Ash vs Evil Dead Cestování časem je možná za rohem, tvrdí tvůrci

Cestování časem je možná za rohem, tvrdí tvůrci

Cestování časem je možná za rohem, tvrdí tvůrci

Každý, kdo viděl původní filmovou trilogii Evil Dead, dobře ví, že její nedílnou součástí je i možnost cestování časem. Tvůrci seriálu Ash vs Evil Dead se už párkrát nechali slyšet, že tento dějový zvrat zatím neplánují, přitom se ho ale ani nestraní. Co se jim tedy možná zatím honí hlavou?


4 0
17.7.2015

Pozor, následující novinka odhaluje některé klíčové příběhové body z filmové trilogie Evil Dead.

Režisér Sam Raimi na letošním Comic-Conu řekl o možnosti cestování časem v seriálu Ash vs Evil Dead v podstatě totéž, co s producentem Robem Tapertem rozebírali už v dubnovém společném rozhovoru: seriál se zatím odehrává v přítomnosti, kde ještě pořád má co vyprávět. Rozhodně ale není vyloučeno, že by v něm hlavní hrdina Ash mohl zase spadnout do časového portálu, podobně jako ve filmu Smrtelné zlo 2, kde nakonec skončil ve středověkých dobách.


Když se ale na stejnou otázku Sama Raimiho a jeho bratra Ivana na Comic-Conu optal jeden z redaktorů serveru DenofGeek.us, dostal od nich podstatně konkrétnější a zajímavější odpověď. Sam Raimi konkrétně uvedl:

Nehledě na to, jaký je Ash idiot, tak způsobem, jakým jsme ho s Ivanem psali, a jakým se o něm také píše v Knize mrtvých, je jeho osud nějakým způsobem provázaný s Necronomiconem. A myslím, že je to proto, že v jakémsi širším měřítku se tu odehrává bitva mezi silami Dobra a Zla. A tenhle boj probíhá skrze obyčejného člověka, kterým je Ash. Pokud by ho Zlo kdykoliv a kdekoliv dokázalo porazit, pak by zase mohlo začít kráčet po Zemi. Pokud je ale obyčejný člověk silný, má nebojácné srdce a čistého ducha, Zlo bude spát třeba na dalších deset tisíc let.

Sam Raimi a jeho bratr Ivan poté zmínili původní závěr Armády temnot, který prý chtěli dříve využít dokonce i pro samotný seriál Ash vs Evil Dead. Armáda temnot měla původně skončit tak, že Ash upadne do dlouhého spánku, který ho má ze středověku vrátit zpět domů, avšak zaspí a probudí se v postapokalyptické budoucnosti. Studiu Universal se však tento konec nelíbil a Raimi tak musel natočit výsledný šťastný konec v S-Martu.

Postapokalyptický konec pak skončil jednak na režisérské verzi filmu a jednak i v určitých verzích pro evropský trh, což je také důvod, proč je mnoho dokonce i českých fandů s tímto koncem obeznámeno lépe než Američané a dlouho ho dokonce mohli považovat za jediný existující závěr filmu. O možnosti navázat na tento alternativní závěr Armády temnot novým seriálem uvedl Sam Raimi následující:

Jeden z nápadů byl, že bychom současně vyprávěli dva různé příběhy, jako kdyby se Ashova realita skutečně rozdvojila a my bychom sledovali dva jeho osudy: jeden v budoucnosti a druhý dnes, po třiceti letech. Technicky by se tedy v budoucnosti odehrávaly oba.

Scenárista a Samův bratr Ivan k tomu dodal, že bychom přitom nevěděli, který z těchto příběhů je skutečný, přičemž by to nevěděl možná ani samotný Ash. Nato však jeho bratr dodal, že to nakonec smetli ze stolu, protože to byla hloupost. Ať už ale Raimi tento nápad skutečně opustil, nebo od něj jen chtěl odvést pozornost, je každopádně vidět, že tvůrci seriálu Ash vs Evil Dead v rámci jeho možného pokračování vážně myslí ve velkém a že by se rádi vrátili i ke svému původnímu postapokalyptickému zakončení, které jim studio zatrhlo.

A přestože na onen konkrétní alternativní konec dnes už navázat nejspíš nejde, neboť seriál Ash vs Evil Dead se odehrává v naší přítomnosti (leda že by chtěl Raimi skutečně zrealizovat onen nápad s rozštěpenou realitou), z výše uvedeného rozhovoru jde tak nějak cítit možnost, že by se tvůrci chtěli k tomuto nápadu vrátit alespoň volněji a poslat tedy do budoucnosti Ashe seriálového. A to možná už v potenciální druhé řadě, možná ale už na konci řady první, což je možnost, kterou přímo Raimi ještě před pár měsíci veřejně nevylučoval.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás