, filmu The Evil Dead (Lesní duch). Bruce Campbell se vrací v roli Ashe – doplňovače zboží, stárnoucího svůdníka a lovce příšer vyzbrojeného motorovou pilou. Posledních třicet let se mu úspěšně dařilo vyhýbat se zodpovědnosti, dospělosti i teroru neživého zla. Když se však rozšíří vražedná nákaza hrozící zničením celého lidstva, Ash je nakonec donucen postavit se démonům – svým vlastním i těm skutečným. Ukazuje se, že osud nemá v plánu pustit tohoto neobvyklého hrdinu ze svých ďábelských spárů.

Vedle Bruce Campbella se v seriálu představí Lucy Lawlessová jako tajemná Ruby, která věří, že Ash je příčinou rychle se šířící ďábelské epidemie; Ray Santiago v roli idealistického přistěhovalce Pabla Simona Bolivara, z něhož se stane Ashův věrný pomocník; Dana DeLorenzová coby Kelly Maxwellová, vrtošivá divoška, která se snaží utéct před svou minulostí; a Jill Marie Jonesová jako Amanda Fisherová, zneuznaná michiganská policistka, rozhodnutá najít našeho antihrdinu Ashe a dokázat, že je odpovědný za hrůznou vraždu jejího partnera.


Ash se vrací a bude to pořádný nářez! Od 1. března máme celý seriál na HBO GO a od 5. března vysíláme na Cinemax CZSK

Posted by HBO CZSK on Monday, 29 February 2016

Samotný překlad od HBO si pak jak v dabingu, tak i v titulcích nejen originálně hraje s nám všem dobře známými Ashovými hláškami, ale navíc nabízí i nové překlady klasických pojmů z původních filmů. Ashovo kultovní „groovy“ (v našich titulcích nářez) na konci prvního dílu je tu přeloženo jako „žůžo“ a takzvaní Deadites (u nás smrťáci) jsou zase „posedlí“ (v jednotném čísle trefně jako „posedlák“). Jedinou škodou tak zůstává snad jen to, že ikonická Ashova střelná zbraň s anglickým názvem boomstick (u nás hromoklacek) se bohužel nedočkala konkrétního překladu.

Vedle uvedení celé série na HBO GO seriál Ash vs Evil Dead brzy doputuje také na konvenčnější televizní stanici, jmenovitě na český Cinemax, kde se první a druhé epizody dočkáme už tuto sobotu 5. března, přičemž zbylé epizody budou opět po dvou navazovat vždy každou další sobotu. Co se pak týče premiéry na klasickém HBO, zde žádný termín uveden zatím bohužel nebyl.

FOTO: HBO

Diskuze /2

1Bobesh1

Sakra, skoda ze jsem prolezel tenhle vikend :D Mohl jsem to stihnout cele :/ Diky za pripomenuti.

admin
1.3.2016 | 22:27:23
PecaCZE

Tak to ty sis pohrál líp s tím slangem :)

1.3.2016 | 22:29:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás