Family Guy (Griffinovi) Seriál Family Guy si vystřelil z českého vědce Jaroslava Flegra

Seriál Family Guy si vystřelil z českého vědce Jaroslava Flegra

Seriál Family Guy si vystřelil z českého vědce Jaroslava Flegra

Česká republika a vše s ní související jsou jen málokdy zmiňovány v zahraničních filmech a seriálech. Nedávno však k jednomu takovému odkazu došlo v animovaném seriálu Family Guy.

4 1
8.7.2021

Animovaný seriál Family Guy se na stanici FOX vysílá už od roku 1999, přičemž se celou dobu pohybuje ve stínu mnohem známějšího seriálu The Simpsons, který se tu taktéž vysílá. V průběhu let si seriál vystřelil již ze spousty osobností či států. Nedávno se však pustil do České republiky, a to konkrétně do českého vědce Jaroslava Flegra.

Pražský rodák Jaroslav Flegr je vědec a vysokoškolský pedagog, který se proslavil především díky svému výzkumu biologické evoluce. V poslední době jsme ho mohli vidět v českých médiích, protože často promlouval o vývoji koronaviru a jeho vlivu na lidstvo.


(Flegrova fotografie v seriálu. Foto: FOX)

Nedávno se však jeho podobizna objevila v seriálu Family Guy, a to konkrétně v letošní devatenácté epizodě Family Cat. V ní se rodina Griffinových začala starat o kočku, která však naprosto ovládla Meg a chtěla si ji zotročit. Soused Quagmire, znalec koček, měl však podezření, že k něčemu takovému dojde.

Jakmile kočka ovládla Meg a Brian se začal divit, jak k tomu mohlo dojít, Quagmire mu vysvětlil, že k tomu došlo kvůli toxoplazmóze, tedy nemoci, kterou zkoumal právě Jaroslav Flegr. Quagmire následně Brianovi ukázal Flegrovu fotografii a řekl mu, že právě tento muž na to přišel. V seriálu tudíž bylo vysvětleno to, že ona kočka posedla Meg díky svým výkalům, na což přišel právě Jaroslav Flegr.

Foto CC BY-SA 3.0 Jaroslav Flegr, Wikimedia Commons

Diskuze /3

Darnwell

No prosím, exot a mimozemšťan, ale světovej.

8.7.2021 | 19:41:09
Moor8

To jste na to přišli brzo :D Flegr je takový exot, že se mu posmívají i Americe :D

#3 Xavik
11.7.2021 | 23:43:07
Xavik

#2 Moor8: Já ten díl viděl moc pozdě. :D Proto jsem to napsal až teď. :)

admin
12.7.2021 | 9:34:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S20E09: The Fatman Always Rings Twice

Titulky k seriálu Family Guy nevytváříme my, pouze odkazujeme na překlad někoho jiného z Titulky.com.

Reklama

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás