Fargo Tvůrce televizního Farga připravuje Kolíbku od Kurta Vonneguta

Tvůrce televizního Farga připravuje Kolíbku od Kurta Vonneguta

Tvůrce televizního Farga připravuje Kolíbku od Kurta Vonneguta

Autor známých románů jako jsou Jatka č. 5, Časotřesení nebo Snídaně šampionů Kurt Vonnegut mladší se dost možná dočká převedení jednoho ze svých děl v seriál. Stanice FX pověřila Noaha Hawleyho, tvůrce televizního Farga, aby adaptoval scénář k Vonnegutově Kolíbce.


9 0
21.11.2015

Noah Hawley je pravděpodobně jeden z nejnadanějších současných scenáristů. Už druhým rokem svůj um předvádí u fenomenálního Farga, které adaptoval z filmu na seriál, napsal scénáře k celé první sérii a k šesti z desíti epizod druhé série. Stanice FX, která Fargo vysílá, mu teď do rukou svěřila další projekt.


Jak informoval web Deadline, stanice FX by ráda na obrazovkách představila televizní verzi románu amerického spisovatele netradičního sci-fi Kurta Vonneguta mladšího, která v Česku vyšla pod názvem Kolíbka (v originále Cat's Cradle).

Román je politickou, technologickou a náboženskou satirou vycházející z událostí Studené války a popisuje, co dělali významní lidé v den svržení první atomové bomby a jak se hlavní hrdina při probírání materiály o ničivých pumách dostane na stopu ničivé zbraně: ledu typu 9, který mrze při pokojové teplotě.

Budoucnost celého seriálu je zatím neznámá, vzhledem k tomu, že Hawley na adaptaci teprve pracuje (zatímco údajně připravuje i třetí řadu Farga) a stanice FX ještě nerozhodla o tom, zda seriál nechá natočit. Pokud se ale Hawley předvede s minimálně stejně dobrou prací, jakou odvedl na Fargu, je dost pravděpodobné, že s Kolíbkou můžeme počítat.

Diskuze /1

spyna

Z této zprávy nejsem zrovna nadšen a to je Kurt můj sdreční autor od něhož mám doma všechny do češtiny přeložené knihy. Důvodem je, že za vší tou satirou a ironií jeho knih se skrývá obrovský morální až filozofický rozměr, který je dle mého na plátno nepřenositelný (Např. už jen to, jak důležitá je pro hlubší pochopení u všech jeho knih předmluva). Fargo 1 i 2 je skvělá syrová kriminální série a Hawley za ni má můj velký dík. Ale „Kolíbka“, ne děkuji…

25.11.2015 | 16:36:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E10: Somebody to Love

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @AllyB, @roundcube, @KevSpa, @téčko171, @Lucifrid

Sedí na verze:

  • S03E10.HDTV.x264-SVA
  • S03E10.720p.HDTV­.x264-AVS
  • S03E10.WEBRip.X264-RARBG
  • S03E10.1080p.WEB­Rip.X264-DEFLATE
  • S03E10.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte Fargo

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Farga a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Třetí série

Třetí řada Farga bude pravděpodobně poslední

Třetí řada Farga bude pravděpodobně poslední

Před námi jsou poslední dvě epizody třetí série a podle tvůrce Noaha Hawleyho to možná budou zároveň poslední dva díly celého seriálu. Z jakého důvodu nejspíš Fargo skončí?

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny

Sledujte nás