Ash vs Evil Dead Ash vs Evil Dead vás neošulí, slibuje Bruce Campbell

Ash vs Evil Dead vás neošulí, slibuje Bruce Campbell

Ash vs Evil Dead vás neošulí, slibuje Bruce Campbell

Snad nikdo v posledních dnech nepropaguje seriál Ash vs Evil Dead víc než internetový portál magazínu Entertainment Weekly, který nám po sérii prvních fotek z chystaného seriálu nyní nabídl i zajímavý rozhovor s Brucem Campbellem, který nám krásně zkrátí čekání na páteční (/sobotní) trailer.


6 0
9.7.2015

Tak, Bruci. Co kdybyste nám nejdřív pověděl, jaký bude mít tenhle seriál vlastně nádech. Protože v prvním Smrtelném zlu jsme si užili ryzí horor, ve dvojce pak vyvážený mix hororu a komedie, a Armáda temnot byla vlastně dobrodružná akčňárna.
Odpověď je „ano“. Je to všechno dohromady! Při sledování si budete říkat: „Fakt právě řekl to, co si myslím?“ A pak si řeknete: „Fakt jsem teď viděl to, co jsem teď viděl?“

Jak týdenní seriál v porovnání s filmem mění vyprávěcí strukturu vašeho příběhu? Jakým způsobem mění samotný váš příběh?
V rámci seriálu máme deset třicetiminutovek, dohromady 300 minut příběhu. Takže musíte všechno rozšířit. Musíte vytvořit svět. Musíte rozšířit svoje postavy. Ash nemůže chodit z místnosti do místnosti a rozbíjet si věci o hlavu. Bude muset interagovat s dalšími lidmi. Takže Ash zaúkoluje svoje parťáky – svůj tým – a spolu se vydají na danou misi. Je to takový pojízdný hororový cirkus. Musí vrátit čertíka do krabičky, což bude docela slušná dřina. Všechno je větší, než si kdokoliv z nich představoval. Takže tenhle tým lidí, kteří k tomu mají mizernou kvalifikaci, musí bojovat s šílenými nástrahami. A nejsou na to ani ti praví. To se mi na tom líbí.


Řekněte nám něco o pozadí tohoto týmu a jak Ash pracuje s ostatními, což pro něj v minulosti býval problém.
Ash rozhodně není týmový hráč. A na tom se od Armády temnot v podstatě nic nezměnilo. Jeden člen týmu je Ashův spolupracovník z obchodu – Pablo, který je ilegální přistěhovalec. Kluk, který miluje americký způsob života, a snaží se na sobě pracovat. Kelly je pak v obchodě jejich nová kolegyně. Ash se s Kelly setkal jen zběžně, neměla úplně dobré dětství a pochází z rodiny farmářů. Dáváme dohromady skutečně elektrizující trojici. Ray Santiago hraje Pabla a Dana DeLorenzo hraje Kelly. Pak je tu ještě Jill Marie Jones v roli policajtky, která se do toho všeho připlete, a pak i úžasná Lucy Lawless, která hraje vpravdě mysteriózní postavu.

(Ash Williams a jeho dva parťáci Pablo a Kelly v pokračování hororové klasiky Evil Dead;
o co ale vlastně jde? přečtěte si v naší první souhrnné novince)

No samozřejmě. Vaše znovushledání z Xeny! Jaké to je, znovu pracovat s Lucy?
Je to parádní! Když jsme se rozhodli natáčet tady, v Lucyně domovině, hned jsme si řekli: „Musíme Lucy do seriálu dostat!“ Vlastně to ani nebyla otázka. Naštěstí zrovna dokončila Salem, takže je teď s námi. A vždycky s ní je psina. Během let se naučíte pracovat jen s lidmi, se kterými vás to baví. A ona je jednou z nich, Lucy je vážně třída. Má ráda výrazné postavy a s touhle její novou postavou Ruby se vážně vyřádí.

Hodně dlouho se o tom mluvilo a i vy jste zůstal s celou sérií dlouho propojený, například i skrze předloňský remake. Jaké to ale bylo, když jste začali doopravdy natáčet a musel jste si takříkajíc znovu narazit motorovku? Jaké bylo vrátit se k téhle postavě?
Šílené. Skoro nepředstavitelné. Se Samem jsme měli moment, kdy si nás zavolali lidi od rekvizit, abychom si s nimi prošli Ashův přívěs a pořešili s nimi, jaké věci by v něm Ash asi měl. A oni mu tam dali Red Pop limonádu a další podobné krámy z Michiganu. Těmhle lidem se na výbornou podařilo vytáhnout věci úzce spojené s Michiganem a i s celým Evil Dead! Se Samem jsme se na sebe jenom podívali a řekli si: „Proboha, my jsme vážně zpátky! Jsme zase doma!“ Takový typ procitnutí nás dostal zpátky do sedla. Je to zvláštní pocit. Jako kdyby se vám někdo prošel po hrobu.

A jaké je znovu pracovat se Samem?
Je to paráda! Protože i když si i v nových filmech pana mistra vždycky rád střihnu nějaký ten štěk, tak vyloženě v hlavním zápřahu, každý den po několik týdnů celého natáčení, jsem s ním nepracoval už 24 let. A chybělo mi to. Ani jsem si neuvědomil, jak moc mi to chybělo, protože je to vážně šílený režisér. Dokonale se vyrýsoval v áčkového hollywoodského režiséra, ale i mezi takovými pořád dokáže být banda hňupů. Sam je ale vážně skvělý režisér a od Armády temnot se jenom zlepšil, přičemž snad i já jsem od té doby pochytil pár nových schopností. Takže je určitě skvělé dát zase naše tvůrčí hlavy dohromady po tolika letech. Byla to vážně radost a taky jeden z těch případů, kdy se musíme pořád chichotat, protože nemůžeme uvěřit tomu, že se nám to vážně podařilo. Že jsme si mohli tohle zase zopakovat.

(o první velké spolupráci Bruce Campbella a Sama Raimiho po téměř čtvrt století
se oba pánové více rozpovídali už v dubnovém masivním rozhovoru)

V minulosti to pro vás byla hlavně fyzická role. Sam už se nám zmiňoval o tom, jak rád vás mučí, ale musel jste se kvůli Ashově návratu i dostat zpátky do formy?
Musel jsem dělat víc sklapovaček a pít míň tequily. To je víceméně to hlavní. Musíte být připravení na to, že skončíte potlučení. Takže v mém věku už se musím hodně protahovat a rozcvičovat. O tom to je především. Ale mimo to mám úžasného kaskadéra, kterého si hýčkáme a zajišťujeme jeho rodinu. Jsme v tomhle dobrá dvojka. Já sice dělám víc kaskadérských kousků než průměrný herec, ale na druhou stranu nemůžeme riskovat, že bych si něco udělal. Mají tu úžasný kaskadérský tým a hodně věcí si ulehčujeme triky, ale i tak si vážně užívám to, že si zase musím ušpinit ruce. U některých herců je divné, když mají točit akční scény. Mate je to. Jsou zvyklí na dialogy, drama nebo lehkou komedii. Ale akce je pro natáčení velmi specifická záležitost a mě to vážně baví. Půlku už se mi podařilo přežít, takže teď ještě vydržet do konce července. Pak si dávám nohy na stůl.

Všichni jste známí využíváním kaskadérů, v Armádě temnot jste ale zároveň použili i spoustu různých zvláštních efektů. Máme se tedy těšit na něco z obojího?
Vytváříme svět, takže si musíme vypiplat víc věcí, než je u seriálu normální. I když jde třeba jenom o knihkupectví. Naše knihkupectví nevypadá jako normální knihkupectví. Naše restaurace nevypadá jako normální restaurace. Všemu jsme dodali vizáž á la Evil Dead. Vytváření nového světa je zvláštní efekt sám o sobě. A ano, využíváme k tomu moderní i klasické metody. Sam rád mixuje různé přístupy. Ukáže vám trochu stop motion animace, pak klasický záběr s putující maskou. Předhodí vám miniaturu nebo i trochu digitálu. Nezastaví se jen u jedné věci. Sam vám vždycky chce ukázat víc věcí naráz. V srdci je to kouzelník a já býval jeho asistent. Dokonce jsme tehdy vystupovali na několika obřadech bar micva. Sam je zvyklý na nejrůznější kejkle.

Ty záběry s putující maskou vážně miluju. Třeba ten na mostě v Evil Dead II – ten byl parádní!
Jo! Jsou super. Zhruba takový ten seriál bude. Využíváme v něm v podstatě všechno, co máme k dispozici, abychom divákům náš svět představili. A zatím nám to jde. Tohle je vážně kvalitní seriál, mám dobrý pocit z toho, jak ho můžu lidem představit. Tímhle vážně nikoho neošulíme.

(Bruce Campbell už není žádný mladík a návrat do role Ashe pro něj určitě byla výzva;
více nám o tom také řekl v březnovém video rozhovoru)

To je oficiální záruka Bruce Campbella? „Tímhle vás vážně neošulíme“?
Jo! Přesně tak! A to myslím z hororového úhlu pohledu. Co se týče zábavní hodnoty, tak ta je opravdu dost vysoká. Jediný rozdíl je v tom, že už neuvidíte ty hadice, ze kterých ve filmech stříkala krev. Neuvidíte všechny ty trubky, které jsme používali v prvním Evil Dead. To už máme za sebou. Triky s krví ale v žádném případě neděláme digitálně. Chlápek k nám nedávno na vozíku přinesl pivní sud, ze kterého trčely hadice, což už bylo něco samo o sobě. A další den nám přivezli vzdušný kanón. Používáme sud na pumpování krve a vzdušný kanón na vyházení věcí do povětří! Když u nás zařve příšera, nevypadá to pěkně.

Původní rozhovor v angličtině si můžete přečíst na serveru EW.com.
FOTO: Starz, EW.com

Diskuze /4

Oveckoun

Já z tohohle opravdu cítím to nadšení a zápal :) Šíleně se těším. Jenomže se bojím, že spousta lidí ani Evil dead nezná, nebo o něm nikdy neslyšela a celé to pak dopadne katastrofou.

#2 Hurley
9.7.2015 | 12:51:28
Hurley

#1 Oveckoun: Raimi říkal, že to záměrně točí tak, aby si to užili i lidi, co neznaj původní filmy. Já myslím, že to bude fungovat pro každýho, kdo prostě uznává tenhle bizarní humor kříženej se splatter žánrem. :)

webmaster
9.7.2015 | 12:55:29
Ojika

Na tento seriál se vážně těším. :) Díky, že překládáte tyto rozhovory.

9.7.2015 | 13:07:41
Mystik

Asi dělám chybu, ale začínám z toho seriálu mít VÁŽNĚ dobrej pocit :-)

redaktor
9.7.2015 | 19:00:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás