Family Guy (Griffinovi) Herec Mike Henry se vzdává Clevelanda Browna, podle něj by ho měl mluvit herec tmavé pleti

Herec Mike Henry se vzdává Clevelanda Browna, podle něj by ho měl mluvit herec tmavé pleti

Herec Mike Henry se vzdává Clevelanda Browna, podle něj by ho měl mluvit herec tmavé pleti

V poslední době se v USA řeší především rasismus, přičemž různé slavné osobnosti se k danému problému vyjadřují. Nově tato kauza zasáhla i seriál Family Guy.

1 4
28.6.2020

Cleveland Brown představuje coby blízký kamarád Petera Griffina jeden z hlavních pilířů seriálu Family Guy. V seriálu vystupuje už od první série, přičemž jednu dobu měl i svůj vlastní seriál nazvaný The Cleveland Show. Od roku 1999 ho taktéž mluví herec Mike Henry, který se však mluvení této postavy nedávno vzdal.

Proč tak učinil? V USA se aktuálně řeší rasismus lidí tmavší pleti, který byl vyvolán úmrtím George Floyda. Právě tato událost způsobila, že se velké množství známých společností a osobností vyjádřila k této kauze. Nedávno tak učinil i zmiňovaný herec Mike Henry, který si uvědomil, že Clevelanda Browna by v seriálu neměl namlouvat běloch, ale černoch.


(Cleveland působí v seriálu už od jeho začátku. Foto: FOX)

„Bylo mi ctí se 20 let věnovat Clevelandovi ve Family Guyovi. Zbožňuju tuto postavu, ale postava tmavší pleti by měla být mluvena hercem tmavší pleti. Právě proto se vzdávám této role,“ prohlásil Mike Henry na sociálních sítích. Hercovi zřejmě přišlo, že jakožto běloch zesměšňuje všechny černochy, a proto se vzdal role, aby mohl být Cleveland mluven patřičným hercem.

Prozatím se neví, jak tato událost ovlivní seriál, ale je pravděpodobné, že od určité fáze nadcházející devatenácté série bude Clevelanda mluvit jiný herec. Některé epizody devatenácté řady jsou totiž už dávno připravené, a proto je možné, že v nové řadě uslyšíme jak Mikea Henryho, tak i nového představitele Clevelanda. Mike Henry však bude u seriálu působit i nadále, protože v něm propůjčuje hlas spoustě dalším postavám.

Zdroj článku: Comic Book

Diskuze /9

Moryart

Wtf, ti lidi jsou snad úplně retardovaní

28.6.2020 | 14:01:16
zabijakptak

Větší nesmysl jsem dlouho neslyšel. To je jako kdyby Jirka Lábus řekl, že zesměšňuje ženy a Marge by tedy měla dabovat žena… To je ta „White guilt“ běloši se klaní na kolena před černochy jako omluvu za něco co oni sami nespáchali. Všichni němci by se tedy měli klanět židům ne? :)

28.6.2020 | 14:07:50
Spectator

Joj kam ten svet speje? Také blbosti riešia.

28.6.2020 | 14:38:05
Stardos

Tak tomuhle nějak nevěřím, že to bylo dobrovolné. Tohle je podle mě jasný důkaz toho, jak se společnosti snaží na sebe upozornit a ukázat tu zmíněnou podporu.

#5 Xavik
28.6.2020 | 15:27:34
Xavik

#4 Stardos: Navenek to tak prezentují, pravda může být pochopitelně jiná.

admin
28.6.2020 | 17:51:27
Svjatogor

Brian Griffin je mluvící čokl. Takže buď přestane mluvit nebo někdo naučí psy mluvit. xD

28.6.2020 | 20:11:10
Edvin

„Buď odejdeš dobrovolně, budeš to prezentovat jako své rozhodnutí, budeš za hrdinu a vyplatíme ti slušné odstupné, nebo tě vykopneme rovnou a nedostaneš nic. Preferovali bychom, aby jsi odešel dobrovolně, protože opak by nás stavěl do špatného světla.“

Asi tak :-)

#8 Svjatogor
29.6.2020 | 2:44:22
Svjatogor

#7 Edvin: Tak nějak jsem si vzpomněl na nabídku, která se neodmítá. Butchovi ji dal Pan Wallace, když mu Butch zachránil prdel. :-D

29.6.2020 | 16:18:41
ratusek

Ježiš oni jsou fakt uplně retardovaní. Cleveland má perfektní hlas a ted ho bude dabovat někdo jinej? a že zrovna tvůrci FG tomu podlehnou, to jsem nečekal. Dost u mě celý seriál klesl

30.6.2020 | 18:37:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S19E20: Tales of Former Sports Glory

Titulky k seriálu Family Guy nevytváříme my, pouze odkazujeme na překlad někoho jiného z Titulky.com.

Pokračování

Family Guy se před startem 19. série dočkal obnovení pro 20. řadu

Family Guy se před startem 19. série dočkal obnovení pro 20. řadu

Stanice FOX si pro nás letos připravila předběžný dárek zahrnující obnovení seriálu Family Guy pro další sérii. K tomuto oznámení nedošlo již delší dobu.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás