Final Space
94/100 - 31×

Final Space

Gary je jediným vězněm na vesmírné lodi Galaxie 1. Společnost mu dělá pouze robotický přítel pro vyhnutí se šílenství KVN, který mu naprosto leze krkem, loď ovládající umělá inteligence H.U.E., strážní a údržbářští stejnoboti. Garymu zbývá pouze posledních pár dní trestu, avšak věci se značně zkomplikují, když se střetává se zelenou kulatou formou života Mooncakem, po kterém pátrá Lord Velitel. Před Garyho je tak nastolen úkol týkající se až záchrany celého vesmíru..

USA | 2018 | Pauza
vysílání
2 sezóny | TBS | 30 minut
žánr
Animovaný, Komedie
redaktoři
BraceGirdle


Final Space dokáže vyplnit čekání na Ricka a Mortyho

Final Space dokáže vyplnit čekání na Ricka a Mortyho

Do další série Ricka a Mortyho zbývá ještě spousta času. Nebaví vás jen čekat a rádi byste si dali něco podobně šíleného? Final Space může být dobrou volbou. Více se o něm dozvíte v této minirecenzi.

7 1
27.5.2018

Nalézt alternativu k Rick and Morty, jednomu z nejšílenějších a nejzábavnějších animovaných seriálů vůbec, není nijak snadné. Máme tu sice jednu možnost v podobě Adventure Time, ale co dál? The Simpsons, Futurama, Family Guy či American Dad!? Ty obsahují jiný druh humoru a také cílí na mladší publikum. Letos se však objevila novinka Final Space od televizní stanice TBS, která může nabídnout dobrou výplň pro ty, co netrpělivě vyhlíží další díly geniálního vědce a jeho vnuka, nebo prostě mají rádi ujeté animáče.

Příběh Final Space se točí okolo Garyho Goodspeeda, jediného vězně na vesmírné lodi Galaxie 1. Společnost mu dělá pouze robotický přítel pro vyhnutí se šílenství KVN, který mu naprosto leze krkem, loď ovládající umělá inteligence H.U.E., strážní a údržbářští roboti (stejnoboti). Garymu zbývá posledních pár dní z pětiletého trestu, avšak věci se značně zkomplikují, když se střetává se zelenou kulatou formou života Mooncakem, po kterém pátrá Lord Velitel. Před Garyho je tak nastolen úkol týkající se až záchrany celého vesmíru. Kromě toho se do všeho přimotá jeho milovaná, které po celou dobu trestu posílal každý den vzkazy.


Osobně mám rád Ricka a Mortyho. Totálně. Byla to láska na první pohled. Ale to čekání na novou sérii je tak strašně útrpné, že člověk hledá bokovky, kde může. Některé jsou opravdu jen na jednu noc, z některých se však vyklube trvalejší vztah. A musím říct, že Final Space pro mě nebyla pouhá jednorázovka, ale přirostla mi k srdci.

Final Space je animovaný seriál, který mi svým ztvárněním tak nejvíce připomněl vychvalovaného Ricka a Mortyho. Možná že přesnější přirovnání by bylo k Futuramě, ačkoliv zde na sebe jednotlivé epizody zcela navazují a dohromady tvoří ucelený děj. Každý díl je nabitý hláškami, které ze sebe Gary střílí kulometnou kadencí. Je sice dost možné, že Gary na někoho bude působit až otravně a trapně, ale já si jeho charakter neskonale užíval. Osobně to pro mě byl ale KVN, který mě svou ztřeštěností dostával do kolen pokaždé a nejvíce. Sušenku pro KVNa!

I když by se na první pohled z roztomilosti zeleného kulatého stvoření Mooncaka na úvodní stránce mohlo zdát, že tohle bude nějaká blbost pro děti, věřte mi, že je to jen prvotní zmatení nepřítele. Dětem se to nebojte pustit jedině v případě, kdy už jste je naučili nadávat a navykli na smrt a krev. Tady se totiž sprostými slovy nešetří, zabíjí se v jednom kuse a krev stříká nejen z údů. Tvůrci se navíc s ničím nepářou a servírují nám jeden nečekaný zvrat za druhým. Je to drsné, kruté, vtipné. Je to trapné, otravné, hnusné a šmejdské. Je to KVN!

Podobných animovaných seriálů moc není a já se při tomto celou dobu dokázal bavit. Vytknout mohu jedině to, že bych se rád dozvěděl víc informací z univerza Final Space a poznal další jeho planety a rasy. Snad se dočkám v další řadě.

Hodnocení: 90 %

A abych nezapomněl, taková menší rada na závěr: pokud se stane nějaký průser, vždycky viňte KVNa.

Final Space si navíc nyní můžete užít kompletně s českými titulky.

Foto: TBS

Diskuze /6

Blackhand47XD

Kdysi jsem viděl pilot na Videa Česky a doufal jsem v celou sérii. Hurá!!!

webmaster
29.5.2018 | 8:39:01
Mrťa

Neví někdo stránku kde se na to dá podívat s těma titulkama? :/

29.5.2018 | 10:18:09
ReisRyos

Nevíte, kde by se dali stáhnout titulky na 2. sérii?

#6 Akitenshi
22.9.2019 | 12:14:02
OtrokDrog

Nevíte kdy vyjde další série? Toto je super serial!

#5 Akitenshi
29.11.2019 | 11:24:24
Akitenshi

#4 OtrokDrog: Před pár dny vyšla druhá série.

#6 Akitenshi
29.11.2019 | 12:02:49
Akitenshi

#5 Akitenshi: #3 ReisRyos: Omlouvám se, odpovídal jsem špatně a ještě jsem to rychle odklepl. :D Chtěl jsem napsat, že před pár dny vyšla druhá série na Netflixu s titulky.

29.11.2019 | 12:04:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama