Ash vs Evil Dead S hudebním doprovodem se Ash opět vrátí ke kořenům

S hudebním doprovodem se Ash opět vrátí ke kořenům

S hudebním doprovodem se Ash opět vrátí ke kořenům

Vedle samotného natáčení a příprav na červencový Comic-Con, v rámci nějž nám bude představen první plnohodnotný trailer, kolem seriálu Ash vs Evil Dead vyvstávají další zajímavé zprávy. Nově ohlášený hudební skladatel pro některé fanoušky ale možná zas až tak velkým překvapením nebude.


3 0
18.6.2015

Skladatelem doprovodné hudby k seriálu Ash vs Evil Dead se stal sedmapadesátiletý michiganský rodák Joseph LoDuca. Jeho jméno v oblasti filmové a seriálové hudby možná není zase až tak známé jako u jiných skladatelů (sic z posledních let si ho můžete pamatovat například ze soundtracků k seriálovému Spartacovi), když se na něj ale podíváme trochu podrobnější optikou, zjistíme, že žádný jiný hudební skladatel by pro seriál Ash vs Evil Dead vlastně ani nemohl připadat v úvahu.

(FOTO: loducamusic.com)


Joseph LoDuca byl úspěšným jazzorým hudebníkem, dokud se jeho cesty poprvé nezkřížily se Samem Raimim, Robem Tapertem a Brucem Campbellem na konci 70. let, pro které nahrál soundtrack k jejich prvnímu celovečernímu filmu, Evil Dead z roku 1981. Tam ale jeho spojení s naší ústřední tvůrčí trojicí nekončí. LoDuca totiž složil hudbu i k Evil Dead II a ve spolupráci s Dannym Elfmanem i k Army of Darkness.

Když se pak přeneseme na televizní obrazovky, Joseph stojí za hudbou kultovního Herkula a Xeny (opět z produkce Raimiho, Taperta a Campbella), či Campbellova seriálu Jack of All Trades a filmu Jmenuji se Bruce. Co se týče samostatné tvorby, jeho z posledních let nejznámější hudba doprovází již zmíněného seriálového Spartaka. Dále má LoDuca na svědomí soundtracky například k seriálům Leverage, American Gothic, The Librarians (včetně i jednotlivých celovečerních kousků z této série) nebo Legend of the Seeker. Z filmů pak skládal hudbu například k Chuckyho kletbě nebo sériím Boogyman a Prokletí domu slunečnic.

Obsazení Josepha LoDucy jako skladatele pro seriál Ash vs Evil Dead je prostě dalším příkladem tvůrčího návratu ke kořenům původní hororové trilogie a bude proto rozhodně zajímavé sledovat, jak LoDuca hudbu k tomuto seriálu pojme.

Přestože totiž trilogie Evil Dead jako taková nemá žádnou sdružující ústřední melodii a každý film naopak pracuje s trochu jinými tématy, Joseph LoDuca svou hudbou vždycky dokázal navodit temnou a mrazivou atmosféru, která si své místo jistě najde i v seriálu.

Thumbnail Play icon

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás