Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) Šest velkých chyb, kterých se dopustila pátá série Fear the Walking Dead

Šest velkých chyb, kterých se dopustila pátá série Fear the Walking Dead

Šest velkých chyb, kterých se dopustila pátá série Fear the Walking Dead

Pátá řada seriálu Fear the Walking Dead se nedočkala moc dobrých ohlasů ze strany fanoušků. V následujícím článku se podíváme na to, které faktory za to zřejmě mohou.

18 1
19.10.2019

Velké zaměření na Morgana

Morgan Jones není vůbec špatná postava, naopak je promyšlená do hloubky, a proto jeho přesun do Fear the Walking Dead přisliboval mnohé. Nicméně v té době nikdo netušil, že Morgan získá kontrolu nad celým seriálem. Automaticky se z něj totiž stala ústřední postava, která zastínila starou partu. Takto moc se nesoustředil ani seriál The Walking Dead na Ricka Grimese, respektive soustředil, ale ten nikdy nezastiňoval druhé.

Staré postavy upadají

Tento bod souvisí s tím prvním. Když Morgan přišel, tak zastínil všechny hlavní postavy, které jsme v tomto seriálu vídali už od první série. A například v páté řadě tyto postavy stály za nic. Victor Strand představoval nejzajímavější postavu první série, nicméně v páté řadě měl nulový vývoj. Většího vývoje se sice dočkala Alicia, nicméně ta stála taky za nic. Jako poslední se v páté řadě objevil i Daniel Salazar, nicméně toho tvůrci ani neměli vracet, když s ním neumějí pracovat.


Letadlo

První polovina páté řady se zaměřovala především na pomáhání dětem, na které naši hrdinové narazili. Aby se však s nimi mohli vrátit zpátky za hory, museli opravit letadlo, které zničili cestou na sem. Ona sama dějová linka nestála za nic, nicméně to horší teprve přišlo.

Nahrávky

Když už hrdinové pomohli dětem, tak se pustili do ještě většího pomáhání. K tomu využívaly Aliny kazety s nahrávkami, ze kterých vytvořili dokument, aby přesvědčili všechny ostatní o svých dobrých úmyslech. Reálně by tento způsob pomoci nikdy nezabral, hrdinové na to mohli jít mnohem líp a nesoustředit se na takovou zbytečnost. S tímto bodem se úzce pojí i „speciální“ epizody natočené na Aliny kamery. K těm řekněme jen to, že doufáme, že se už takových epizod nikdy nedočkáme.

Kreslení na stromy

Naprosto zbytečnou dějovou linku představovalo kreslení po stromech. Tato dějová linka úzce souvisí s Aliciou a jejím vývojem, a právě proto letos Alicia stála za nic. Kreslení na stromy bylo nezajímavé a nepodstatné. Zajímavé by bylo, kdyby po nich kreslila Madison, jak si to mysleli fanoušci, nicméně se nakonec ukázalo to, že za tím stojí Wes. Doufejme, že se i něčeho takového už nedočkáme.

Finále

Finále nebylo samo o sobě zas tak hrozné, v tomto případě je spíše řeč o tom, kam došli hrdinové se svým pomáháním. Tvůrci už dříve slibovali, že se na konci páté řady dočkáme zvratu, ke kterému chtěli svůj příběh vždy dovést. Bohužel oním zvratem bylo to, že se Virginia zmocní našich hrdinů a rozdělí je. Tomu se říká špatné vyprávění.

Souhlasíte s výše uvedenými přešlapy, které byly učiněny v páté sérii? Nalezli byste nějaké další? Hlavně do diskuze nepiště to, že byl špatný scénář. Tento faktor je vlastně zahrnut ve většině výše uvedených bodech.

Zdroj článku: Comic Book; Foto: AMC

Diskuze /14

Negan_Grimes

Ja som to vravel. Celá piata séria bola prúser. Díki Xavik, že si vymenoval všetky chyby. Vidieť vďaka tomu, že táto séria bola veľmi slabá.

19.10.2019 | 15:10:58
KajinekCZE

Ono i TWD padlo na dno a od něj se odrazilo celkem dobře, tak doufám že už FEAR na to dno dopadl taky a už se jen odrazí k lepšímu.

19.10.2019 | 15:14:01
Michal Ebert

Po šestý sérii doufám v definitivní konec. Jsou lepší seriály jak tohle.

19.10.2019 | 21:01:41
Jany984

S láskou spomínam na tretiu sériu, ktorá bola pre mňa osobne najlepšia… potom to šlo dole vodou a v piatej sérii to bol dokonca vodopád :/ škoda..

#5 ori
19.10.2019 | 21:51:34
ori

#4 Jany984: 3. séria bola jediná fakt dobrá :D

redaktor
19.10.2019 | 22:11:10
Adao

Dosť dobrý článok Xavik. V seriály bolo túto sériu až príliš veľa postáv a okrem Johna a Grace mali ostatné postavy premrhaný potenciál. Bol by som v pohode, ak by sme sa opäť vrátili k našej štvorici z predošlých sérií. Smrť Logana a celej ich skupiny naznačuje aj to, že do seriálu budú aj naďalej prichádzať postavy a odchádzať, a to veľmi rýchlou a nelogickou cestou. Trošku mi tieto zvraty v postavách pripomína poslednú sériu GoT, čiže z epizódy na epizódu sa zmenili pomerne silné charaktery Daniela a Alicii. Plus ste si určite všetci všimli, že s Dwightom to tiež nevyzerá dobre. Pri ňom je úplne neprípustné, aby ho nechali tvorcovia spadnúť na zem a čakať na troch chodcov, že ho zožerú.

20.10.2019 | 12:07:34
hoolio88

Za mě to byl celkem fajn seriál do poloviny čtvrté série. Od té doby to šlo kvalitativně hodně dolů… Ale pořád se to ještě může odrazit ode dna k něčemu lepšímu, co bude dávat smysl.

21.10.2019 | 11:00:19
Sapphire1977

vďaka bohu za tu Aliciu, inak by sa na ten seriál nedalo pozerať :D

21.10.2019 | 16:19:21
pidalin

Jak z Daniela udělali najednou takovýho hodnýho fotříka. :-D S tim Strandem to je fakt, toho uplně zazdili. Nejvíc mi ale vadí Althea, to i ta malá holka jak zabila Nicka je zábavnější.

21.10.2019 | 19:31:43
Komanc

Jak tak koukam na ty obrazky, tak nejlepsi z cely serie byla Alicia na zebriku :D

22.10.2019 | 20:39:07
okurka12

Sám zasebe mohu říct že se mě i tato série líbila. Hlavně se mi líbila ta epizoda kdy se natáčelo kamerami od Al.

30.12.2019 | 14:50:47
SamXM

Mě osobně Morgan už pěkně sere. Pořád filozofuje, jak musí všechny zachránit a musí napravit všechno zlo světa. V jedné epizodě, kde všude chodil bral do ruky tyče a točil s nimi jako kdyby snad byl nějaký ninja, byl na přes držku. V obchoďáku nechá zhasnout světlo, aby chodce oddělal po tmě (asi je chtěl vidět pomocí Síly). To byla hodně hloupá scéna, úplně zbytečná a akorát tak Morgan vypadá jako úplný dement. Všechno ví nejlíp, je nejslušnější. Kdyby byl jeho morální kodex ještě vyšší, tak se zjevuje jen v podobě ducha. Už by ho měl někdo zakousnout, aby mohl mít prostor ve Star Wars a ve Fear mohli být zase všichni nasraní. Ze seriálu dělají boj extrémního dobra se zlem, které není ani nijak výrazné. Přišlo to s Morganem a jeho posláním za nápravu galaxie. Chybí mi tu nějaký zlosyn na straně „dobra“, nekdo kdo třeba naláká Logana do pasti a tam ho jednodušše nechá zařvat, bez výčitek. Postava, která opravdu řeší nějaké problémy. Tyto hlavní postavy se stávají tak dobrými, až jsou neuvěřitelně nudné. Doufal jsem ve Dwighta z jeho zkušenostmi, ale z něj udělali také jenom ovci.

19.1.2020 | 19:29:29
starman2

Z nějakého důvodu nám autoři předsouvají myšlenku, kdy budeme s popkonrnem v ruce fandit zombikum, aby už konečně nějakou tu postavu sežrali.

7.4.2020 | 14:39:22
lordek

Myslim ze era TWD a FTWD uz upada sleduju uz jen kvuli herecce Alycie..kterou jsem miloval jako Lexu v 100! Vlastne tehdy diky tomu jsem prisel na FTWD..ted mozna povede staci treti novej serial z TWD universa:)

13.9.2020 | 17:51:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S06E07: Damage From the Inside

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________­____

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás