Ash vs Evil Dead Režisér seriálu představil Necronomicon

Režisér seriálu představil Necronomicon

Režisér seriálu představil Necronomicon

Necronomicon Ex-Mortis nebo také Kniha mrtvých, psaná lidskou krví a vázána v lidské kůži, Ashovi zatápěla v celé filmové trilogii Evil Dead a proto nemohlo být pochyb o tom, že se s ní setkáme i v novém seriálu Ash vs Evil Dead. A dnes se jí taky konečně můžeme pokochat.


3 0
16.5.2015

První fotku Necronomiconu zveřejnil režisér Michael J. Bassett na svém Instagramu. Bassett je jeden z hned několika režisérů, kteří po boku Sama Raimiho přivedou první řadu seriálu Ash vs Evil Dead k životu. Jeho dřívější práce zahrnuje seriály jako Da Vinci's Demons, Strike Back nebo Power,

Necronomicon je fiktivní kniha z hororových povídek amerického spisovatele Howarda Phillipse Lovecrafta. Napříč jeho vzájemně zdánlivě nesouvisejícími povídkami tato kniha sloužila jako jeden ze slučovacích elementů temného světa, kterému před miliony let vládli prastaří bohové a okupovaly ho další temné bytosti. Na Necronomicon dnes existuje mnoho odkazů v populární kultuře skrze filmy, knihy, videohry i hudbu. Inspirovat se jím nechal například i zesnulý britský spisovatel Terry Pratchett pro jeho sérii Zeměplocha.


Sam Raimi Lovecraftův Necronomicon využil už v prvním filmu ze série Evil Dead, kde přečtení určité pasáže z knihy probudí Smrtelné zlo. Stejnou funkci kniha plnila i ve druhém díle a nedávném remaku, ve dvojce však jiná pasáž z této knihy navíc otevřela portál, který Ashe Williamse poslal do středověku. Tam se Ash, nyní už ve finální části trilogie, snaží knihu využít k tomu, aby se dostal zpátky do své doby. Místo toho ale zkomolí důležité zaklínadlo a tím probudí armádu temnot.

Přestože se tak de facto jedná „pouze“ o knihu, Necronomicon je v podstatě hlavním antagonistou celé filmové trilogie a bude proto zajímavé sledovat, jak se jeho a Ashovy cesty opět střetnou i v novém seriálu.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás