Ash vs Evil Dead Proč dává obsazení Lucy Lawless vlastně dokonalý smysl

Proč dává obsazení Lucy Lawless vlastně dokonalý smysl

Proč dává obsazení Lucy Lawless vlastně dokonalý smysl

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že v novém seriálu Ash vs Evil Dead se k Bruci Campbellovi připojí i 46letá novozélandská herečka Lucy Lawless. Co konkrétně její obsazení pro tento seriál vlastně znamená a jaká budoucí herecká jména by od toho šla odvodit?


4 0
20.3.2015

Na první z těchto otázek jsme si zběžně odpověděli už v naší první souhrnné novince o přípravách na seriálu Ash vs Evil Dead, ve které jsme zmínili, že Lucy Lawless a hlavní tvůrčí trio série Evil Dead (Sama Raimiho, Bruce Campbella a Roba Taperta) spojuje kultovní fantasy seriál z 90. let Xena: Princezna bojovnice. Dnes si o tom ale řekneme i něco víc

Za seriálem Xena: Warrior Princess (stejně jako i za Hercules: The Legendary Journeys, jehož je Xena spin-offem) totiž stojí filmová produkční společnost Renaissance Pictures. Společnost, kterou v roce 1979 založili právě Sam Raimi, Rob Tapert a Bruce Campbell, aby mohli zafinancovat svůj debutový celovečerní snímek – The Evil Dead.


Po prvním dílu ze série Evil Dead pak společnost Renaissance Pictures následně zaštiťovala nejen oba díly následující, plus již zmíněné seriály o antických hrdinech Herkulovi a Xeně, ale k tomu například i filmy Vlna zločinu bratří Cohenů (Fargo) a Sama Raimiho nebo (opět Raimiho) Stáhni mě do pekla. Právě Raimi byl pak výkonným producentem HerkulaXeny, které byl Rob Tapert navíc showrunner (zodpovídal tedy za scénáře, průběh seriálu i hlavní produkci). V obou seriálech se navíc pravidelně objevoval Bruce Campbell jako (anti)hrdinský Autolykos.

A když si k tomuhle všemu přičteme, že seriál Ash vs Evil Dead – nový projekt Raimiho, Taperta a Campbella – nyní přibral na palubu právě Lucy Lawless, představitelku titulní hrdinky Xeny ze stejnojmenného seriálu (a navíc i manželku Roba Taperta), je zjevné, že toto tvůrčí trio rozjíždí nostalgický návrat nejen k Evil Dead, ale i k dalšímu jejich společnému projektu, tedy Xeně.

Z toho pak lze usoudit, že Lucy Lawless nejspíš nebude jedinou osobností ze světa Xeny a Herkula, kterou k sobě Raimi pro svůj nový projekt povolá. A přestože například dosud nic nebylo oficiálně potvrzeno, bylo by to vážně hodně divné, kdyby se v Ash vs Evil Dead neměl objevit zejména nejmladší bratr Sama Raimiho Ted, který se jednak podílel na všech třech filmech ze série Evil Dead (vedle řady jiných Raimiho a Campbellových projektů), a jednak ztvárnil Joxera, jednu z hlavních postav seriálové Xeny.

(Bruce Campbell a Ted Raimi jako Autolykos a Joxer; FOTO: Renaissance Pictures)

Na koho bychom se ale mohli těšit dál? Nabíledni je třeba Xenina parťačka Gabrielle v podání dnes 44leté Renee O'Connor nebo například Kevin Sorbo a Michael Hurst (Herkules a Iolaus) z Herkula. Tihle tři herci si spolu i s Lucy Lawless mimochodem zahráli už ve filmu Bitch Slap z roku 2009 (skoro desetiletí od konce obou seriálů) a konkrétně Hurst a Lawless se objevili i v seriálovém Spartakovi stanice Starz, právě na které poběží Ash vs Evil Dead (ano, na tyhle propletence už by to chtělo vyloženě nějakou infografiku).

Na závěr ale ještě jedna drobnost. Nápad propojení světů filmového Evil Dead a seriálové Xeny skrze jejich tvůrce není nikterak ojedinělý. Přesuneme-li se totiž do světa komiksové série Evil Dead (jejíž obsáhlost si na našem webu v budoucnu vyžádá vlastní kapitolu), narazíme na hned dvě konkrétní komiksové minisérie z roku 2008: Army of Darkness/Xena: Why Not? (Armáda temnot/Xena: Proč ne?) a Xena/Army of Darkness: What… Again?! (Xena/Armáda temnot: Cože… Už zas?!).

V těchto dvou minisériích (každá po čtyřech dílech) Necronomicon vtáhne Ashe do antického Řecka, kde musí proti Zlu spojit síly s mocnou válečnicí Xenou a jejími společníky Gabrielle a především Autolykolem, který si je s Ashem shodou okolností až nápadně podobný (pokud jste se ještě nedovtípili, obě postavy v jejich původních médiích hraje Campbell). Pokud vám tenhle mišmaš přijde ulítlý, pak vězte, že na stránkách komiksů se Ash utkal třeba také s hororovými ikonami Freddym Kruegerem a Jasonem Voorheesem či armádou zombie suprhrdinů ze světa Marvel Comics. A nezapomeňme také na ten jeden případ, kdy Ash musel před hordou Smrťáků ochránit samotného prezidenta Baracka Obamu.

(Xena, zombie superhrdinové a americký prezident představují jen špičku ledovce Ashových
šílených komiksových crossoverů; FOTO: Dynamite Entertainment, Marvel Comics)

Netřeba snad ani dodávat, že svět komiksového Evil Dead si razí vlastní cestu, která nemá s děním filmovým pranic společného. Že by si tedy Lucy Lawless v chystaném seriálu Ash vs Evil Dead měla přímo zopakovat svou ikonickou roli Xeny, toho se bát vážně nemusíme.

I když…

Diskuze /2

lucyss

Lucy Lawless je navíc manželkou Roba Taperta :-)

#2 Hurley
20.3.2015 | 22:59:06
Hurley

#1 lucyss: Tak teďs mě dostala. Toto sem fakticky nevěděl. :)

webmaster
21.3.2015 | 7:06:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás