Falling Skies
82/100 - 277×

Falling Skies

Mimozemšťané přistáli na Zemi. Žádná vláda to ale neměla šanci ututlat – nepřišli v míru a beze slova začali vyhlazovat lidstvo. (Zatím) přeživší lidé se formují do odbojných skupin a společně se snaží dožít se zítřka a vymyslet reálný plán protiútoku. To vše ve výkonné produkci Stevena Spielberga.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | TNT | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Noah Wyle (Tom Mason), Sarah Carter (Margaret), Scarlett Byrne (Alexis Denise Glass-Mason),

10 postřehů z epizody 1x04 Grace

10 postřehů z epizody 1x04 Grace

Pomalu doháníme zajímavosti z minulých dílů, dnes si připomeneme čtvrtý díl s podtitulem Milost. Díl byl věnován především zajatému Plíživci. Připomeňte si, co se v této epizodě událo.

0 0
26.7.2011

1. Paměť jako Plíživec

Když lidé z Druhé vlny přemísťují zajatého Plíživce na jiné místo, aby ho mohli důkladně studovat, zdá se, že je Plíživec v klidu a smířený se svým osudem. Ze zdánlivého klidu ho však znenadání vytrhne přítomnost jisté osoby. Tou je profesor historie Tom Mason, který jej zajal. Je tedy zřejmé, že Plíživec si pamatuje, kdo mu ustřelil pár pazourů a málem ho ubil k smrti. Evidentně nemá z dalšího setkání s ním velkou radost. Zdá se tedy, že Plíživci nejsou jen bezduší zabijáci, ale mají emoce, cítí bolest a pamatují si toho, kdo jim ublížil.

2. Zázračné uzdravení?

Po úspěšné operaci, při které doktor Harris zbavil Mikeova syna spoutání a po následném vyšetření zjišťuje Anne, že chlapec nevykazuje žádné známky cystické fibrózy. Jeho otec ovšem tvrdí, že Rick touto chorobou před invazí trpěl. Pět nezávislých lékařů jeho diagnózu potvrdilo a aby mohl vůbec dýchat, musel být každý den připojený na respirátor. I podle Anne je takové samouzdravení vzácné. Nikdo si nechce připustit, že by za Rickovým uzdravením mohlo stát to, co jej až do nedávna ovládalo. Že by existovala naděje na to, že mimozemšťané disponují technologiemi, které by mohlo lidstvo v případě odvrácení útoku využít i ve vlastní prospěch?

3. Můžeme jí věřit?

Přestože se Margaret účastní průzkumných misí Druhé vlny, tak jí kapitán Weaver tak úplně nedůvěřuje. Přiznává, že pověřil svoje muže, aby jí hlídali. Jeho nedůvěra pramení z toho, že byla členkou Popeova gangu, který jí důvěřoval natolik, že jí svěřil zbraň. I když se Margaret hájí tím, že se k nim přidala jen kvůli vlastnímu přežití a stálo ji to velkou dávku sebezapření, mluví pravdu? Můžeme jí důvěřovat, nebo hraje nějakou vlastní hru?

4. Ze života Plíživců

Dozvídáme se něco málo dalšího o našich nových nepřátelích. Nejsou to jen stroje na zabíjení, které nepotřebují jíst, spát ani odpočívat. Jsou nám v mnohých aspektech podobnější, než sami vůbec tušíme. Chovají se jako každý normální voják a využívají k odpočinku každou volnou chvilku. Ale až tak podobní nám úplně nejsou, spí zavěšení hlavou dolů v chumlech. Možná proto, aby se navzájem zahřívali a neplýtvali tak drahocennou energií.

5. Neviditelné spojení

Poté, co se Rick probouzí po úspěšném odstranění spoutání, zjišťuje jeho otec Mike, že operace nebyla zřejmě tak úspěšná, jak si všichni mysleli. Nejen, že svého otce nepoznává, ale navíc přetrvalo spojení mezi Rickem a Plíživcem. Plíživec je dokonce schopen prostřednictvím Ricka s ostatními komunikovat. Zjišťujeme, že přerušením úponků zapuštěných do Rickových zad spoutání nekončí.

6. Po dobrém nebo po zlém?

Důvod, proč lidé nechávají Plíživce žít, je, aby se od něj něco dozvěděli. Za tímto účelem se s ním pokoušejí komunikovat. Anne nejprve zkouší ukazovat mu obrázky Země a vesmíru, ale nemá žádný úspěch. Rickův otec se nejprve také snaží ukazovat mu obrázky, zjistit, jak našli naši planetu, proč na nás zaútočili, ale také marně. Mikeovi dojde trpělivost, vezme zbraň a strčí ji Plíživci až do pusy. Tím, že mu vložil zbraň do úst, podráždil nervová zakončení umístěná na horním patře a Plíživec padá k zemi. Plíživci nemají mezi ústy a mozkem kost, takže mu tím pravděpodobně způsobil otřes mozku. To je sice velmi zajímavá informace o slabosti nepřítele, ale zároveň je asi jednodušší ho prostě zastřelit, když se k němu někdo dostane tak blízko.

7. Radiový signál

Pokaždé, když někdo vyprovokoval Plíživce, zachytil Scott na radiu podivné signály. Nejprve, když doktor Harris přinesl před Plíživce jiného mrtvého, podruhé, když strčil Mike Plíživcovi do úst zbraň a tím ho omráčil. Anne napadne, že by mohli zdroj tohoto signálu najít. Bohužel je tělo mrtvého Plíživce ve špatném stavu, už se rozkládá a není možné cokoliv zjistit. Naštěstí je však tento signál slabý a nepřiláká do sídla odporu další nepřátele.

8. Pope na útěku

Není divu, že se Pope tak chtěl vydat na výpravu pro motorky. Celou dobu zřejmě plánoval útěk. Omráčí muže, který ho hlídal, a odjíždí na motorce pryč. Všichni asi tuší, kam má namířeno. Vzal si kanystr s benzínem a hodí ho rovnou na hnízdo, kde Plíživci spí. Samozřejmě se jeho akce neobejde bez následků a přitáhne nechtěnou pozornost…

9. Rick znovu spoután

Rick, kterému odstranili spoutání, si ho opět v nestřeženou chvíli nasazuje. Není jasné, jestli jedná svobodně a je Plíživcem jen natolik ovlivněn, nebo zda ho Plíživec i nadále ovládá a Rick ani neví, co dělá. Opět se vybízí otázka: je vůbec možné tyto děti trvale osvobodit? Nebo nějaký typ pouta přetrvá navždy?

10. Děti jako vojáci

Plíživci používají spoutané děti nejen jako otroky na těžkou práci, ale také je nechávají dělat špinavou práci. Lidem se nechce střílet do lidských dětí, nijak se útoku nebrání a neútočí na ně. Rozhodně je to od Plíživců velmi dobrá strategie, jak se lidí jednoduše zbavit. Měli by zapomenout na to, že proti nim stojí lidé jako jsou oni a střílet do nich? Nebo by se tím snížili na úroveň svých nepřátel, kterým žádná taktika není proti srsti?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S05E10: Reborn

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @1Bobesh1, @LuAn, @gambinka a @KlárkaP
Přečas: @Ezio

Reklama

Upoutávka na 4. řadu

Thumbnail Play icon
Dejte nám vědět, jak se vám Falling Skies líbí a ohodnoťte seriál.

Nejoblíbenější postavy

Planetary War

Falling Skies: Planetary War

Falling Skies: Planetary War

Zkraťte si čekání na další řadu Falling Skies, novou hrou pro vaše mobilní zařízení.

5. řada

Falling Skies získává pátou a poslední řadu

Falling Skies získává pátou a poslední řadu

Příští léto se rozloučíme s Falling Skies. Další řadu také získává novinka The Last Ship a kriminálka Major Crimes.

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama