Fargo Propojení seriálového Farga s filmovým

Propojení seriálového Farga s filmovým

Propojení seriálového Farga s filmovým

Jakou má vlastně seriál spojitost s původním filmem od bratří Coenů? Je to prequel? Je to založeno na filmu? Jedná se o seriál inspirovaný filmem? Vypadalo to, že nikdy nebude jasné, jak to je. Znalci filmové předlohy již ale od čtvrté epizody znají velmi překvapivou odpověď.


1 0
28.5.2014

Všichni znalí filmové předlohy si samozřejmě nemohli nevšimnout až příliš podobným charakterům a občasného „pomrkávání“. Čtvrtá epizoda se však vydala hodně daleko za tyto hranice.

Epizoda s názvem Eating the Blame ukázala, že se jedná o nepřímé pokračování událostí z filmového Farga. Jak vypadá Minnesota o několik let později a zůstali zde lidé stále stejní jako v roce 1987?


Návaznost

Minnesota 1987

Pokud jste Fargo z roku 1996 od bratří Coenů neviděli, nikdy není pozdě, pokud však nemáte čas, nebylo by na škodu věnovat pár minut alespoň článku, který vás se základní kostrou film seznámí.

Pro nás, diváky seriálu, je nyní nejdůležitější scéna, kdy Carl Showalter zahrabává milion dolarů, získaných z únosu, do sněhu. Jelikož je ale ukrývá u ohrady, která po celé své délce vypadá naprosto stejně, označuje si místo škrabkou na okno od auta.

Minnesota o několik let později (ale dříve než se odehrává hlavní děj) 

Stavros Milos, tehdy zadlužený chlapík, který nemá kromě pár věcí a auta nic, jede se svou rodinou za lepším životem. Po cestě mu však dojde benzin a on nemá peníze na dotankování a kolemjedoucí auta mu nechtějí zastavit, rozhodne si tedy lehnoutsi na zem a modlit se. Když se zvedá, spatří škrabku zabodnutou u ohrady. Pod označeným místem se skrývá kufr s milionem dolarů.

Současnost – život je jako placatý kruh

A aby toho nebylo málo, Stavros Milos, nyní Král Supermarketu, se vrací k ohradě, zahrabává tam kufr s penězi a místo si označuje škrabkou, stejně jako to v roce 1987 na samém místě udělal Carl Showalter.

Jak to tedy je?

Tvůrci sic tvrdili, že je seriál filmem pouze inspirován, obsahuje podobné charaktery, využívá stejně černého humoru jako film, ale jde o naprosto samostatné dílo.

Toto opravdu velké mrknutí si ale zřejmě odpustit nemohli. A tak nyní víme nejen, jak je to se vztahem mezi seriálem a filmem ale také, co se stalo s penězi z roku 1987.

Diskuze /4

TruTru

Tak jo, dostali jste mě :D Jdu se kouknout na film! :)

29.5.2014 | 12:19:14
Doomed

Tak to je snad zaklad videt takovou klasiku, jeste pred skvostnejsim serialem.

29.5.2014 | 14:42:26
Balerion

Film dávali o víkendu na CT (rozhodně to nebyla náhoda), a přiznám se, že když tam Steve Buscemi zahrabal ten mega a označil si ho lopatičkou tak mi spadla čelist – nějak jsem na tenhle detail zapomněl od tý doby, co jsem film prvně videl, fakt dobrý. :-)

#4 kategorix
29.5.2014 | 19:44:48
kategorix

#3 Balerion: Keď bol Malvo prvykrát u Milosa, mal tam tu škrabku zarámovanú. Už vtedy mi bola nejaká povedomá.(Tretí diel, čas 32:04) :-)

1.6.2014 | 10:23:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Třetí série

Třetí řada Farga bude pravděpodobně poslední

Třetí řada Farga bude pravděpodobně poslední

Před námi jsou poslední dvě epizody třetí série a podle tvůrce Noaha Hawleyho to možná budou zároveň poslední dva díly celého seriálu. Z jakého důvodu nejspíš Fargo skončí?

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny

Sledujte nás