Ash vs Evil Dead Craig DiGregorio o první sérii a plánech do budoucna

Craig DiGregorio o první sérii a plánech do budoucna

Craig DiGregorio o první sérii a plánech do budoucna

Druhá řada seriálu Ash vs Evil Dead nás čeká nejspíš opět až na podzim, práce na ní jsou však v plném proudu už teď. A jak o sérii této, tak i té první, která na stanici Starz skončila teprve nedávno, se pro nás v no­vém rozhovoru rozpovídal scenárista a showrunner seri­álu Craig DiGregorio.


10 0
24.1.2016

Ze všeho nejdřív bych vám chtěl pogratulovat, že jste dali dohromady tak skvělou první řadu Ash vs Evil Dead. Je úžasné, jak plynule se vám podařilo přesunout svět Evil Derad na televizní obrazovky.
Díky, vážně si toho cením. Spousta lidí na tom pracovala velmi tvrdě a já jsem rád, že na to fanoušci mají tak pozitivní reakce, protože my jsme si to vážně užívali.

Bruce Campbell má v celém seriálu jistě i kreativní pozici, jak moc se to ale vztahovalo třeba k plánování celkového příběhu a dialogů? Jak moc se podílel na vývoji každé epizody a své postavy?
Bruce se na své postavě podílel opravdu hodně. Už od začátku se mu líbilo, co pro něj píšeme, a většinou nám tak jenom řekl, co se mu líbí, a sem tam nám k tomu přihodil i něco vlastního.


Vím, že to zní jako nějaké sportovní klišé, ale je to vážně týmový hráč a vždycky je připraven nám pomoct. Skvěle se s ním pracuje a umí zároveň i skvěle pozvednout náladu. Líbí se mu Ashův příběh a i to, že jsme jeho postavě dodali asi tak 2 % vývoje. S Brucem se prostě skvěle pracuje.

Zdá se, že z kreativní stránky jste si mohli dělat, co se vám zlíbilo, což asi musí být hodně uvolňující. Můžete nám říct něco o vašem vztahu se Starz a jejich reakcích na některé epizody?
Vůbec nás nedrželi zpátky. Celý seriál má takový zábavně bizarní tón, od kterého Starz nikdy nechtěla, abychom se odklonili. V pár případech nám naopak dokonce řekli, že můžeme ještě (doslova) přitlačit na pilu, pokud bychom chtěli. Jeden takový případ byl v šesté epizodě během scény v restauraci. Chtěli jsme s nimi probrat pár věcí a oni nám řekli: „Jestli chcete, můžete toho udělat ještě víc.“ Nikdy nám neřekli, abychom se drželi zpátky.

To je také skvělý případ druhů scén, u kterých si můžete hrát s tím, jak lidé vnímají to, co si v televizi lze a nelze dovolit, jako například zabití dítěte.
Nechceme, aby to vypadalo jako jakýkoliv jiný seriál, který jste mohli vidět. Dokonce ani samotný konec první řady není úplně konvenční, ale všichni s ním souhlasili, protože zakončit první řadu takhle bylo prostě jiné, šílené a vtipné. Měli jsme přichystané argumenty, proč to chceme, ale Starz nás to nechala udělat bez otázek.

Řekněme si teď něco o těch posledních pár epizodách. Protože ty skutečně vypadaly jako něco, co mohl být další filmový Evil Dead.
Už od samého začátku, když jsme si celý seriál rozebírali se Samem Raimim a jeho bratrem Ivanem, jsem jim navrhl, že by bylo skvělé vrátit se tam, kde to celé začalo, a oni souhlasili. Rozložili jsme si proto nejdůležitější body celé sezóny, přičemž poslední tři epizody měly vždycky být o návratu do chaty. V průběhu příprav se některé věci měnily, jako například lokace nebo představení určitých postav, ale tyhle tři epizody byly vždycky rezervovány pro chatu. Chtěli jsme se vrátit tam, kde to celé začalo, protože to dobře sedělo do příběhu a zároveň protože jsme tím chtěli potěšit fanoušky.

Velkým překvapením těch posledních epizod byla smrt Amandy. Po všech těch letech se zdálo, že by Ash mohl být konečně šťastný, načež to všechno zase rychle zmizelo. Měli jste tohle v plánu už od začátku? Nebo proč jste se pro tento tah vůbec rozhodli?
Ano, to jsme měli v plánu už od začátku. Pokud původní filmy něco ustanovily, tak že Ashovi blízcí vždycky umírají. A obzvlášť ti, které miluje. To nám umožňuje jak dodat celému příběhu silnější citovou hloubku pro Ashe, tak i ustanovit výjimečnost Pabla a Kelly. Takže smrt Amandy mu snad pomůže zamyslet se nad tím, že tihle dva mu jsou po boku už od začátku série.

I když se spousta lidí těšila na návrat Bruce Campbella do role Ashe, hodně lidí se nemohlo dočkat také Lucy Lawless. Ze začátku jsme ji moc nevídali, ale zároveň jste ji ustanovil jako stěžejního příběhového hybatele pro druhou řadu. Můžete nám říct něco málo o její roli v druhé sérii?
V tomhle ohledu bych rád řekl, jak je Lucy skvělá, jak moc jsme ji v tomhle seriálu chtěli a jak těžké bylo na tak dlouho skrýt identitu její postavy. Celkový příběh vám nedovolí se o ní něco bližšího dozvědět v podstatě až do deváté a desáté epizody. To sice fungovalo v rámci příběhu, ale co se týče samotné postavy, je škoda, že jsme ji v první sérii nemohli využít trochu víc.

Jak se ale příběh vyvíjel, bylo nemožné ukázat o ní něco víc, aniž bychom neodhalili, kým skutečně je a kým se stane. Lucy má obrovskou roli ve druhé řadě, kterou právě píšeme.

Pokud už máte nějakou předtuchu o tom, co hlavní padouch v seriálu udělá, pak vás nejspíš překvapí, co se z ní doopravdy vyklube. Její motivace pro to, co udělala v desáté epizodě – a co tvrdí, že se snaží udělat – jsou upřímné a budou mít velkou váhu v druhé sérii. Takže když řekla, že se snaží ovládat zlo a chaos, myslela to skutečně upřímně a my teprve uvidíme, jak se to vyvine.

Zmínil jste, že jste začali psát druhou řadu. Máte už stanovený počet epizod? A v jaké fázi psaní už jste?
Deset epizod. Napsané už máme zhruba čtyři a hrubý nástřel máme u dalších pěti. Obsahují spoustu věcí, na které se mě fanoušci soustavně ptali. „Stane se tohle? Stane se tamto?“ V druhé řadě jsme udělali pár vážně zábavných rozhodnutí, které se fanouškům budou určitě líbit.

Rád bych našim čtenářům nabídl co možná největší lákadlo ohledně Ashe. Kde se s ním setkáme na začátku druhé řady potom, co přijal Rubyinu dohodu?
Rozhodně začne tam, kde se dobře rybaří, a od toho se pak odpíchne. Zároveň jsem si ale díky tomuhle seriálu uvědomil, že diváci se toho o Ashovi chtějí dozvědět víc.

Lidé toho chtějí vědět víc a když jsme Ashovi nahlédli do mysli během jeho halucinační poutě, lidem se líbilo vidět, na jaké pořady koukal v mládí. Touží zjistit víc informací, které jsme se nikdy nedozvěděli v původních filmech a které jsme v první sérii jenom nastínili. Znovu se s ním setkáme v místě, kde se dobře rybaří, a pak ho přemístíme někam, kde si víc posvítíme na jeho minulost.

Tohle jsem si odnesl ze čtení různých recenzí a fanouškovských komentářů nebo při debatě s lidmi, kterým se seriál líbí. Je vážně zajímavé – s pomocí Sama, Ivana a dalších scenáristů – více rozvíjet Ashův charakter. To, čím je, čím byl a čím mohl být, kdyby se nikdy nesetkal s tou knihou.

Co by dělal? Kým byl před jeho cestou do chaty? Je vážně zábava nad tímhle přemýšlet a rozvinout to pro druhou sérii.

Původní rozhovor v angličtině si můžete přečíst na webu DailyDead.com.

FOTO: Starz

Diskuze /1

atack

Fakt super seriál

27.1.2016 | 10:46:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás