Falling Skies Naštvěte se a najděte v sobě válečníka

Naštvěte se a najděte v sobě válečníka

Naštvěte se a najděte v sobě válečníka

Po čtyřech řadách jsme se dočkali začátku konce. Mimozemská invaze ve Falling Skies se řítí do svého závěru a je potřeba se pořádně naštvat! Čekání na titulky si můžete zkrátit postřehy z první epizody. Jak se vám začátek řady líbil?

7 0
6.7.2015

Pátá řada Falling Skies se uvedla překvapivě zajímavým prvním dílem. Lze říci, že tak přímou epizodu bez dlouhých rodinným diskuzí jsme již dlouho neviděli. Že by se s námi chtěli tvůrci rozloučit důstojně?

S kým se to Tom střetnul?

Otázka z finále čtvrté řady zůstává stále částečně nezodpovězená. Tom ve vesmíru narazil na svou ženu. Byla to opravdu jeho žena? Samozřejmě, že s největší pravděpodobností mluvím se zcela někým jiným. Otázkou tedy zůstává, s kým Tom mluvil? Pravděpodobně půjde o “to“, na co upozorňovali Vládci, když říkali, že se blíží nebezpečí.


Najdi v sobě válečníka

Tomova žena měla k Tomovi velmi motivační řeč, ve které nepřítele přirovnala k rakovině. Řekla Tomovi, že bude muset obětovat mnohem víc, než doposud obětoval a pořádně se naštvat.
Její motivační řeč měla na Toma velký vliv. Tom přestal přemýšlet a začal vše řešit silou. Následně se také snažil motivovat všechny přeživší u 2. Mass.

Je vše s Tomem v pořádku?

Vždy když se Tom ocitne v nepříznivé situaci, začne slyšet hlasy své ženy, které ho motivují k akci. Nutí ho se naštvat a dělat věci, které by běžně neudělal. Neztratí Tom svou lidskou stránku? Jako třeba předhodit mrtvolu Scottyho Skitterům, aby je mohl odpálit.

Lidé jdou do boje

Lidé jsou momentálně ve výhodě a tu musí využít. Podle Tomových slov chtějí lidé ještě v cílové rovince šlápnout na plyn. Lidé tak chtějí zničit veškerou esphenskou techniku, která je prakticky bez energie a skitteři nevědí, co by měli sami dělat. Zjišťujeme, že Vládci mohou Skittery ovládat jen pokud jsou v okruhu osmi kilometrů. Tím se také dostáváme ke zjištění, že na Zemi je ještě nějaký Vládce. Protože při jedné misi narazí tým charlie na problémy. Zatímco zbylé dva týmy zvládnou svou misi bez problémů.

Kde se skrývá Vládce

Proč Tom ve vesmíru viděl bystu, podle které následně poznal, kde se Vládce schovává? Je jasné, že mu to ukázalo „to“ proti čemu Espheni lidi varovali. Nebo že by Tom na nic ve vesmíru nenarazil a celý to byl jen výplod jeho fantazie? Co když s ním vážně sršeň bloudil po vesmíru?

Obranné milice

Mysleli jste si, že 2. Mass je jediná svého druhu? Tak to jste byli na omylu. Podobných armád mají lidé mnohem víc, jen jim chybí společný vůdce. Také nemají způsob, jak mezi sebou komunikovat s tím by jím dočasně pomoci Volmové, kteří mají své vlastní lodě.

Umíralo se hned ze začátku

Ke ztrátám došlo i na straně lidí. Nejprve zemřel Scotty, kterého Tom ještě využil jako návnadu a následně Skitteři dostali Danny. Tedy jednu dívku s ostny.

Od první epizody se nám tak dostalo to, co od Falling Skies opravdu čekáme a člověku začíná být tak trochu líto, že celý seriál končí. A co vy? Jak se úvod líbil vám? Pokud už jste viděli druhou epizodu páté řady, zdržte se prosím spoilerů.

Foto: TNT

Diskuze /6

rhobos

souhlasím :) moc sem nečekal.. ale díl PARÁDNÍ :)!

7.7.2015 | 1:19:54
Teofan

Druhý díl pokračuje v tempu prvního, líbí se mi tato řada zatím :)

7.7.2015 | 8:01:18
Minato

mne sa 1 časť velmi páčila

7.7.2015 | 10:01:40
matyburic

Výborná epizoda, moc se těším na další. Jinak k článku, myslím se že nějaké.halucinace Tom určitě neměl, zřejmě se tedy setkáme s novou mimozemskou rasou, jen je otázka, kvůli komu přiletěli. Ale v tom hlase, co tom slychava, bylo slyšet i přísloví „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“ takže možná toto by mohla být malá nápověda. A Druhá Mass určitě není sama, bylo spíš jen otázkou času, než se podobné odboje objeví. Doufám že se jim nakonec podaří spojit a pomocí Volmu začnou pěkně systematicky likvidovat Eshpeni :-D

7.7.2015 | 14:18:44
RabidTS

Mam riadnu dilemu Teraz v tejto sérii keď SKITTERI potrebujú na to aby neboli ako dementný (naša vláda) úplne vymetený rybiu hlavu nad sebou (zas ako naša vláda) rebelský skitteri potom boli nejako odlišný alebo je tu nejaká rybia hlava ktorá chce ľuďom pomôcť ? Hmm ???

9.7.2015 | 21:44:56
doxtan

Taky jsem si vzpomněl na rudookého, teď když jsou rybohlavi bůhví kde, tak by se jich pár vzdorujících mohlo hodit.

13.7.2015 | 15:10:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E10: Reborn

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @1Bobesh1, @LuAn, @gambinka a @KlárkaP
Přečas: @Ezio

Upoutávka na 4. řadu

Thumbnail Play icon
Dejte nám vědět, jak se vám Falling Skies líbí a ohodnoťte seriál.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Planetary War

Falling Skies: Planetary War

Falling Skies: Planetary War

Zkraťte si čekání na další řadu Falling Skies, novou hrou pro vaše mobilní zařízení.

Reklama

5. řada

Falling Skies získává pátou a poslední řadu

Falling Skies získává pátou a poslední řadu

Příští léto se rozloučíme s Falling Skies. Další řadu také získává novinka The Last Ship a kriminálka Major Crimes.

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás