Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) Fear the Walking Dead získává osmou řadu a datum premiéry pokračování a oznamuje návrat jedné očekávané postavy

Fear the Walking Dead získává osmou řadu a datum premiéry pokračování a oznamuje návrat jedné očekávané postavy

Fear the Walking Dead získává osmou řadu a datum premiéry pokračování a oznamuje návrat jedné očekávané postavy

Velká novinka začátku tohoto týdne se nakonec týkala seriálu Fear the Walking Dead. Ten ještě zdaleka nekončí, přičemž se v něm brzy objeví jedna postava, jejíž návrat si diváci žádali už pěkně dlouho.

18 1
6.12.2021

Jakmile příští rok na podzim skončí seriál The Walking Dead, Fear the Walking Dead se stane novou vlajkovou lodí zombie univerzu na stanici AMC, protože se v té době začne vysílat jeho osmá série. Informace o jejím vzniku padla v průběhu nejnovější epizody pořadu Talking Dead, takže se potvrdily dřívější zvěsti týkající se toho, že sedmou řadou seriál rozhodně neskončí.

Kromě toho jsme se nově dozvěděli i to, kdy se dočkáme nadcházejících epizod sedmé série. Druhá polovina současné řady odstartuje 17. dubna, nicméně lze předpokládat, že i příští rok budou mít jednotlivé epizody své týdenní předpremiéry. Druhá polovina sedmé série se zároveň začne vysílat hned po konci druhé části jedenácté řady The Walking Dead.


(Do seriálu se vrací člen původního obsazení.)

Tou největší novinkou posezení v Talking Dead bylo však něco úplně jiného. Před pár dny nám tvůrce Scott Gimple prozradil, že v Talking Dead dojde k odhalení nějaké velké novinky. Mysleli jsme si, že tu bude oznámen nějaký nový zombie seriál, ale spletli jsme se. Tvůrci totiž oznámili to, že se do Fear the Walking Dead vrátí herečka Kim Dickens, která si opět zahraje Madison Clark.

Madison jsme naposledy viděli v epizodě No One's Gone, ve které všechny zachránila tím, že zavedla chodce na stadión, kde jim podlehla. Její smrt jsme však nikdy neviděli, a tak se fanoušci neustále dožadovali jejího návratu. K tomu nakonec dojde už ve druhé polovině sedmé řady, kdy se Madison stane opět jednou z hlavních postav. Kromě toho víme i to, že v seriálu bude vystupovat i v průběhu nadcházející osmé série.

Herečka prozradila, že se její návrat začal řešit na konci roku 2020. Následně se s tvůrci sešla začátkem tohoto roku, kde jí byly oznámeny plány týkající se jejího návratu. Dickens byla slovy tvůrců nadšená, svou postavu Madison měla vždycky strašně moc ráda, a tak jim na jejich nabídku kývla. Následně v průběhu roku konečně navštívila natáčecí plac, aby pořídila všechny potřebné scény pro sedmou sérii.

K jejímu návratu se vyjádřil i tvůrce Ian Goldberg, který prozradil, že ve čtvrté řadě sice ukončili Madisonin příběh, ale jen jednu jeho velkou část. Rozhodnutí týkající se jejího odchodu tehdy učinil společně se svým kolegou Andrewem Chamblissem, protože potřebovali, aby její smrt zasáhla všechny přítomné hlavní postavy. Její smrt nám však nikdy neukázali z toho důvodu, že věděli, že by se jednou mohla vrátit. V hlavě totiž měli příběh, který chtěli začít vyprávět ve správný čas. A ten evidentně právě přišel.

(Madison jsme viděli naposledy v roce 2018.)

Zajímavé je to, že původní tvůrce Dave Erickson, který u seriálu působil v průběhu jeho prvních tří řad, měl v plánu to, že se z Madison jednou stane padouch. Noví tvůrci jeho nápad nakonec nevyužili, protože místo toho postavu zabili, nicméně nyní, když je Madison zpátky, mohou zpracovat i jeho nápad. Těžko ale říct, zda k tomu dojde, když nyní dělají ze Stranda padoucha.

Za zmínku se sluší zmínit i to, že herečka potvrdila, že Madison je skutečně naživu, nevrátí se tedy skrze flashbacky či halucinace. Její návrat bude plnohodnotný. Z příchodu Kim Dickens byl nadšený i herec Lennie James, který řekl, že když šel z The Walking Dead do Fear the Walking Dead, těšil se především na to, až si zahraje bok po boku s Kim Dickens, nicméně se na place nakonec nikdy nepotkali. Dojde tedy k setkání Morgana a Madison už v sedmé řadě?

Zdroj článku: Comic Book; Foto: AMC

Diskuze /35

Akul

Tak to je čím dál horší… Tak aspoň se Alicia může rozloučit, než skape, teda než ji maminka uzdraví a budou dál vesele spolu.

6.12.2021 | 10:04:08
OriginalHunter

Pre kristove rany načo tam idú vrátiť najnudnejšiu postavu na svete? Keď zmizla všetko bolo hneď lepšie.

#14 Tefal
6.12.2021 | 10:25:13
Kubey

Ja som ju nemal veľmi rád, ale strašne som chcel, aby sa vrátil späť niekto z pôvodnej skupiny a to je Madison, čiže som rád. Dúfam, že sa nepotvrdí, čo som napísal nedávno, že ak chcú Aliciu zabiť, tak len za výmenu za Madison :D Asi som mal byť ticho :D

#5 Strong
6.12.2021 | 10:30:29
Lucas89

Jo, taky jsem si teď říkal, že když se vrátí Madison, tak zabijou Aliciu :D no snad ne, ale myslím, že je to bohužel pravděpodobný :D

6.12.2021 | 10:54:09
Strong

#3 Kubey: Proc by ji zabijeli? Za me by to byla velka skoda je to hlavni tahak vlastne jenom diky ni jsem zacal koukat na FTWD jelikoz se mi libila v 100 pri startu toho serialu tehdy.

#7 Marek18 #10 Kubey
6.12.2021 | 11:19:32
Lucas89

No třeba už tam nechce hrát, přeci jen už je tam 7 let. Ale doufám, že to tak není. :)

#34 JK
6.12.2021 | 11:38:52
Marek18

#5 Strong: Presne kvôli nej pozerám tento seriál aj ja. V 100 bola božia, tak som si povedal, že vyskúšam aj tento seriál.

6.12.2021 | 11:55:52
mottty

Alycia získala roli v „The Lost Flowers of Alice Hart“, takže se obávám odchodu z FTWD…opakuje se situaci, jako v The 100…to taky opustila kvůli fearu :/

6.12.2021 | 11:58:10
tominotomino

Super, Madison byla bezva. Ještě vraťte Troye a bude spokojený. :)

webmaster
6.12.2021 | 11:59:42
Kubey

#5 Strong: Ja tiež dúfam, že nezomrie, ale je minimálne veľmi divné, že z 8 epizód bola iba v jednej. Plus je teraz asi aj nejako chorá.. Len to trochu začína vyzerať fakt tak, že zomrie.

6.12.2021 | 12:04:30
Sapphire1977

paráda, Madison som mal vždy rád, len je škoda že všetko oznamujú takto dopredu, mohol to byť brutálny WOW efekt, ešte k tomu keď už má všetko natočené a nikde sa o tom nepísalo žeby sa mala vrátiť, takto pokazili celé prekvapenie, radšej som nemal tento článok čítať :D

6.12.2021 | 12:41:20
Leon

Jsem velmi rád za její návrat, mám jí rád. Zajímavé je, že Ori celou dobu věřil v její návrat, takže ten asi překvapen nebude. To já naopak měl zato, že už je mrtvá. :D

#24 ori
6.12.2021 | 12:46:16
pidalin

Proč to takhle oznamujou předem? Jaký je to pak překvapení? Tohle mi na světě Walking Dead docela vadí, všechno víme předem.

6.12.2021 | 12:57:29
Tefal

#2 OriginalHunter: Nejnudnější je Morgan, ona je až na druhém místě.

6.12.2021 | 13:17:16
Oveckoun

Nevím. Vracení postav po tolika letech (ne seriálu, času V seriálu) a poté, co postavy putovali z jedné části Ameriky jinam? Je to divný. Ztrácí se tím to napětí. Prostě, když postavu neuvidíme umřít, může se vždy vrátit. Víc než post apo to už bude telenovela.

6.12.2021 | 13:59:44
Lucas89

Já jsem s tím teda počítal, že se Madison vrátí. Bylo mi jasný, že si nechávaj zadní vrátka, když nebyla vidět přímo její smrt.

6.12.2021 | 14:01:36
jozinko

sotva sme sa zbavili jednej otravnej postavy (Al) tak sa m vratit ina?! nieeeeeee

6.12.2021 | 14:19:46
Stardos

MADISON !

Jsem nadšený, nepřestal jsem nikdy doufat :D Pro mě seriál ztratil jiskru, když jsme o ni přišli, tudíž jsem opravdu velmi nadšený, že se vrátí a konečně mám motivaci se koukat. Spekuloval jsem, že by se Madison mohla vrátit koncem série, aby se postavila Strandovi.

Jinak zaujala mě v článku ta část, že se Morgan a Madison nikdy nepotkali; je možné, že je Morgan na odchodu a seriál se opět zaměří na Madison a Aliciu? A když se vrací Madison, je šance, že opět uvidíme Walkera? Jeho herec prohlásil, že by se do seriálu vrátil jen když by tam byla Madison, a tam opět je… :D

#29 Lardis
6.12.2021 | 15:08:30
Kruppe1010

Nekdo toho Stranda musi zamordovat,vsichni jen kecaji a skutek utek.Madison to zvladne bez mrknuti oka.

6.12.2021 | 15:09:15
Oveckoun

*putovaly

6.12.2021 | 15:15:35
Mirdasirda

Podle mě to neměli odhalovat a nechat to jako překvapení

6.12.2021 | 15:47:33
Hunter12

Já říkal, že když neukázali její smrt, tak se může klidně stát, že se jednoho krásného dne objeví živá a zdravá. A je to tady. Madison sice nepatřila mezi mé oblíbence, ale přesto jsem ještě před rokem její návrat očekával. Říkal jsem si, že by bylo zajímavé po těch letech vidět původní ústřední postavu seriálu bojovat bok po boku s Morganem. Po těch různých planých náznacích jejího návratu jsem přestal doufat. Teď víme, že se vrátí a já nevím, jestli mám být rád, nebo nerad. O TWD universu se říká, že kdokoliv a kdykoliv tam může zemřít. Od čtvrté série, která započala novou éru seriálu, zemřeli z hlavních postav pouze Nick, John a Dakota. Smrt Madison nebyla skutečná a Al, i když seriál opustila, žije. Seriál má momentálně 13 hlavních postav a pouze tři z nich (Morgan, Victor a Grace) dostaly za posledních osm dílů dostatečný prostor. Některým (Dwight a Sherry, John a June, Sarah, Alicia, Al) byla věnována alespoň jedna epizoda. A co ten zbytek (Daniel, Luciana, Wes, Charlie)? Fear má tolik hlavních nevyužitých postav a oni, místo toho, aby se některých zbavili, budou nejen přidávat nové, ale i vracet ty, co měly být už dávno po smrti? A to tu máme ještě vedlejší postavy (Jacob, Wendell, Josiah, Mickey), u kterých je možné, že budou v osmé sérii povýšeni na hlavní a přitom jim bude věnováno tolik prostoru, jako kdejakému komparzistovi. Ani bych se nedivil, kdyby válka Morgana s Victorem byla těsně před smrtí jednoho z nich narušena Madison, která by Victora propleskla, pak by si všichni podali ruku na usmířenou a začali by společně budovat lepší budoucnost. Do toho by June všem oznámila, že Alicia není nemocná, ale pouze těhotná (to už tu bylo s Grace), protože se mimo záběr vyspala s Willem. A tak bychom v osmé sérii měli hned 18 hlavních postav a dvě vedlejší děti (Mo a dítě Alicii). Ve Fearu se sice umírá často, ale to umírání se jako zázrakem (až na pár výjimek) vyhýbá Morganově skupině a to nejen co se hlavních postav týká, ale i těch vedlejších, kteří se v seriálu stejně objeví jednou za uherský rok. Za poslední sérii a půl se Wendel objevil pouze dvakrát a Jacoba jsme neviděli od finále 6. série. A přesto víme, že s nimi v té ponorce je.

#23 Cermb0 #25 ori #26 Stardos
6.12.2021 | 16:45:16
Cermb0

#22 Hunter12: Neřekl bych to lépe no, těch postav je tam opravdu tři prd*ele a nedostávají absolutně prostor, což je špatně. Mají s nimi lépe pracovat, nebo se jich zbavit. Pokud bych to takhle zpětně měl vyhodnotit, tak mám pocit, že v sedmé sérii je jen Grace, Morgan, Strand a občas se tam mihne Dwight, Sherry, Dorie a June. :D Jinak o jiných postavách pomalu nevím.

6.12.2021 | 17:22:55
ori

#12 Leon: Náhodou som celkom prekvapený, lebo už som ani nedúfal, definitívne som v to prestal veriť keď sa ukázalo že Morgana zachránila Dakota a nie Madison :D Ešte tam bolo malé svetielko v tom že vedie tých Stopárov, ale to zase bola Alicia. Ale hovoril som si či ona náhodou nie je u toho Kaplana, ale to skôr zo srandy :D Teraz to vyzerá že možno predsa len…

webmaster
6.12.2021 | 18:24:39
ori

#22 Hunter12: S Wendellom bol problém že herec hral v inom projekte… to ma tu inak celkom štve, keď má herec úlohu v nejakom seriáli, tak by sa mal venovať tej postave, a nie ďalším seriálom, kvôli čomu sa danej postavy na chvíľu musíme zbaviť, ako Maggie ktorá odišla kvôli niečomu, alebo Connie bola nezvestná lebo Lauren si šla zabehať do Eternals. Ale zase chápem že sa nemôžu spoliehať len na jeden seriál, natočia scény pre svoje epizódy a potom pol roka nič, tak si nájdu aj iné seriály.

webmaster
6.12.2021 | 18:26:46
Stardos

#22 Hunter12: Za mě je problém v tom, že tvůrci neumí pracovat s postavami a začlenit je do děje; i takové množství postav, co máme, se dá nějak ukočírovat. Nicméně si říkám, že by nebylo na škodu poslat Lucianu a Daniela pryč; tyhle postavy mi přijdou současně opravdu do počtu, a vesměs od svého návratu nesehráli natolik významnou roli. Ovšem nemusí nutně, pokud je zvládnou zapojit do děje. Dále si říkám, že by Morgan a Grace mohli odejít ve finále a Strand umřít (nebo bude pod zámkem). Případně by mohl s Morganem a Grace odejít ještě někdo – třeba taková Charlie a Dwight se Sherry. To by se nám to dost uvolnilo

#27 Cermb0
6.12.2021 | 19:43:30
Cermb0

#26 Stardos: Morgan by mohl jít zase o dům dál, přesunout se zase do dalšího seriálu. :D A tím dát prostor Madison.

6.12.2021 | 20:18:27
med2019

TWD až konec příštího roku? Tak tomu říkám komedie a natahování. Místo naservírování pořádného maratonu bez oddechu z toho udělají ještě horší natahovák. Ach jo. Madison, proč koneckonců ne. Od jedné absurdity ke druhé…

6.12.2021 | 21:55:38
Lardis

#18 Stardos: Tak si to zkus přečíst ještě jednou. ;-) Nepotkali se po Morganově příchodu do seriálu. Lennie se na setkání s Kim těšil, ale byl zklamán a teď má radost, že TEĎ už se s ní na place potká/nejspíš už potkal.

#30 Stardos
6.12.2021 | 23:00:13
Stardos

#29 Lardis: Tak si možná zase přečti můj komentář ještě jednou :D ta zmínka o tom, že se během čtvrté série mi vnukla myšlenku, že až se konečně potkají, tak Morgan bude na odchodu, zatímco Madison převezme zpět štafetu

#33 Lardis
6.12.2021 | 23:27:06
Lostland

Navrat Madison budiz, kdyz ji napisou dobry scenar, ale kazdopadne by hlavni postavy meli protridit, nerikam rovnou zabit ale muze to byt podobne jako to udelali s Al, na to senabizi Morgan s Grace, nebo Dwight a Sherry ( tvurci je pak muzou pouzit v jinem projektu) Strand bud prozre nebo umre, Alycia je nejista. Me by vic potesil kdyby se vratil Josiah, ten ma rozhodne potencial byt dobrou postavou..

6.12.2021 | 23:47:02
simonideos

Z návratu Madison mám radost, jen se obávám, aby to nedopadlo jako s Danielem, to byla skvělá postava na jejíž návrat se dívácí také těšili, ale nakonec noví tvůrci jeho postavu totálně zničili a upozadili a je tam teď úplně k ničemu.

7.12.2021 | 4:10:32
Lardis

#30 Stardos: Přečetl jsem ho znovu a pořád nějak nechápu, jak z článku vyplývá, že Morgan možná odchází. :-D Těší se, jak si spolu zahrají, tedy se asi předpokládá, že to nějakou dobu potrvá. Nebo to bereš tak, že jako hlavní postava tam může být jen jeden nebo druhý? S takovou logikou by tvůj koment asi dával smysl. :-) Jenže vidíme, kolik hlavních postav tam teď tvůrci mají a vůbec je to netrápí. :-/

7.12.2021 | 14:08:50
JK

#6 Lucas89: Cože ?? to už je 7 let co vyšel Fear ?? už sem asi moc starej :D

7.12.2021 | 15:33:14
LucieMil.

Jsem ráda, že je Madison zpět a těším se, co bude dál.. přijde mi úsměvné, jak to tady každý řeší, jak by to mělo být, jak to bude a co by kdo měl dělat.. a ve skutečnosti je to úplně jedno, protože až to natočí, tak to prostě tak bude. Jsem ráda, že je Madison zpět ;)

13.12.2021 | 0:29:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E08: PADRE

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @joyeux a @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Nejlepší epizody sedmé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás