Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce)
77/100 - 269×

Fear the Walking Dead(Živí mrtví: Počátek konce)

Spin-off seriálu The Walking Dead, jehož děj se odehrává v Los Angeles, kde vypukne podivná nákaza. Lidé ji nejprve považují za zákeřnou chřipku, ale brzy se ukáže, že jde o možná ještě zákeřnější virus.

USA | 2015 | Pauza
vysílání
8 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Katastrofický
hrají
Alycia Debnam-Carey (Alicia Clark), Colman Domingo (Victor Strand), Lennie James (Morgan Jones), Rubén Blades (Daniel Salazar), Danay García (Luciana Galvez), Kim Dickens (Madison Clark), Jenna Elfman (June Dorie), Frank Dillane (Nicholas Clark), Alexa Nisenson (Charlie), Maggie Grace (Althea Szewczyk-Przygocki), Austin Amelio (Dwight), Karen David (Grace Mukherjee), Garret Dillahunt (John Dorie), Mo Collins (Sarah Rabinowitz), Mercedes Mason (Ofelia Salazar)

Seriál Fear the Walking Dead se poprvé inspiroval komiksem

Seriál Fear the Walking Dead se poprvé inspiroval komiksem

Seriál Fear the Walking Dead nemá žádnou předlohu, kterou by se inspiroval, a tak mají tvůrci široké možnosti pro vyprávění příběhu. Ve čtvrtém díle se však přeci jenom něčím z komiksové předlohy původního seriálu inspirovali.

1 0
7.6.2023

Ve čtvrté epizodě se Morgan po dvanácti letech vrátil do městečka King County, ve kterém kdysi narazil na Ricka Grimese a řekl mu, co se stalo se světem. Byl tam s ním i jeho syn Duane a venku bloumala jeho nemrtvá žena Jenny, kterou se nedokázal přinutit zabít. Rick mu dal na rozloučenou pušku, aby ji vysvobodil, on to však stejně nedokázal udělat. To se mu vymstilo, když Jenny později jeho syna kousla, až poté ji dokázal zabít.

Po této události přišel o rozum a zabíjel všechny mrtvé i živé, na které narazil, až dokud znovu nepotkal Ricka, který s Michonne a Carlem hledali zbraně na boj proti Guvernérovi. V nové epizodě Fearu se nám potvrdilo, že Morgan Rickovi nelhal a svou ženu skutečně zabil. (Za zajímavost stojí, že scény s Morganovou ženou Jenny nebyly staré, herečka Keisha Tillis se po třinácti letech vrátila na jejich natočení.) Jenže pak nedokázal zabít svého syna, který tak zůstal jako chodec. Morgan ho přivedl do svého domu a ukryl v podkroví, a byl tak otřesen, že si to vůbec nepamatoval. Proto se o něm nedozvěděl ani Rick nebo Eastman. Až nyní se mu Morgan rozhodl konečně dopřát odpočinek.

(Komiksový Duane nebyl nikdy zabit. Foto: Image Comics)

Touhle scénou se seriál poprvé inspiroval komiksem Živí mrtví, podle kterého je natočen mateřský seriál The Walking Dead. Tam o Morganově manželce nikdy nepadla ani zmínka, byli tam pouze Morgan a Duane, kteří se rozhodli zůstat ve městě, než dorazí pomoc. (V komiksu se jednalo o skutečné město Cynthiana, zatímco seriálové King County je fiktivní.) Poté jsme ještě oba viděli v krátkém speciálu, ve kterém slavili Vánoce.

Když se pak ve městě cestou do Washingtonu zastavili Rick s Carlem a Abrahamem, aby sebrali zbraně z jeho policejní stanice, nalezli nepříčetného Morgana, který si však na Ricka rychle vzpomněl. Zavedl ho do svého domu, kde byl Duane přivázaný řetězem a kolem něj byli kosti lidí, kterými ho Morgan krmil. Rick dal Morganovi pistoli, aby Duanea vysvobodil, a pak šel čekat ven. Morgan však pouze přestřelil řetěz, jelikož syna zabít nedokázal, a pak odešli. Duane se po jejich odchodu vypotácel na silnici, což bylo naposled, kdy jsme ho viděli. Morgan se pro něj nikdy nevrátil, jelikož později zemřel v Alexandrii.

Diskuze /2

Stardos

Achjo, lidi už nemůžou teoretizovat, že Duane byl součástí skládkové skupiny Jadis a podobně :D

#2 ori
7.6.2023 | 19:36:17
ori

#1 Stardos: Alebo ten chlap v maske ku koncu 10. série :D Alebo že vyrába vlastnú whiskey :D

webmaster
7.6.2023 | 20:13:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S08E06: All I See Is Red

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @joyeux a @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, můžete mě níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama