Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) Tvůrci nám po pauze nabídli odhalení Morganova zachránce a jednu zdrcující ztrátu

Tvůrci nám po pauze nabídli odhalení Morganova zachránce a jednu zdrcující ztrátu

Tvůrci nám po pauze nabídli odhalení Morganova zachránce a jednu zdrcující ztrátu

Šestá řada se po několikaměsíční pauze dočkala svého pokračování, které bylo plné několika nečekaných událostí. Nabídl nám seriál svou prozatím nejlepší epizodu?

14 0
7.4.2021

Pokud by někdo před rokem prohlásil, že seriál Fear the Walking Dead čekají lepší zítřky, takřka všichni by se mu vysmáli. Onen dotyčný by měl však pravdu, šestá série je prakticky tou nejlepší řadou, kterou nám seriál doposud nabídl. Psali jsme o tom už v loni v prosinci, dnes to musíme opět potvrdit. Epizody sbírají neuvěřitelně kladná hodnocení a diváci se prakticky vždy těší na nadcházející díl.

Zřejmě tu nejlepší epizodu si pro nás tvůrci přepravili až nyní, v neděli jsme se totiž dočkali předpremiéry osmého dílu The Door. Ta prozatím sklízí skvělá hodnocení, a to zaslouženě, protože nám nabídla dva velké zvraty, na které se zaměříme v nadcházejících odstavcích. Jde však poznat, že tvůrci konečně vědí, co dělají.


Nejdříve se zaměřme na odhalení Morganova zachránce. Ten se v epizodě End of the Line ocitl na pokraji smrti, když ho Virginia postřelila. Morgan se následně dokázal dostat do kostela, ve kterém ho však dohnali všichni mrtví. V tu chvíli sice ztratil vědomí, ale někdo ho zachránil před jistou smrtí. Nejnovější díl odhalil, že ho zachránila Dakota.

(Dakota sice jednu postavu zachránila, ale druhou zabila.)

O tom, že Dakota je Morganovou zachránkyní, se spekulovalo už delší dobu, ale fanoušci spíše věřili tomu, že ho zachránil někdo známější jako Madison. Nakonec ho však zachránila Dakota, a to z logického důvodu – vyplížila se ven z Lawtonu, jak to pravidelně dělala, a pronásledovala svou sestru, aby viděla její porážku. K té sice nedošlo, ale Dakota tu mohla vidět Morgana, který je jejím úhlavním nepřítelem. Právě proto ho následně zachránila, aby ten dokázal to, co nedokáže nikdo jiný – zabil Virginii.

I když nejde o nijak šokující odhalení, jde o zcela logický příběhový tah, který tvůrcům musíme připsat mezi ty povedenější. Čekání na nástup Morganova zachránce je tedy nyní u konce, nicméně i když si touto věcí mohla Dakota získat u diváků více sympatií, díl ji uvrhl do ještě hlubší díry, a to kvůli tomu, co provedla na mostě.

(Jak se Morgan vypořádá se smrtí svého nejlepšího kamaráda?)

Když se skupině podařilo dostat přes most s chodci, Dakota tu později narazila na mrtvého, kterého zabila svou dýkou. John Dorie si v tu chvíli uvědomil, že jde o tu stejnou zbraň, která zabila Camerona, a tak se začal dožadovat pravdy. Dakota se následně přiznala k tomu, že zabila Camerona, přičemž zapochybovala o svém dalším působení v apokalypse, a tak Johna zabila, aby to nikomu neřekl.

Tento vývoj událostí nemohl čekat nikdo. Byl to jednoznačně jeden z největších zvratů, kterého jsme se v seriálu dočkali. Trumfnout ho může prakticky jen Nickova smrt, ke které došlo na začátku čtvrté série. V tu chvíli totiž také zemřela prakticky nejoblíbenější postava seriálu. John v současné době rozhodně patřil mezi nejlepší postavy – šlo o velkého sympaťáka, kterého si diváci oblíbili hned v prvním díle, ve kterém se objevil. John tudíž rozhodně bude velkou ztrátou pro seriál.

(Na tento okamžik se bude vzpomínat ještě dlouho.)

Tvůrci se v tuto chvíli rozhodli k velmi překvapivému kroku, protože nešli vstříc fanouškům a pohřbili jejich oblíbenou postavu – prakticky přesný opak platí u The Walking Dead, ve kterém tvůrci nechtějí zabíjet miláčky publika. Z příběhového hlediska jde však opět o správný krok, John se v poslední době moc litoval a prakticky přetrhl všechny své přátelské i milostné vztahy. Navíc na začátku osmého dílu chtěl spáchat sebevraždu, tak se konečně dočkal toho, po čem prahl.

Na konci se zmiňme ještě o tom, jak je Johnova smrt podobná té Nickově. Toho totiž taktéž zabila mladá dívka, tehdy to však byla Charlie. Ta se kvůli tomu nedokázala u diváků nikdy vykoupit, a tak je jen otázkou, jaké plány s ní tvůrci mají. Čeká něco podobného na Dakotu, kterou nyní diváci určitě začnou nenávidět? Tu bude mít smysl držet v seriálu do té doby, dokud v něm bude i Virginia, ale co potom? Nebo snad dojde k opačnému scénáři, tedy k tomu, že Dakota zemře a Virginia v seriálu zůstane?

Nejnovější díl byl tedy skvělý, ale museli jsme se v něm rozloučit s naším oblíbencem. Jak jinak tedy ukončit tento článek než slovy: „Jsem John Dorie. Jako ta modrá rybka, akorát s ‚IE‘, ne s ‚Y‘.“

Foto: AMC

Diskuze /25

ori

Určite bude chýbať, ale nie som naštvaný ani nejdem končiť so seriálom ako som už u niektorých komentárov v hlbinách internetu čítal :D Ak by ho nezabila Dakota, tak by sa pravdepodobne zanedlho zabil sám, aspoň ho ušetrila ďalšieho trápenia. Charlie som náhodou odpustil, bola vtedy oveľa mladšia a Nick jej chvíľu predtým zabil niekoho, kto jej bol veľmi blízky, navyše už to odčinila. Ale tejto malej **** to neodpustím. A úprimne ma sklamalo že to ona ho zachránila, ja som sa tak tešil na Madison… snáď sa objaví vo finále :D

#4 akashko12 #8 BlackSquirrel
redaktor
7.4.2021 | 16:37:51
Kubey

Ak ešte zomrie Alicia alebo Strand, končím s týmto seriálom :D Smrť to bola naozaj veľmi nečakaná a stále som z toho sklamaný, ale to sa mi páči a som rád, že sa seriál konečne postavil na nohy. Nech sú také aj ďalšie série.

7.4.2021 | 16:42:33
simonideos

Skvělá epizoda, odchod jedné z hlavních postav byl skvělý krok a určitě ještě zamíchá s ostatními hlavními postavami a jejich vztahy. Skoro jsem čekal že John zraněný odpluje a zmizí jako Rick v TWD a my se nedozvíme, co se s ním stalo. Tipoval bych že se Dakota sblíží s Charlie a budou si povídat o tom co provedly a proč. Během války s Virginí by mohla Dakota být na straně svojí sestry, ale jen naoko, nakonec ji zradit a zasloužit se o její porážku. A tím se u ostatních postav za svůj čin vykoupit. A nebo také ne a June nebo Morgan se jí pomstí.

7.4.2021 | 17:04:57
akashko12

#1 ori: Súhlasím úplne so všetkým čo si napísal :). Johna je škoda, ale bol to dobrý ťah. Charlie som už taktiež odpustil a tiež som čakal že to bola Madison (to bolo asi jediné sklamanie z tejto časti keď Dakota povedala že Morgana zachránila ona). Každopádne stále verím že sa Madison objaví buď na konci tejto alebo 7. série :D.

redaktor
7.4.2021 | 17:17:54
Leon

Fantastický díl se zdrcujícím závěrem. Uvědomil si vůbec někdo, že June zabila proměněného Johna na tom samém místě, kde John kdysi zachránil June? Právě, že nečekaná a šokující úmrtí jsou to, co TWD vždycky zdobilo, akorát bohužel v TWD to má člověk díky komiksům vyspoilerované roky dopředu a v současnosti tam bohužel miláčky publika nechávají v klidu, přesně jak se píše v článku. S Dakotou mně to zaskočilo. Měl jsem jí rád více jak Charlie. Její osud bude zřejmě jiný než u Charlie. Ta byla zmatená a zoufalá, když střelila Nicka. Oproti tomu Dakota chladnokrevně zabila už dva lidi a je jí to celkem lhostejné. Sice nechápu, jak mohla 12 letá holka zabít nožem dospělého chlapa, ale budiž. Teď se ukázala jako psychopat horší než Virginie. Buď jí na konci série zabije Morgan, což pochybuju, protože děti se v seriálech málokdy zabíjejí, nebo se z ní transformuje nějaký magor typu Guvernéra. Přeci jen je mezi FTWD a TWD a World Beyond několik let časového skoku. Mohli by jí použít do filmu s Rickem, i když asi s jinou herečkou. Tahle, co hraje Dakotu, je ještě hodně mladá. :D

#6 Hunter12
7.4.2021 | 19:21:32
Hunter12

#5 Leon: Kolik je Dakotě nevíme, ale její herečce je už 19, ne 12. I když vypadá hodně mladě, to je pravda.

#7 Leon
7.4.2021 | 19:46:22
Leon

#6 Hunter12: Aha, to jsem vůbec nevěděl, to je celkem šok, vždyť ona je i o dvě hlavy menší než ostatní herci… :D

7.4.2021 | 19:51:45
BlackSquirrel

#1 ori: Myslím si že by se nezabil, pořád říkal že smrt má mýt smysl tak proč by to dělal, vím že to chtěl ale potom už asi ne, další důvod proč to Dakotě nikdy neodpustím…

#10 Whitewolf114
7.4.2021 | 20:16:47
Lostland

Johna je opravdu skoda, jedna z nejlepsich postav, ale asi to da pribehu grady. Trochu jsem na konci cekal, ze se necha June od Johna pokousat a spacha tim sebevrazdu, nebo by je odstrelila Virginia. Osobne jsem i pro nejakou dalsi cistku, zatim tu spoustu postav zvladaji tvurci dobre ale s nastupem novych zaporaku by hodne postav mohlo byt na skodu. Ze Morgana zachranila Dakota jsem tipoval od prvni chvile kdy sesnazila dostat od Virginie pryc, aby se nakonec neukazalo ze Dakota je psychopaticky vrah a je horsi nez samotna Virginia ktera se snazi ji drzet na uzde. Podobne jako Negan a Simon u spasitelu v TWD

7.4.2021 | 20:31:31
Whitewolf114

#8 BlackSquirrel: Souhlasím a vůbec, do depresí tam upadl snad už každý. To, že teď chtěl umřít hned neznamená, že by se z toho nedostal a on by se dostal. Tohle prostě bylo špatně a ne že ho ušetřila dalšího trápení.

A jasně, byl to obrovský a šokující zvrat. Vůbec mě nenapadlo, že by zrovna John mohl teď zemřít a určitě se ten děj teď hodně posune. John byl hodně důležitý jak pro diváky, tak pro ty postavy. Takže tohle tvůrci určitě dokázali no. Jenže pořád zabíjet oblíbený postavy a úplný debily a hajzly tam nechávat taky není úplně dobrý. Třeba já už ztrácím trpělivost. John byl pro mě jedním z nejdůležitějších, zabili ho a ještě tak debilně, že jeho smrt ani žádný smysl nemá. A není to poprvé, to prostě v tomhle seriálu mají na denním pořádku…kolikrát se nedočkám ani spravedlnosti. Tohle už mě taky jako nebaví. Koukat se pořád jen na to, jak umírají mí nejoblíbenější a ještě takhle. Takže ne, já už se pomalu ani na další díl netěším, protože se bojím toho nejhoršího. Díl skvělý, ale hnusný zabití Johna způsobilo, že já žádnou radost nemám, úplně naopak.

#11 Lostland #12 ori
7.4.2021 | 20:55:38
Lostland

#10 Whitewolf114: Jo taky jsem to těžko rozdýchával, že je John pryč, pořád jsem doufal, že ho někdo zachrání. Tím že nemá FTWD žádnou komiksovou předlouhu tak tyhle nečekaný smrti tomu dávaj emoce.. Ona je taky otázka proč John, skoro mi to přijde, že herec už tam nechtěl hrát, tak tvůrci museli poupravit scénář, s tou Dakotou jsem to sice čekal, ale přišlo mi to takový ušitý horkou jehlou a udělaný jen pro konec Johna, aby to dávalo narychlo trochu smysl. Možná původně měli v plánu Madison, ale jestli chtěl herec skončit, tak to poupravili. Za mě by se Madison už vracet nemusela( nebo až v budoucích řadách), nebyla špatná ale nijak zvlášť nechybí, bral jsem ji jako hlavní postavu prvních 3 řad a po změně tvůrců a příchodem Morgana, Johna a Dwighta se prostě začal odvíjet jinej příběh, z původní sestavy už mi tam přijde zajímavej jen Strand a Daniel

#12 ori
7.4.2021 | 21:10:03
ori

#10 Whitewolf114: Nie vždy smrť má zmysel, prečo každý očakáva že postavy tu budú umierať nejako dôležito? Aj taký Glenn, oveľa lepšie by bolo keby zomrel vtedy pod tým kontajnerom lebo by to bol podobný šok ktorý nikto nečakal ako teraz John. A tvrdiť že zabíjajú len dobré a obľúbené postavy je tiež blbosť. Keby zomierali len tie zlé a nudné, tak my to bolo príliš ružový seriál. Už sme predsa prišli o Chrisa alebo Madison )tú hromada ľudí neznášala).

#11 Lostland: Ono toto malo byť pôvodne mid-season finále, teda posledný diel prvej polovice série ktorý sme mali vidieť ešte minulý rok a po ňom čakať niekoľko mesiacov, takže to dáva väčší zmysel a dopad ak si to uvedomíš, len ju už nestihli dokončiť tak ako u finále 10. série TWD.

#15 akashko12
redaktor
7.4.2021 | 21:45:41
ori

A navyše, naposledy sme o nejakú hlavnú postavu prišli pred dvomi sériami (v prvej polke 4. série, Nick v 3, časti a Madison v 8., aj keď chronologicky bola najprv ona a potom on). Už si to niekoho pýtalo a verím že pre zvyšok série nebude jediný. Fakt som zvedavý ako to vyriešia a ako ukončia linku s Virginiou, vôbec si neviem predstaviť čo bude ďalej, a preto ma to baví viac ako TWD lebo tam viem čo bude v poslednej sérii vďaka komiksu. Myslím že ona určite zomrie (to bude zabitie protivnej a neobľúbenej postavy, ako si to môžu dovoliť). A Dakota nech ide s ňou aj ich nevlastný brat New York alebo čo vymyslia :D

#14 Lostland #15 akashko12
redaktor
7.4.2021 | 21:49:42
Lostland

#13 ori: taky jsem zvědavej jak chtějí skloubit nové záporáky a linku s Virginii. Třeba Virginii vyřeší hodně rychle. Je možné, že Virginii zabije samotná Dakota a tu pak někdo z hlavních postav za Johna, tím by se linka uzavřela a mohla by nastoupit dějová linka s novou skupinou. Anebo se to s Virginii potáhne do konce serie a další záporáci budou jako cliffhanger na další serii. Každopádně jsem zvědavej na dějovou linku se Strandem a Dwight by mohl konečně dostat víc prostoru

7.4.2021 | 22:04:56
akashko12

#12 ori: Súhlasím, nie vždy musia obľúbené postavy umierať dôstojne. Johnova nezmyselná smrť bola ešte o to smutnejšia, že John ešte v tej epizóde povedal že by chcel zomrieť dôstojne a aby jeho smrť mala význam, no nestalo sa. Presne pre toto je TWD Universe tak obľúbený, nepozerajú sa na všetko cez „rúžové okuliare“.

#13 ori: Ja osobne si myslím že Virginiu nakoniec zabije Dakota alebo Morgan. Po nej na „trón“ nastúpi Dakota a zistí sa že je ešte horšia ako Virginia a že vlastne Virginia ju väznila v Lawtone preto aby pred ňou uchránila svet. Taktiež si myslím že rodičov Dakoty a Virginie zabila Dakota a nie Ginny. Virginia to podľa mňa vie, len to pred všetkými tají, pretože keby to niekomu prezradila je dosť možné že by išli Dakote po krku a Ginny by si to nikdy neodpustila.

redaktor
7.4.2021 | 23:36:50
Akul

Byl jsem hodně překvapen, ale konečně má něco ze světa TWD koule a sundají zajímavou postavu. Fear teď dost zachraňuje pověst TWD, zvlášť po tragickém World Beyond.

8.4.2021 | 0:28:53
Elizabeth.zee

Smrt Johna mě zasáhla hodně. FTWD moc postavy nezabíjí a když už je zabije, většinou mě to tak nemrzí. Přesto, že je TWD často vyčítáno, že se tam balancuje s desítkami postav a člověk ztrácí přehled, stejně mě většina z nich, donutí s nimi sympatizovat a jejich smrt mě většinou nějakým způsobem zásahne. FTWD má méně postav, takže by člověk řekl, že je známe lépe a víc nás bude mrzet jejich smrt a přesto mě málokterá osloví natolik abych ji u obrazovky oplakala. Jen když to vezmu, tak si vzpomenu na spoustu mrtvých postav z TWD které jsem měla ráda a chybí mi zatímco u FTWD mi chybí jen Nick a teď mi bude chybět John takže FTWD pro mě není zas až takový character killer jako TWD. 6. série je asi nejlepší série FTWD ale přesto mám pořád pocit, že postavy tak moc neznám. Když pominu právě Johna, Aliciu a možná Dwighta, byla by mi smrt ostatních postav asi i víceméně jedno. Každý má samozřejmě rád jiné charaktery, takže pro někoho tam jsou jiné postavy zcela nepostradatelné ale já osobně jsem k tolika postavám za historii sledování FTWD emocionálně nepřilnula.

#18 Whitewolf114
8.4.2021 | 16:39:20
Whitewolf114

#17 Elizabeth.zee: Jojo, taky to tak mám. Tady ve FTWD mám pár miláčků a o ty se bojím, fandím jim…John byl jeden z nich, a proto, i když to byl díl dobrý, stejně mi ten konec úplně zkazil náladu, která přetrvává do teď. V TWD ale zbožňuju daleko víc postav, to je pravda. Hodně lidí by si právě přálo, aby v TWD umíralo daleko víc hlavních postav. Něco tu bylo kolem toho, že by se neměli bát zabíjet postavy, které jsou hodně oblíbené. Jenže podle mě v tom to právě je. Kdyby mně zabili v TWD nějakou strašně oblíbenou osobu, asi bych fakt měla chuť přestat sledovat ten seriál…Podle mě to není jen o ději, zápletce, ale taky o postavách. Pokud v závěru vybíjí všechny skvělé postavy a zůstanou tam jen ty, které nesnášíme nebo ty, na kterých nám nezáleží…proč se dívat? John v FTWD byl pro mě jedním z nejdůležitějších a nemůžu na ten strašný konec přestat myslet. Takže i když byl díl super, stejně to nezmění nic na tom, že tam prostě už nebude John a tedy ten seriál pro mě poklesl. Takže pokud mi zabíjí i ten zbytek oblíbenců a ještě takhle blbě jako Johna, nemám už vůbec proč to sledovat. Takže podle mě je sice „hezký“, že se nebojí zabíjet miláčky publika, ale pokud to zopakují častěji (v téhle řadě), asi ztratím trpělivost.

A jak tu někdo psal, že v TWD se tohohle bojí…to není pravda…umřelo tak hodně oblíbených postav. Jenže to potřebuje taky nějakou rovnováhu. Nic se nesmí přehánět. Pokud chtěli zabít Johna za každou cenu, mohli mu, když už nic jiného, dát nějakou smrt, která by za něco stála. Abych se aspoň mohla trochu něčím uklidňovat. John měl stejně debilní konec jako Nick (opět hodně oblíbená postava). Jediný, kdo měl nějaký smysluplný konec, smrt, která by měla aspoň trochu smysl, byla Maddie (pokud je mrtvá). Neříkám pořád, ale někdy by ve FTWD mohli trochu koukat i na publikum. Jen můj názor

8.4.2021 | 17:36:02
KreativLooks

No Travis taky nezařval kdovíjak. V tomhle seriálu to přichází fakt nečekaně, že ani náznakem by člověka nenapadlo,že k tomu dojde, což se stalo jak u Travise, Nicka tak i teď u Johna.

8.4.2021 | 22:37:38
KreativLooks

Jinak ještě musím říct,že v týhle epizodě sem se asi i nejvíc zasmál u nějaké scénky z celýho TWD univerza, „To je ale maglajz“ :D To bylo hrozně topový :D

8.4.2021 | 23:17:13
barwa.m

Možná budu za blba, ale v tom vězení, ten s dredy je motorkář co maloval po stromech, nebo se objevil Wess z TWD?

#22 akashko12 #23 ori
9.4.2021 | 4:51:49
akashko12

#21 barwa.m: Áno, je to ten čo maľoval po stromoch :D.

redaktor
9.4.2021 | 8:12:56
ori

#21 barwa.m: Ale ten čo maľoval po stromoch je Wess z Fearu :D

redaktor
9.4.2021 | 15:57:51
Sapphire1977

tak som rád že my vyšla moja teória o malej psychopatke ktorú sa snaží držať Virginia pod zámkom aby všetkých nevykuchala :D, teraz už len dúfam že to scenáristi nepokazia ale ju poriadne vygradujú

12.4.2021 | 16:07:14
max_payne

John Dorie pro mě nejlepší a nejsympatičtěší postava seriálu.....kla­sickej gunslinger =) škoda ho kluka

12.4.2021 | 22:00:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S06E11: The Holding

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás