Ash vs Evil Dead Oficiální názvy a synopse (skoro) všech epizod první řady

Oficiální názvy a synopse (skoro) všech epizod první řady

Oficiální názvy a synopse (skoro) všech epizod první řady

Premiéra nového hororového seriálu Ash vs Evil Dead nás na kabelovce Starz čeká již za necelé dva měsíce. A nejen na ní; seriál bude například vysílat i pod Starz spadající stanice Encore, která zároveň nově zveřejnila názvy a synopse k jednotlivým epizodám, které najdete uvnitř článku


7 0
8.9.2015

Pozor. Tyto synopse odkrývají a naznačují události s velmi spoilerovým potenciálem. Dál proto čtěte pouze na vlastní nebezpečí!

1×01 – El Jefe

(španělsky „šéf“)

Ash je zpátky! 30 let po jeho posledním střetu se smrťáky razantní tlučhuba Ash Williams znovu probouzí démony v zápalu podroušené natvrdlosti, čímž do svého života opět přivádí běsnění Smrtelného zla.


1×02 – Bait

(Návnada)

Zvláštní agentka Amanda Fisher hledá Ashe, zatímco Pablo v zuřivé bitvě poprvé pocítí krev a nové odhalení navždy změní život Kelly.

1×03 – Books from Beyond

(Knihy ze záhrobí)

Tajemná žena najde zkázu na farmě rodičů Kelly. Mezitím Ash, Pablo a Kelly s Necronomiconem hledají Knihy ze záhrobí a agentka Fisher se ocitne v další děsivé šlamastice.

(zleva Ray Santiago jako Pablo Bolivar, Bruce Campbell v roli
Ashe Williamese a Dana DeLorenzo jako Kelly Maxwell)

1×04 – Brujo

(brujo – španělský čaroděj)

Ruby pomáhá agentce Fisher a odhaluje spojení její rodiny se Smrtelným zlem. Ash a jeho tým hledají vodítka démona Eliga, za to ale Kelly zaplatí vysokou cenu.

1×05 – The Host

(Hostitel)

Aktuální stav Kelly ohrozí její blízké. To přinutí Pabla k odvážnému kroku a Ashe k odhalení nové stránky jeho osobnosti. Ruby a agentka Fisher spojí síly při hledání Ashe.

1×06 – The Killer of Killers

Zabiják zabijáků

Díky jeho drogami způsobeným vizím Ash ví, co udělat s Necronomiconem, a Pablo s Kelly si všimnou něčeho zlověstného. Ash slíbí, že navštíví Lema, ale objeví se agentka Fisher, která se s tímto jejím bývalým šéfem střetne.

(Tajemná Ruby Knowby v podání Lucy Lawless)

1×07 – Fire in the Hole

(Odjištěná bomba)

K Ashovi, Pablovi a Kelly se nyní přidává agentka Fisher a společně dorážejí do tábora přeživších v nitru chaosu a k úniku musí využít drastických řešení. Mezitím se toho dozvídáme víc o Rubyině misi.

1×08 – Ashes to Ashes

(Popel popelu)

Ash se pokouší pohřbít Knihu mrtvých, aby skoncoval se Zlem, ale nejdřív se musí utkat s jiným, fyzičtějším aspektem jeho minulosti. Agentka Fisher v Ashovi odhaluje hrozivou změnu.

1×09 – Bound in the Flesh

(Upoután v těle)

Ash bojuje s někým až příliš povědomým, aby poté uslyšel zprávu od samotného Necronomiconu. Mezitím se blíží ten zatím nejnebezpečnější útok smrťáků.

(Jill Marie Jones jako agentka Amanda Fisher)

1×10 – název dosud neznámý…

…a synopse zatím tajná.

Co můžeme z těchto synopsí vyvodit (případné spoilery!) 

  • Ash se pravděpodobně zhulí a začne číst z Necronomiconu, čímž opět probudí Zlo. Jelikož ale nejsme v road trip komedii z 90. let, snad za tím bude i něco víc než tahle plochá premisa…
  • Knihy ze záhrobí (Books from Beyond) je název knihkupectví – mohli jsme ho vidět na fotce zveřejněné v rámci ukončení natáčení první řady.
  • Eligos je jeden z mytologických vládců pekla a přisluhovačů samotného Belzebuba. Možná se jedná o onu bezokou příšeru, kterou jsme viděli v trailerech, těžko ale říct.
  • Dle synopsí bude na přelomu čtvrté a páté epizody Kelly pravděpodobně ovládnuta Zlem a možná se dočkáme i Zlého Ashe. Navíc to vypadá, že právě až ve čtvrté epizodě to bude poprvé, kdy se Ruby spojí s agentkou Fisher a odhalí jí něco ze své tajemné minulosti (například už dnes víme, že se jedná o dceru filmového profesora Knowbyho).
  • Agentka Fisher se s Ashovým týmem poprvé setká pravděpodobně až v šesté/sedmé epizodě.
  • Název Ashes to Ashes hraje na slovní hříčku se jménem hlavního hrdiny, podobně jako to udělala i stejnojmenná komiksová série z roku 2004. V osmém díle se navíc možná opět setkáme se Zlým Ashem.
  • V osmém a devátém díle se Ash možná opět setká s Lindou, jeho zesnulou přítelkyní z filmů, která byla podle některých drbů obsazena před pár měsíci. Linda by měla být zhruba stejně stará právě jako ve filmech, takže se nejspíš bude jednat o jeden z triků Zla.
  • Název finálního dílu si stanice nechala celkem rozumě zatím pro sebe. Podle některých spekulací se ale právě v desáté epizodě vrátíme do původní lesní chaty, ve které Ashova můra před třiceti lety začala. Zároveň není vyloučeno, že celá první série skončí otevřením portálu, který Ashe opět přemístí do jiného času – možná do postapokalyptické budoucnosti. To vše jsou ale zatím jenom spekulace.

FOTO: Starz

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás