Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) Proč byl téměř celý čtvrtý díl ve španělštině a na co odkazoval jeho název?

Proč byl téměř celý čtvrtý díl ve španělštině a na co odkazoval jeho název?

Proč byl téměř celý čtvrtý díl ve španělštině a na co odkazoval jeho název?

Čtvrtá epizoda třetí série byla neobvyklá v několika ohledech. Proč se díl jmenoval 100 a proč byl téměř celý ve španělštině?


14 0
20.6.2017

U seriálů Fear the Walking Dead a The Walking Dead není neobvyklé, že se jedna epizoda věnuje příběhu jedné jediné postavy. Takového dílu jsme se dočkali právě tento týden, protože čtvrtá epizoda 100 se zaměřila na Danielovo „zmrtvýchvstání“. Díl však obsahoval další, pro seriál Fear the Walking Dead, netradiční kritéria. Nejenom, že byl téměř celý ve španělštině, ale zároveň měl i podivný název.

Tvůrce seriálu byl nejprve dotázán, proč byl téměř celý díl ve španělštině. „Chtěl jsem do toho jít. Skvělou věcí na našem seriálu je to, že jsme v Mexiku, díky čemuž se seriál stal dvojjazyčným, což se mi zamlouvá. Chtěl jsem, aby se Daniel dočkal své vlastní epizody, a proto bylo logické, že jeho návrat do seriálu bude obsahovat hodně španělštiny, protože po cestě narážel na Mexičany, kteří neměli důvod s ním mluvit anglicky,“ řekl tvůrce Dave Erickson.


(Foto: AMC)

Na co však odkazoval název epizody? Díl byl jednoduše pojmenován číslicí 100, a proto jsme nevěděli, co tato stovka označuje. Pokud jste pozorně sledovali čtvrtou epizodu, tak Daniel v ní pověděl Efrainovi, že zabil 96 lidí. Právě číslice 100 označuje počet lidí, které Daniel zabil. Kde se však vzala poslední čtveřice? Jeho 97. obětí byl muž, kterého Dante shodil z přehrady, protože Daniel nepřímo mohl za jeho smrt. Dále Daniel zabil dva Danteho strážce a následně samotného Danteho. Právě Dante byl Danielovou stou obětí.

K poslední scéně dodal něco i samotný herec Rubén Blades: „Přiznám se vám, že když na to pomyslím, tak mám husí kůži. Byla to tak úžasná scéna, protože i v té chvíli jsem si říkal, co Salazar udělá. Říkal jsem si, zda opět zaprodá svou duši, aby splynul s dobou. Ale shazovat lidi? Měl shodit Lolu, ale neudělal to. Díky tomu jsem se postavil na nohy a začal mu tleskat. Přísahám.“

Přišli jste sami na to, proč se čtvrtá epizoda jmenovala tak, jak se jmenovala?

Zdroj článku: EW, Comic Book

Diskuze /6

MichaelMyers

Skvělý díl. :) jen tak dál

20.6.2017 | 16:22:01
Mesquite

Měl ji shodit.

20.6.2017 | 21:41:11
Wencek

Přesně to mě napadlo taky. Pamatuji si jak říkal, že jich zabil 96, myslím tomu knězi či co to byylo za psychouše. A pak na přehradě 4 další. Jinak díl ve španělštině mi vůbec nevadil, ba naopak, moc se mi líbil. Doufám, že ještě chvíli v Mexiku zůstanou. Celá Mexická část seriálu se mi líbí.

20.6.2017 | 22:35:48
karlospajdos

Já koukal na CZ a celej díl byl v češtině :D :D

#5 ori #6 MichaelMyers
21.6.2017 | 11:24:29
ori

#4 karlospajdos: fakt? :O

21.6.2017 | 11:40:30
MichaelMyers

#4 karlospajdos: Proto nesnáším dabing.

21.6.2017 | 16:01:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás