Falling Skies Espheni to zkoušeli přesilou

Espheni to zkoušeli přesilou

Espheni to zkoušeli přesilou

Když přijdete o svou těžkou sílu, není nic lehčího než svého nepřítele přečíslit. Přesně o to se chtěli pokusit Espheni. Nekompromisní Tom jim však sebral vítr z plachet.

7 0
20.7.2015

Líheň skitterů a sršňů

Ukázalo se, že skitteři nemusí vznikat jen zdlouhavou přeměnou pomocí postroje, ale lze je vytvořit i mnohem rychleji a v mnohem větším počtu. Přeměnu lidi ve skittery jsme mohli sledovat především během prvních dvou řad. V následujících řadách přešli Espheni k hrátkám s DNA. Nejspíš se jim tedy podařilo nalézt způsob, jak své bojovníky klonovat a vytvořit jich velké množství najednou.

Dorniyové

Tom si myslí, že se ve vesmíru střetl s Dorniyi. Podle Volmů se jedná o úplně první rasu, kterou Espheni vyhubili, když ji celou přeměnili na Skittery. Volmové tvrdí, že setkání s touto rasou je tedy nemožné. Měl tedy Tom ve vesmíru jen vidiny nebo se doopravdy střetl s Dorniy? Je možné, že by nějaká hrstka Dorniyů mohla přežít a snažit se bojovat proti Espheni?


Zmutovaný Brian

Vládců jsme za celou dobu v seriálu moc neviděli. V páté řadě však padají jako mouchy postříkané repelentem. Jedná se již o druhého Vládce, který byl v této řadě zabit a zcela jistě se jejich počet ještě zvýší. Viděli jsme, že Vládci i na dálku ovládali Briana, ten však myslel i tak trochu za sebe, a když byl povolán Vládcem, unesl i svou sestru. Ukazuje se tak, že mutace DNA se Esphenům moc nevyplácí, když nad svými novými jednotkami nemají plnou kontrolu.

Staronový soupeř Pope

Tom si svou nekompromisností vysloužil staronového nepřítele. Protože se Tom raději vydal zničit líheň skitterů, nemohla 2. Mass zachraňovat Sáru. Ta tak zemřela poté, co se nejprve chytila do pasti a následně ji ohlodali esphenští broučci. Pope za její smrt samozřejmě viní Toma a bude mu to chtít vrátit. Pokusí se zabít někoho z jeho rodiny? Opustí Pope 2. Mass? Jednal Tom správně?

Pouto mezi Benem a Meggie

Od doby, co má Maggie také hroty, panuje mezi těmito dvěma celkem silná přitažlivost. Nejspíš to bude právě těmi hroty, protože jen dohromady tvoří celek. Jak se ukázalo, společně může Maggie a Ben vstoupit do mysli Vládce a zjistit vše, co potřebují.

Třetí epizoda tedy vyvolala velkou řadu otázek, na kterou snad již brzy začneme získávat odpovědi. Nás však nejvíce zajímá. Zachoval se Tom podle vás správně nebo měl raději zachránit Sáru? Myslíte, že jsou Dorniyové opravdu vyhynulí?

Diskuze /6

Katara

Ano, je pravda, že bylo zapotřebí zničit tu továrnu na skittery, ale kdyby šlo o Anne nebo o kohokoliv z Masonovic rodiny, tak Tomova priorita je jasná…

#4 Anarkii14
20.7.2015 | 19:06:19
dalibor.durcak

Každopádně to byla velmi, velmi dojemná scéna, když se Pope loučí se Sárou…dojalo mne to…

20.7.2015 | 19:33:05
DiceCze

Smrt Sáry mě mrzí a na 100% souhlasím s Katarou…

20.7.2015 | 23:00:03
Anarkii14

#1 Katara: presne, nie je co dodat.

A je to skoda, bo Saru a Popa som si teda oblubil ovela viac ako tu „trojku“ Hal – Ben – Maggie :). Sara symposka od pohladu :). Pope to ale asi nenecha len tak a teda mame sa na co tesit, i ked asi pre neho to nedopadne dobre, kedze Mason je nesmrtelny ako aj jeho cela rodina. Inak tato aktualna seria sa mi teda pozdava. :)

21.7.2015 | 16:31:03
Chipmanek

Souhlas s Katarou. Tomovo jednání je sebestředné, docela jsem se i divil, že tam vůbec jeli. Očekával bych, že spíš pojedou rovnou na základnu a až pak možná po hodince pauzičky a kávě, ale takhle to taky mělo něco do sebe. Nový díl jsem eště neviděl, ale jestli Pope neodejde, tak tam brzo poteče krev.

21.7.2015 | 18:00:48
Venous4

Toma bych hned zastrelil za to ze se na Popa vyprdnul, souhlas s nazorem vyse – ze kdyby to byl nakej z jeho zavsivenejch synacku nebo ta jeho mnamozni zena tak by je sel hned zachranit. Je to hnup.

22.7.2015 | 7:41:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E10: Reborn

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @1Bobesh1, @LuAn, @gambinka a @KlárkaP
Přečas: @Ezio

Upoutávka na 4. řadu

Thumbnail Play icon
Dejte nám vědět, jak se vám Falling Skies líbí a ohodnoťte seriál.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Planetary War

Falling Skies: Planetary War

Falling Skies: Planetary War

Zkraťte si čekání na další řadu Falling Skies, novou hrou pro vaše mobilní zařízení.

Reklama

5. řada

Falling Skies získává pátou a poslední řadu

Falling Skies získává pátou a poslední řadu

Příští léto se rozloučíme s Falling Skies. Další řadu také získává novinka The Last Ship a kriminálka Major Crimes.

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás