Firefly S01E04: Shindig

S01E04: Shindig

S01E04: Shindig

Mal s Jaynem se zapletou do potyčky s otrokářem, když mu během přátelské hry ukradnou nečestně vydělané peníze. Serenity se ve spěchu vrací na Persephone, kde má Inara dalšího klienta, Athertona, se který jde na společenskou akci roku – ples. Badger nabídne Malovi práci, kterou získá teprve potom, co přemluví Warricka Harrowa, aby si vybral právě je. Jediným místem na schůzku je právě onen ples, kde Mal s Kaylee potkávají Inaru s Athertonem, který s ní zachází jako s majetkem, a tak mu Mal jednu vrazí. Na další den je tak svolán souboj v šermu, ve kterém Mal oproti Athertonovi dvakrát nevniká. Mal si tím však získal sympatie Warricka, který se rozhodl stát se jeho sekundantem a pokud přežije, využít i jeho služeb pašeráka.

cz sk
1.11.2002
44 minut

Režie: Vern Gillum
Scénář: Jane Espenson
Hrají: Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Gina Torres (Zoe Washburne), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Morena Baccarin (Inara Serra), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Sean Maher (Simon Tam), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Mark Sheppard (Badger), Edward Atterton (Atherton Wing), Larry Drake (Warwick Harrow), Larry Pennell (Murphy), Michael McMillian, …

Hlášky

Zoe: Jestli bych chtěla něco nosit, tak aby to bylo něco přiléhavého.
Wash: Chceš něco přiléhavého? Můžu ti koupit něco přiléhavého. Kapitáne, můžu si vzít peníze na něco přiléhavého?
Jayne: Připlatím.
Zoe: Můžu tě zranit.

Kylee: Mám ráda načechrané. Inara to může nosit, kdy chce.
Mal: Co budeš v té výbavě dělat? Tančit waltz ve strojovně? Bys vypadala jako ovce chodící po dvou.

Bagard: Naprosto nepochopitelně mě nemá rád.
Jayne: Co se stalo? Viděl tvůj ksicht?

Mal: Minule si nás podfoukl a nechal v tom.
Jayne: Zranil naše city.

Mal: Myslíš, že mi to padne?
Kaylee: Zvětšuje vám to zadek.

Mal: OK, pomoz mi najít našeho člověka. Bude asi starší a širší. Má na sobě červenou šerpu.
Kaylee: Proč to nosí?
Mal: Možná vyhrál Miss Persephone.

Mal: Těší mě. Inaro, netušil jsem, že půjdete zrovna na tuhle párty.
Inara: Je jediná.

Inara: Před takovým velkým dnem Atherton tvrdě spí. Však víte, ráno má to zabíjení, pak se musí ostříhat.

Mal: A taky nikdy neutíkám z boje.
Inara: Ale ano. Utíkáte pořád.
Mal: No jo. Ale tentokrát z toho necouvnu.

Jayne: Potřebujeme odlákat pozornost. Zoe se může svléct.
Wash: Ne.
Jayne: Já se můžu svléct.
Wash: Ne!!

Foto: FOXHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Medzi Malom a Inarou to neskutočne iskrí. Interakcia medzi nimi je proste úžasná. Obidvoch privedú na ples ich osobné pracovné záujmy. Mal ma záujem o pašerácku prácu, zatiaľ čo Inara robí nikomu doprovod. Inara sa nám krásne vyparádila, čo nie je žiadna novinka, ale vidieť takto spoločenský oblečeného Mala bolo príjemným prekvapením. Musím uznať, že mu to veľmi slušalo. Malcolm požiadal Inaru o tanec, na čo žiarlil Inarin momentálny spoločník, ktorý sa k nej správal, ako k majetku. Čo sa Malcolmovi nepáčilo a tak ho udrel. On je až taký blázon do nej, že je ochotný bojovať za je jej česť, aj za cenu smrti. Z jeho strany išlo o obrovské gesto. Avšak Inara si to nepraje, ale dobre pozná Malcolma a jeho tvrdohlavosť. Na ďalší deň bol zvolaný súboj v šerme, ktorý napokon Mal vyhrá.

12.1.2021 | 17:18:08

Firefly
94/100 - 172×

Firefly

Posádka Serenity je v podstatě hromádka psanců, hledajících po prohrané občanské válce alespoň pocit svobody. A další kšeftík, který by je snad konečně vytrhl. A který možná ani není tak úplně legální a může se více než trochu zvrtnout. Ani tento styl života je však úplně nepřipravil na problémy, které nastanou po nalodění nových cestujících… Fascinující vesmírný western Josse Whedona sestává z pouhých 14 epizod (+ filmu).

USA | 2002 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi, Western
hrají
Morena Baccarin (Inara Serra), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Sean Maher (Simon Tam), Gina Torres (Zoe Washburne)

Seriál Firefly už nezavítá na televizní obrazovky


Seriálu Firefly bohužel nepřálo štěstí, a tak byl po jedné řadě stažen z vysílání a předčasně ukončen. Proto nezbývá nic jiného než hledat spásu ve filmovém a komiksovém pokračování.

Filmové pokračování

Serenity

Název snímku: Serenity
Premiéra: 30. 09. 2005
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hudba: David Newman
Stopáž: 119 minut

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Chiwetel Ejiofor, David Krumholtz, Michael Hitchcock, Sarah Paulson, Nectar Rose, Glenn Howerton, Tamara Taylor, Demetra Raven.

PROFIL FILMU | OHODNOŤTE FILM

Reklama

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás