Ash vs Evil Dead Trailery k filmové sérii Evil Dead

Trailery k filmové sérii Evil Dead

Trailery k filmové sérii Evil Dead

Základem celého fenoménu Evil Dead je jeho původní filmová trilogie režiséra Sama Raimiho, ze které se později odvinul i nový remake. A přestože jsou konkrétně trailery právě k původní trilogii silně poplatné své době, dokáží zároveň atmosféru jedno­tlivých filmů vcelku věrně vystihnout.


4 0
18.10.2015

Smrtelné zlo (1981)

Trailer na první Smrtelné zlo vznikl až delší dobu po uvedení filmu do kin – a to zejména v rámci jeho evropské distribuce. A přestože je trailer kvůli nízkým produkčním nákladům (které ostatně doprovázely celý film) vcelku prostý, paradoxně tím do jisté míry připomíná trailery současné. Stejně jako ony, i tato upoutávka ze začátku 80. let totiž opouští tehdy populární koncept trailerového vypravěče a nechává film mluvit sám za sebe.

Thumbnail Play icon

Smrtelné zlo 2 (1987)

Druhý díl trilogie Evil Dead už neměl o pořádnou distribuci nouzi a tak je i jeho trailer podstatně výmluvnější než ukázka předchozí, zde navíc už doplněna i o klasického trailerového vypravěče. Jeho monolog místy sice úplně nedává smysl, když mluví o jakýchsi událostech „před čtyřmi lety“ (Smrtelné zlo 2 vzniklo až šest let po jedničce a příběhově na ni navazuje přímo), kladem tohoto traileru je ale zároveň to, jak krásně se mu podařilo nastínit balanc žánru komedie a hororu, kterého jsme se dočkali i ve výsledném filmu.


Thumbnail Play icon

Armáda temnot (1992)

Armádou temnot se trilogie Evil Dead poprvé dostává pod křídla velkého hollywoodského studia, což je vidět i na jeho svižně sestříhaném a rockovou hudbou podkresleném traileru. Ten zároveň opět vystihuje unikátní nádech daného filmu a místo cílení na hororovou atmosféru svých předchůdců se zaměřuje spíše na situační humor, prvky temné fantasy a řady dnes už vpravdě kultovních hlášek svého titulního hrdiny.

Thumbnail Play icon

Lesní duch (2013)

Trailer na remake prvního filmu z roku 2013 ještě nestihl nijak zestárnout a honosí se tedy všemi populárními atributy současných trailerů v čele s rychlým střihem a uváděním do příběhu pouze skrze několik textových mezititulků. Právě z tohoto traileru mohli ale fanoušci původní trilogie také poznat, jakým směrem se tento remake bude ubírat. Tedy že se nevrací ke komediální tradici druhého a třetího dílu, nýbrž k temné hororové atmosféře originálu.

Thumbnail Play icon

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás