Falling Skies Boj o planetu Zemi pokračuje

Boj o planetu Zemi pokračuje

Boj o planetu Zemi pokračuje

Léto je zpět a kabelovky tasí své trumfy. Mezi nejlepší seriály léta patří samozřejmě i Falling Skies, které se vrátilo o něco dříve a v plné parádě! Dokáže si však formu udržet celou sezónu? Pojďme se podívat, co přinesla první epizoda čtvrté řady.


2 0
19.6.2014

Poprvé od té doby co běží seriál Falling Skies se můžeme těšit, že s námi seriál vydrží celé léto. První epizodu stanice TNT vysílá 22. června a poslední dvě se budou vysílat 31. srpna. V úvodním díle jsme viděli hned několik dějových linií, podstatné je však to, že se jednotlivé dějové linie odehrávají v různých lokací, což seriálu značně prospělo.

Espheni mění styl hry

Již od první sezóny sledujeme osudy 2. Mass, jak se snaží bránit invazi Espheni. Zatím se to 2. Mass dařilo bez větších obtíží, tentokrát je však před nimi nová zkouška. Espheni se rozhodli lidský odpor rozdělit na menší části. Díky tomu nám teď vzniklo několik nezávislých skupin, které mají svůj vlastních příběh, což zcela jistě přidalo na zajímavosti pilotní epizody. Sledujeme tak příběh lidí žijící v ghettu, skupinku okolo Lexi žijící v Chinatownu, mladého Matta, kterému se Espheni snaží vymýt mozek, pak tu máme ještě skupinu s Anne a samozřejmě nesmíme zapomenout na Volmy. Do vedení Espheni na Zemi opět usedá Rybí hlava a krom toho mají Espheni novou jednotku – Černé sršně, kteří mohou létat a sbírají volně pohybující se lidi a umisťují je do ghett.
Espheni se již nesnaží o zlikvidování lidstva, alespoň ne tak okatě. Přeživší dospělí jdou do ghett a mladí jdou do převýchovného tábora, kde se učí vyznávat Espheni.


Život v ghettu

Espheni ohraničili část města novými energetickými ploty, tato část města slouží jako ghetto, kam Espheni zavírají lidi, shazují jim tam jídlo a drží je pod kontrolou, aby nemohli škodit.
V ghettu žije Tom, který je zavřený na samotce, svou vynalézavost si však našel cestu ven a snaží se vymyslet plán útěku. Vedle Toma je na samotce i Dan, který tam byl zavřen nedávno, když bránil svou dceru. Volně v ghettu pak žije Hal, Tector, Pope a nová postava Dingaan Botha.
Co však mají Espheni v úmyslu s takto drženými lidmi? Kdo četl popisy další epizody nejspíš tuší, ostatní musí vydržet.

Vítejte v Chinatownu

Chinatown – poslední místo na Zemi, kde se neválčí a žije se v míru. Uprostřed rozbombardovaného města je malá část, která je absolutně nedotknutelná. Je to část, kde žije Lexi, která všem řekla, že když skloní zbraně, nikdo na ně nezaútočí a měla pravdu. Bomby dopadají všude kolem, ale Chinatown je rájem na Zemi. Zdá se, že Lexi má jakýsi dar a spojení s Espheni a dokáže Skittery a mechy držet zpátky. Také jakýmsi neznámým způsobem reaguje na Měsic a jak už jsme se přesvědčili během třetí řady, Lexi roste jako z vody. Během čtyř měsíců Lexi zestárla nejméně o deset let. Krom Lexi v Chinatownu žije Lourdas, Margaret a Ben.

Anne a její bojová skupina

Anne sjednotila část 2. Mass a vede odboj. Její odhodlání je jasné – hledá svou malou holčičku, čemuž Anne podřizuje úplně vše. Krom toho je s ní ve skupině ještě Anthony. Velmi brzy však přichází Anne na to, že Espheni mají nějaké plány s dětmi.

Převýchovný tábor

Espheni nově zřídili převýchovný tábor pro mladé děti, kde je držen i Matt a je kandidátem na vůdce jednotky. Espheni zde nalhávají lidem, že se je snaží chránit a měli by je přijmout za své přátelé a podřídit se jim, na první pohled se Matt zdá oddaný novým vůdcům, na straně druhé plánuje ve svém pokoji převrat. Krom Matta to vypadá, že se pravidelně budeme vídat s Mirou, která byla do převýchovného tábora nově převezena.

Volmové

Volmové ve čtvrté řadě vzali nohy na ramena a zmizeli z planety Země. Tedy alespoň jejich podstatná část. Espheni totiž zaútočili na část galaxie, kam Volmové ukryli své rodiny a tak se Volmové museli vydat bránit svůj druh před vyhubením. Nenechávají však Zemi bez dozoru, na planetě zůstalo několik Volmů, jako například Cochise, který se hned spojil s Tomem a informoval ho o tom, že Espheni se nejspíš pokusí opět postavit nějaký energetický zdroj, kterým by zamezili další invazi Volmů.

Karty jsou rozdány a Falling Skies je opět v plném proudu. Jak se vám líbila pilotní epizoda? Jak jste ji ohodnotili? Líbí se vám směr, jakým čtvrtá řada odstartovala?

Diskuze /5

Teofan

Výborný díl, mnohem lepší než díly z 3-tí řady, snad to vydrží

20.6.2014 | 8:04:02
Dadejs

Přijde mi to, jako by to najednou byl úplně jiný seriál. Ale první díl bavil, takže asi dobrý.

20.6.2014 | 23:03:47
Lumicko

Super epizoda… :P

21.6.2014 | 22:37:02
Tagccher

no rozdeleni na ruzne dejove linky a rozhodne prospela, po treti serii jsem se bal, ze FS jde o haje, ale prvni dil udelal velice dobry dojem :-)

24.6.2014 | 21:02:12
Tagccher

Jen skoda ze podle upoutavek to vypada na opetovne slouceni…snad to bude za dlouho nebo ne na dlouho :-D

24.6.2014 | 21:04:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S05E10: Reborn

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @1Bobesh1, @LuAn, @gambinka a @KlárkaP
Přečas: @Ezio

Reklama

Upoutávka na 4. řadu

Thumbnail Play icon
Dejte nám vědět, jak se vám Falling Skies líbí a ohodnoťte seriál.

Nejoblíbenější postavy

Planetary War

Falling Skies: Planetary War

Falling Skies: Planetary War

Zkraťte si čekání na další řadu Falling Skies, novou hrou pro vaše mobilní zařízení.

5. řada

Falling Skies získává pátou a poslední řadu

Falling Skies získává pátou a poslední řadu

Příští léto se rozloučíme s Falling Skies. Další řadu také získává novinka The Last Ship a kriminálka Major Crimes.

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás