Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) Tvůrci promluvili o devastujícím konci dvanácté epizody

Tvůrci promluvili o devastujícím konci dvanácté epizody

Tvůrci promluvili o devastujícím konci dvanácté epizody

Příběh dvanáctého dílu nás připravoval na smrt jedné postavy, ale nakonec to dopadlo zcela jinak. Co k tomu řekli tvůrci seriálu?

8 0
11.5.2021

Nejnovější epizoda In Dreams se zaměřovala na Grace a její dítě. Většina příběhu byla odvyprávěna formou halucinací, ve kterých Grace spatřila jak svou dceru, tak i komunitu za přehradou, kterou Morgan vybudoval. Tato budoucnost by nastala, kdyby se narodila Athéna, ale ta na konci epizody zemřela, takže tato verze budoucnosti zřejmě nikdy nenastane.

Tvůrci nám touto epizodou chtěli ukázat silné propojení Grace a jejího dítěte, protože už ve chvíli, kdy odhalili, že je Grace těhotná, věděli, že její dítě zemře ihned po porodu. V tomto případě se inspirovali jednou epizodou seriálu Star Trek: The Next Generation, ve které se kapitán Picard ocitl v bezvědomí a prožíval zcela jiný život. Dále se tvůrci inspirovali i příběhem filmu Věčný svit neposkvrněné mysli.


Aby byly halucinace náležitě odlišeny od reality, domluvili se tvůrci s režisérem Michaelem Satrazemisem na tom, že okolí zvýrazní růžovou barvou – právě proto jsme všude v okolí mohli vidět růžové stromy a keře této barvy. Zároveň měla růžová barva evokovat to, že se v halucinacích nachází lepší a bezpečnější svět než ten skutečný.

(Grace nakonec nebyla tou, kdo v díle přišel o život. Foto: AMC)

Athénina smrt, ke které došlo na konci dílu, byla pro tvůrce těžkým rozhodnutím, nicméně tím nechtěli nikoho znepokojit. Během psaní scénáře si byli vědomi toho, že na světě existuje spousta párů, které přišly o své děti brzy po narození. Sám tvůrce Andrew Chambliss se svěřil s tím, že i on měl s manželkou podobné problémy, takže ani pro něj nebylo psaní této scény vůbec jednoduché.

Pokud však dvanáctá epizoda měla přinést jedno poselství, bylo to to, že nám ukázala svět, který nenastane. V Graceině vizi jsme mohli spatřit komunitu, kterou sjednotilo Athénino narození, ta je však nyní mrtvá, a proto tvůrci tvrdí, že se máme obávat toho, že tato verze budoucnosti nikdy nenastane. Zároveň tato událost silně ovlivní Morgana, protože ten se snažil vytvořit domov pro Grace a její dítě – to je však nyní mrtvé, a tak Morgan začne přemýšlet nad tím, zda mají jeho snahy vůbec nějakou cenu.

Novináři se dále zeptali i na to, co nás čeká dále. Tvůrci nechtěli prozradit, proč je onen Morganův klíč tak důležitý, ale prý brzy dojde k odhalení, k čemu vlastně je. Zároveň se další díl s názvem J.D. zaměří na June, ve kterém bychom měli zjistit, co se stalo s Johnovým šestiraňákem, který mu vzal Hill. A podle všeho bude také odhalen skutečný význam zkratky „J.D.“, který je na jeho rukojeti.

Zdroj článku: EW

Diskuze /8

Kubey

K tomu kľúču- možno je to kľúč k nejakej „zbrani“, ktorá by mohla nejako zničiť ostatné komunity a oni by mohli prežiť v tom ich podzemí ako jediní. Preto si aj myslím, že Morgana a Grace na konci nezabil, pretože ten kľúč získal.

11.5.2021 | 15:05:49
ori

A na Deň matiek to ešte malo oficiálnu premiéru, už som čítal na facebooku pár rozhorčených komentárov :D

webmaster
11.5.2021 | 16:46:10
Pták :)

Klíč bude k jaderným zbraním v ponorce co byla tuším v druhé, třetí epizodě

#4 tom17 #5 Xavik
11.5.2021 | 19:03:53
tom17

#3 Pták :): taky si myslím, že to bude klíč od atomovky, už jen kvůli tomu, že nepřátelská skupina plánuje zůstat dlouho v podzemí

#6 Sapphire1977
11.5.2021 | 22:54:32
Xavik

#3 Pták :): V první epizodě byla.

admin
12.5.2021 | 6:34:06
Sapphire1977

#4 tom17: plánovala, kým im to tam Alicia celé nevyplálila, sám Teddy jej povedal že zničila celú ich niekoľkoročnú prácu, takže asi budú musieť vymyslieť iný plán

aj keď Teddy ako masový vrah to proste urobí a bude si to užívať :D

#7 ori
12.5.2021 | 14:39:22
ori

#6 Sapphire1977: Ja myslím že narážal na tých zombíkov.

#8 Sapphire1977
webmaster
12.5.2021 | 16:08:43
Sapphire1977

#7 ori: aha, no to je možné, ale tak hovorili Morganovi že odtiaľ všetci obyvatelia utiekli ak si dobre pamatám, len Aliciu nevideli vybehnúť von, tak som predpokladal že zhorelo všetko

13.5.2021 | 12:33:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E08: PADRE

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @joyeux a @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Nejlepší epizody sedmé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás