FBI
81/100 - 20×

FBI

Seriál sleduje práci newyorské pobočky Federálního úřadu pro vyšetřování. Zde se nachází prvotřídní agenti, kteří řeší případy s velký dopadem, které zahrnují terorizmus, organizované zločiny a konspirace.

USA | 2018 | Pauza
vysílání
5 sezón | CBS | 43 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Missy Peregrym (Maggie Bellová), Zeeko Zaki (Omar Adom "O.A." Zidan), Ebonée Noel (Kristen Chazalová), Jeremy Sisto (Jubal Valentine), Sela Ward (Dana Mosierová), Alana de la Garza (Isobel Castilleová), John Boyd (Stuart Scola), Katherine Renee Kane (Tiffany Wallaceová), James Chen (Ian Lim), Rodney Richardson (Ray Stapleton), Thomas Philip O'Neill (Neil Mosbach), Mara Davi (Samantha Keltonová), Taylor Anthony Miller (Kelly Moran), Roshawn Franklin (Trevor Hobbs), Vedette Lim (Elise Taylorová)

Zvrat v Maggiině příběhu na konci osmnáctého dílu

Zvrat v Maggiině příběhu na konci osmnáctého dílu

Konec minulého dílu znamenal pro Maggie a její představitelku Missy Perregrym důležitý milník. Stalo se jí něco, co by ji mohlo nadosmrti poznamenat. Proč se pro tento krok tvůrci rozhodli? To se dozvíte ve článku.

2 0
25.4.2022

Název minulého dílu zněl „Ničeho se neboj“. To ale nekorespondovalo s příběhem, po kterém všechny postavy i fanoušci alespoň hodinu nastalé události rozdýchávali. V díle hrozil útok sarinovým plynem na americké půdě a O.A. musel čelit svým vzpomínkám z dob u armády, kdy byl svědkem hrozivých následků vdechnutí plynu. Ale právě jeho zkušenost možná zachránila jeho partnerce život.

Během toho co FBI docházel čas na zastavení útoku, Maggie a OA museli vběhnout do budovy plné pastí bez jakékoliv ochrany. I když se jim podařilo zastavit muže, který chtěl použít plyn na veřejnosti, Maggie byla sarinu vystavena a uzamčena v neprodyšné místnosti. OA se k ní pokoušel dostat, ale zprvu mu to nešlo. Nakonec se do místnosti dostal a zachránil ji. Oběma píchnul jehly s protilékem. Maggie sice vdechnutí sarinu přežila, ale je ve velmi špatném stavu a je nejisté, jestli se kdy bude moci vrátit do služby.

(Maggie skončila ve špatném stavu, Foto: CBS)

Je tedy jasné, že se Maggie v dalších několika dílech do služby nevrátí. Představitelku Maggie, Missy Peregrym, v příštích dílech neuvidíme. Vrátí se ale? Naštěstí, Rick Eid pro nás měl krátkou, ale sladkou a velmi jasnou odpověď:

„Ano“.

Za tímto zvratem vlastně stojí velmi dobrý důvod. Missy Peregrym je totiž znovu těhotná a čeká své druhé dítě. A nastal čas, aby si vzala nutnou mateřskou dovolenou. Takže, i když byl díl Fear Nothing jejím posledním v této sezóně, v té další se určitě vrátí.

(Za absencí Maggie stojí velmi dobrý důvod: Missy Peregrym je znovu těhotná, Foto: CBS)

Tvůrci neměli problém s jejím odchodem a vypořádáním se s její pauzou už u prvního dítěte. V té době jsme se také dočkali prvního crossoveru mezi světem FBI a světem One Chicago. To ale neznamená, že pro Maggie bude zotavování jednoduché. Showrunner vysvětlil, proč zrovna vybrali sarinový plyn, aby Maggie „vyřadili z provozu“:

Sama se nám ta myšlenka nabídla, když jí jeden ze scenáristů, Joe Halpin, přidal jako všeobecný nápad. „Co když by se na trhu objevil sarinový plyn a nepříjemně by tak ovlivnil OA?“ A poté, když jsme věděli, že Missy musí brzy odejít na mateřskou dovolenou, bylo to pro nás něco jako „Možná bychom mohli vystavět zajímavý příběh postav OA a Maggie a pohrát si s myšlenkou jejich strachů a uvidíme, jak nakonec vyvrcholí, když se Maggie ocitne na špatném konci úniku sarinového plynu“. Takže to byl skvělý nápad, který jsme dokázali nakombinovat se skutečnou situací Missy.

(Maggie a OA si teď chvilku na kávičku nezajdou, Foto: CBS)

Epizoda se sarinovým plynem nebyla navržena, abychom se s Missy rozloučili, ale abychom našli cestu, jak vysvětlil Maggiinu absenci. Především v souvislosti se smutnou smrtí Riny či smrtí Jesse v FBI: Most Wanted v tomto roce. Tento rok mohli diváci zjistit, že konec může nastat pro jakoukoli postavu. Což řekl sám Eid:

Je to nebezpečná práce a někdy je potřeba pocítit, že kulky jsou reálné a že naše postavy nejsou odolné vůči nebezpečí. Mohou se zranit a to je velmi opravdové. Takže si myslím, že právě tyto momenty nám připomínají, jak opravdové to je a že si nemůžeme být jistí tím, co se stane.

(Smrt Riny nás v letošní sezóně těžce zasáhla. Další smrt bychom asi nerozdýchali. Foto: CBS)

Po minulém díle je těžko uvěřitelné, že sezóna vlastně bude po Fear Nothing pokračovat, jelikož to byla tak důležitá epizoda, jak pro Maggie, tak pro OA. Podle showrunnera – který také byl jedním ze scenáristů dílů – to není náhoda. Jeden z jejich cílů bylo, aby epizoda měla nádech finále. Rick Eid popsal, zdali bylo psaní scénáře odlišné od normálních dílů:

Bylo to vcelku normální psaní scénáře, ale s cílem z toho udělat velmi intenzivní epizodu. Aby připomínala finále, jelikož to bude pro Missy poslední díl na nějakou dobu. Takže jsme chtěli, aby to byla napínavá, energetická, akčně nabitá jízda, u které si nebudete jistí, co se stane. Pokoušeli jsme se to psát jako finálovou epizodu. Takže hádám, že krátká odpověď na otázku by byla, ano, bylo to odlišné. Udělali jsme z Epizody 18 „finálový“ díl, protože to pro ni byl rozlučkový díl.

Jak bylo řečeno, díl byl emočně nabitý i pro samotného OA, který se bude muset v dalších dílech vyrovnávat s absencí a zdravotním stavem Maggie. Určitě vás zajímá, jestli bude OA v příštích dílech sám, nebo dostane novou parťačku. Protože se dalšího dílu dočkáme už za dva dny, nebudeme to před vámi dále tajit. Ano, dostane novou parťačku. Bude jí zvláštní agentka Nina Chaseová, kterou jsme mohli vidět v 17. díle, kde pracovala s informátorem v utajení a snažila se dostat velký drogový ring. V příštích dílech nás tedy nečeká jenom budování nového kolegiálního vztahu mezi Ninou a OA, ale protože mají Nina a Scola společnou minulost – a ne vcelku dobrou – tak i zajímavé situace z náhlé vynucené spolupráce na jednom pracovišti.

(OA dostane novou parťačku, Foto: CBS)

A na konec článku přikládáme samotné rozloučení herečky s námi diváky:

Zdroj článku: CinemaBlend

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S04E16: Protective Details

sk100%
DOKONČENO

Titulky překládal do 3. řady pro web Titulky bounas. Od 4. řady překládá seriál slovenská překladatelka @7Niki1. Jelikož na titulky pouze odkazujeme, nevíme, v jaký daný den budou hotové.

Reklama

Nové postavy

Stejný svět, jedno FBI

6. řada potvrzena

Svět FBI obnoven rovnou dvojnásobně

Svět FBI obnoven rovnou dvojnásobně

Celý svět FBI rozhodně nekončí a všechny tři seriály z něj dostaly prodloužení nejen o jednu řadu, ale rovnou o dvě. Takže ať už jste fanoušky newyorského týmu, elitního týmu na chytání uprchlíků či mezinárodního týmu, rozhodně se sledováním v brzké době neskončíte.

Zajímavé články

Zvrat v Maggiině příběhu na konci osmnáctého dílu

Zvrat v Maggiině příběhu na konci osmnáctého dílu

Konec minulého dílu znamenal pro Maggie a její představitelku Missy Perregrym důležitý milník. Stalo se jí něco, co by ji mohlo nadosmrti poznamenat. Proč se pro tento krok tvůrci rozhodli? To se dozvíte ve článku.

Nejbližší narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama