Ash vs Evil Dead Starz si podřezalo větev pod sledovaností první epizody

Starz si podřezalo větev pod sledovaností první epizody

Starz si podřezalo větev pod sledovaností první epizody

Není pochyb o tom, že kabelová stanice Starz vkládá do nového seriálu Ash vs Evil Dead opravdu velké naděje a po skvěle přijatém traileru i předpremiéře prvního dílu se tak do jeho propagace pustila se vší vervou v naději vysoké sledovanosti. Právě tady to ale Starz trošku přehnalo.


11 0
4.11.2015

Propagace seriálu Ash vs Evil Dead měla už posledních pár týdnů skvěle našlápnuto a to mimo jiné i díky říjnové předpremiéře první epizody na newyorském Comic Conu, která sklidila prakticky bezvýhradně pozitivní ohlasy. Kabelová televize Starz (a celkem hlasitě i sám Bruce Campbell) si tak od oficiální premiéry slibovala velká čísla sledovanosti, těch se ale nakonec nedočkala.

Epizodu El Jefe v premiérový večer sledovalo 437 000 diváků se slabým ratingem 0,13. Pro představu, sledovanosti pilotních epizod Da Vinci's Demons a Black Sails, dalších originálních seriálů z produkce Starz, se točily kolem jednoho milionu diváků. Přestože ale sledovanost první epizody návratu Smrtelného zla nebyla tak velká, jak se doufalo, nemuselo by to pro seriál znamenat takovou hrozbu, jak by se dalo čekat. Starz totiž ve svém sebevědomí totiž zjevně přestřelila.


Ze všeho nejdřív je tu ona premiéra na halloweenský večer, kdy spousta diváků (a to i cílových fanoušků fenoménu Evil Dead) trávila čas buďto trochu jinak než u televize, anebo naopak seděla jak přibitá u aktuálního zápasu amerického fotbalu. Sledovanosti navíc moc nepomohlo ani to, že pro online odběratele Starz byla epizoda dostupná už od pátečního večera (proto taky unikla dřív na internet) a na svých oficiálních stránkách ji Starz nyní nabízí zdarma ke zhlédnutí (přestože pro Českou republiku, ve které Starz nevysílá, zůstane obsah blokovaný asi napořád).

Můžeme si tedy ťukat na čelo nad tím, jak si Starz ve snaze získat vysokou sledovanost podřezala větev pod nohama, pro samotný seriál to ale žádná tragédie není. Ona snadná dostupnost k epizodě (podobně jako třeba u seriálů HBO, které první díly nových sérií dává volně na YouTube) by právě naopak mohla sledovanosti budoucích epizod pomoct.

Pozitivní ohlasy a oslavné recenze si první epizoda navíc drží i po své oficiální premiéře, a kritici, kteří zhlédli i několik epizod dalších, zpravidla potvrzují, že seriál funguje i bez původního režiséra Sama Raimiho. I když si ale seriál udrží stávající kvalitu, další propady ve sledovanosti by pořád mohly hrozit okolo vánočních svátků. Starz totiž hodlá první sérii vysílat bez jakékoliv pauzy, a to tedy i přes víkendy okolo Vánoc a Silvestra (desátá epizoda bude uvedena v sobotu 2. ledna).

Tady je pak třeba pamatovat na to, že kdyby se sledovanost Ash vs Evil Dead stále nelepšila, ani jeho brzké obnovení pro druhou sérii by ho zachránit nemuselo. Tak černý scénář nás ale s velkou pravděpodobností opravdu nečeká a čísla sledovanosti epizody příští zcela jistě vše obrátí zase k lepšímu.

FOTO: Starz

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás