Family Guy (Griffinovi)
89/100 - 95×

Family Guy(Griffinovi)

Tento americký animovaný televizní seriál Setha McFarlanea je o jedné (ne)normální rodině žijící ve smyšleném městě Quahog na Rhode Islandu. Taťkou je Peter Griffin a jeho rodinku tvoří manželka Lois, tři děti a chytrý cynický pes s alkoholickými sklony.

USA | 1999 | Vysílá se
vysílání
23 sezón | FOX | 23 minut
žánr
Animovaný, Komedie
hrají
Seth MacFarlane (Peter Griffin), Alex Borstein (Lois Griffin), Mila Kunis (Meg Griffin), Seth Green (Chris Griffin), Seth MacFarlane (Stewie Griffin), Seth MacFarlane (Brian Griffin), Seth MacFarlane (Glenn Quagmire), Patrick Warburton (Joe Swanson), Mike Henry (Cleveland Brown), Seth MacFarlane (Tom Tucker), Jennifer Tilly (Bonnie Swanson), Adam West (Adam West), Seth MacFarlane (Elmer Hartman), John G. Brennan (Mort Goldman), David Boat (Rupert)

Family Guy

Seriál Family Guy patří k nejdéle vysílaným animovaným sitcomům, které v seriálovém světě nalezneme. Zaměřuje se na rodinu Griffinových, tedy především na otce rodiny Petera a na jeho inteligentní miminko Stewieho. Seriál je plný humoru, který někdy nemá zábran. Často je přirovnáván k seriálu The Simpsons (ten však není považován za konkurenci), přičemž Family Guy je mnohem drsnější.

Za vznikem seriálu stojí legendární komik Seth MacFarlane, který roku 1999 položil jeho stavební kámen. MacFarlane zároveň jako jediný vydržel u seriálu od začátku až dodnes. Kromě něj se na seriálu podíleli tvůrci David Zuckerman, Daniel Palladino, David A. Goodman, Chris Sheridan, Danny Smith, Mark Hentemann, Steve Callaghan, Alec Sulkin, Wellesley Wild a Richard Appel.


(Někteří členové této rodiny jsou skutečně šílení. Foto: FOX)

Jednotlivé epizody mívají zpravidla 20 až 23 minut, výjimečně se můžeme dočkat i speciálů, které mívají cca 45 minut. Od samého začátku se seriál vysílá na stanici FOX, přičemž ho tato stanice na jeho začátku párkrát zrušila, nicméně tato rozhodnutí byla nakonec vždy vrácena zpět. Díky seriálu Family Guy mohly vzniknout i dva spin-offy, a to seriály American Dad! (2005) a The Cleveland Show (2009).

Hlavní postavy tvoří celá rodina Griffinových, přičemž Seth MacFarlane dabuje celkem tři z nich, a to Petera, Stewieho a Briana. Vedle něj tu působí Alex Borstein, která mluví Peterovu manželku Lois, Mila Kunis, jež mluví Peterovu nezajímavou dceru Meg, a Seth Green, který mluví Peterova přihlouplého syna Chrise. Všichni tito herci kromě Mily Kunis zároveň propůjčují hlas i několika dalším postavám z toho seriálu.

Upoutávka k seriálu

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Mates20

Seriál který si umí vystřelit z všeho..

11.1.2018 | 23:06:53
Kubaskou

Nejhorší animovaný seriál…

26.10.2016 | 11:13:32
TomAK

yes :)

20.5.2015 | 17:11:51
Leachim99

Super seriál :-D

27.2.2015 | 10:27:10
Micák

fakt legrace :-D ,ale někdy až moc ostrý určitě by neměli ukazovat bití žen to celkem zamrzí jinak se tomu nedá nic vytknout :-) ze začátku mně štval brian takový teplý pes :-D ale čím déle sem to pozoroval přestal mi vadit patří tam a bez něho by to nebylo ono

16.2.2015 | 19:43:04
ratusek

Luxus

11.2.2015 | 18:36:36
Jáchym Pochop

Simpsonovi šli do řiti, od té chvíle kdy Mattu G. vlezla všechna ta sláva do hlavy a začal být neskutečně paranoidní. Když viděl že jeho poslední série Simpsonů začínají upadat, začal blouznit a strachovat se co bude dělat. Takhle to plynulo několik dlouhých dní, jeho stav se stále zhoršoval. Poslal proto do vesnice pro moudrého Setha Macfarlana, ptal se ho: „Jak to stále děláš, že tvůj seriál je tak dobrý?“ „Inu, nepustil jsem si pýchu do hlavy, drahý Groeningu.“ Ten demokratický stařec se posadil na posteli a pravil: „Jak se opovažuješ! Já mám právo být na co pyšný! Jsem víc než Bůh, já sem nepřekonatelný!!!“ Bůh to slyšel a pustil na Groeninga atomovou bombu. Jediný kdo ve studiu přežil byl Seth Macfarlan. Bůh se k němu snesl a pravil: „Tak a ten sráč je tuhej, Ty!“ Ukázal na Setha prstem. „Ty ted budeš dělat novej animák.“ A tak skromný Seth odešel z království Fox a vydal se stvořit vlastní animák. Tak děti jaké je z toho ponaučení? Nesledujte poslední série Simpsonů, sledujte Family Guy, je mnohem lepší. Konec

1.1.2015 | 21:19:00
Arrow123

Pre mňa KULT

26.9.2014 | 17:03:30
Ryan.Huxx

Nejlepší animák, ty jejich gagy a vtípky, co ani nedávaj smysl mě vždycky rozsekaj. Tohle je ten humor, který já hledám. I když v posledních sériích bylo pár zbytečných dílů.

25.7.2014 | 18:37:43
LordFandalf

Úžasnej humor, vždycky se válím smíchy. Pro mě nejlepší komedie a to i z hraných :)

22.12.2013 | 23:33:11
1

Stav překladu

Epizoda S22E08: Baking Sad

Titulky k seriálu Family Guy nevytváříme my, pouze odkazujeme na překlad někoho jiného z Titulky.com.

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama