Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) Blýská se na lepší časy? Možná ano, seriál nám po dvou letech konečně nabídl kvalitní epizodu

Blýská se na lepší časy? Možná ano, seriál nám po dvou letech konečně nabídl kvalitní epizodu

Blýská se na lepší časy? Možná ano, seriál nám po dvou letech konečně nabídl kvalitní epizodu

Kvalita seriálu Fear the Walking Dead pomalu upadala, nicméně začátek šesté série nás přesvědčil o tom, že nás čekají lepší časy. Dočkáme se dalších kvalitních epizod?

18 0
13.10.2020

Většina z nás se zřejmě shodne v tom, že jakmile se seriálu Fear the Walking Dead ujali tvůrci Andrew Chambliss a Ian Goldberg, tak to šlo s jednotlivými epizodami pomalu z kopce. Tvůrci se seriálu chopili na začátku čtvrté série, kdy poměrně důstojně navázali na předchozí třetí řadu, která je mnohými označována za nejlepší řadu tohoto seriálu. Ve chvíli, kdy se tak stalo, připravili povedený crossover a šokující smrt Nicka. Tím však jejich sláva prakticky skončila.

Zbytek čtvrté řady byl nějak dokončen, přičemž napravení v podobě dalších šestnácti epizod se nekonalo. Tvůrci vsadili na pomáhání všem přeživším, kvůli čemuž se postavy začaly chovat takřka nemožně. Padouch v podobě Logana selhal a epizody z pohledu Aliných kamer byly tragikomické. Jediný příslib do budoucna představovala Virginia.


Nakonec se ukázalo, že tato žena skutečně oživila seriál, na konci páté řady totiž téměř zabila Morgana, kvůli čemuž jsme dlouhou dobu nevěděli, jak to s ním dopadne. Zjistili jsme to teprve nedávno v epizodě The End Is the Beginning, která působila tak, jako by ji napsali jiní tvůrci. Není to však pravda, tvůrci seriálu jsou stále Andrew Chambliss a Ian Goldberg, tak co se změnilo?

I když fanoušci po celém světě nadávali na pátou řadu, tak tvůrci tvrdili, že si stojí za svou prací, protože právě pátá řada byla potřebná k tomu, aby mohl být odvyprávěn následný příběh. Ten začal a prozatím jde o parádní podívanou. První díl se soustředil výhradně na Morgana a jeho přežití, přičemž na jeho konci jsme se dočkali zcela odlišného Morgana – takového, který by měl začít bojovat s Virginií.

V podobném duchu by měly být vedeny téměř všechny epizody šesté řady – budou zpracovávat epizodní zápletky, které by však měly být podobně kvalitní jako ta, kterou jsme viděli na začátku série. Morgan by měl představovat spojující článek, který nakonec sjednotí celou skupinu.

Jak se vám líbila první epizoda šesté série? Dočkáme se podle vás dalších kvalitních epizod, nebo šlo v tomto případě pouze o výjimku?

Foto: AMC

Diskuze /7

DebiQue

Suhlasim, prvy krat po dlhom case som ani na moment nezadriemal… Dobra epizoda…

13.10.2020 | 16:53:41
Michal Ebert

Zas tolik bych nepředbíhal, epizoda to byla dobrá, rozhodně lepší než ten odpad co předvedli v pátý sérii. I tak si ale stojím za tím, že nejlepší epizodou je první díl třetí série, kde se pořád něco dělo. Ukazuje se, že když přijde na zabíjení záporáků nebo chodců, tak to lidi baví víc, než nějaký sluníčkový kecy a pomáhání druhejm.

#4 WolverineCzE
13.10.2020 | 17:46:44
Monkeyskunk

On nápad s pomáháním sám o sobě nebyl úplně špatnej, jen to zpracování bylo mizerné.

Mě se stejně nejvíc líbil úplný začátek. Ten časový skok promarnil hromadu potenciálu a dostali jsme to, co už pár let prožíváme v TWD. Škoda, že aspoň dvě plné sérky nevěnovali tomu začátku konce.

13.10.2020 | 19:33:46
WolverineCzE

#2 Michal Ebert: to zabíjelo to vykecáváni a ty dialogy TWD měli nejlepší že zabavili i když se tam nic nedělo :D

13.10.2020 | 22:00:54
MartasZLA

Stále jsem nasraný že zabili Nicka. Podle mě to byla nejzajímavější postava.

#6 igwar
14.10.2020 | 21:14:42
igwar

#5 MartasZLA: Odchod Nicka nebol nápad autorov resp. tvorcov seriálu (napr. na rozdiel od Madison), ale herec Frank Dillane, ktorý ho hral, sa jednoducho rozhodol odísť zo seriálu. Oni len reagovali na vzniknutú situáciu. Inak by tam bol asi aj doteraz, lebo Nick bol naozaj zaujmavá postava.

15.10.2020 | 10:43:27
Psicosis

Bylo by fajn, kdyby se Daniel vrátil ve formě, jakou měl ve třetí sérii. Zabiják z jednotek Sombra Negra, který i postřelený a s amputovanou nohou likvidoval o 30 let mladší nepřátele. Jako ve finále na přehradě. A kterého se (oprávněně) bál i Dante ve čtvrtém dílu.

16.10.2020 | 1:56:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S06E16: The Beginning

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás