Firefly
94/100 - 179×

Firefly

Posádka Serenity je v podstatě hromádka psanců, hledajících po prohrané občanské válce alespoň pocit svobody. A další kšeftík, který by je snad konečně vytrhl. A který možná ani není tak úplně legální a může se více než trochu zvrtnout. Ani tento styl života je však úplně nepřipravil na problémy, které nastanou po nalodění nových cestujících… Fascinující vesmírný western Josse Whedona sestává z pouhých 14 epizod (+ filmu).

USA | 2002 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi, Western
hrají
Morena Baccarin (Inara Serra), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Sean Maher (Simon Tam), Gina Torres (Zoe Washburne)

S01E09: Ariel

S01E09: Ariel

Riveřin stav se zhoršuje, a když bezdůvodně řízne Jayna, Simon se rozhodne za pomoci zbytku posádky vyloupit místní nemocnici Aliance a díky skeneru zjistit, co vláda s River prováděla. A Simon má vymyšlen dokonalý plán. Jayne, Mal a Zoe se budou vydávat za záchranáře, zatímco Simon s River budou dočasně mrtví. Mal a Zoe se vydávají pro léky do skladu, zatímco Jayne dává pozor na Simona s River. Jayne je však podrazí a vyzradí jejich pozici Alianci, která zase na oplátku podrazí jeho. Do nemocnice přilétají muži v modrých rukavicích a uklízí za sebou stopy.

cz sk
16.11.2002
43 minut

Režie: Allan Kroeker
Scénář: Jose Molina
Hrají: Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Gina Torres (Zoe Washburne), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Morena Baccarin (Inara Serra), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Sean Maher (Simon Tam), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Blake Robbins (Agent McGinnis), Jeff Ricketts, Dennis Cockrum, Tom Virtue, Roma Chugani, …

Hlášky

Simon: Kdybych nevěděl, jak to je, řekl bych, že jdete zachraňovat životy.
Mal: Jediné, co nám chybí, je pár pacientů.
Simon: Vlastně spíš mrtvol. Aby to vyšlo, River a já budeme muset být mrtví.
Jayne: Tenhle plán se mi začíná líbit.

Sestra: Co tam máte?
Mal: Dva mrtvé. Zemřeli při převozu. Než jsme se tam dostali …
Sestra: Odvezte je do márnice.
Jayne: Aplikovali jsme kortikální elektrody, ale nepodařilo se nám vyvolat neurální reakci.

Mal: Dvakrát doleva, dvakrát doprava a jsme tam. Když někoho uvidíš, usměj se.
Zoe: V nemocnicích se nikdo neusmívá.
Mal: Ale usmívá. Tohle je jádro. Tady jsou všichni bohatí a šťastní. Proč by se nesmáli?

Simon: Byl úžasný. To se ani nedá popsat. Nebýt jeho, tak bychom tu nestáli.
Jayne: Díky. Hej, vždyť jste součástí mý posádky.
Mal: Asi se rozpláču.

Jayne: Jestli mě chceš zabít, tak mě zastřel. Hlavně mě pusť dovnitř.
Mal: Dřív prý připoutávali zrádce ke kýlu. Já žádný kýl nemám, takže …

Foto: FOXHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak posadka spokojeně jedla a najednou River zničehonic bodla Jaynea a nemělo chybu jak vyvaděl a to jak Simon vymyslel tu zakazku tak to fakt nemělo chybu jen jsem nečekal že je Jayne zradi a nemělo chybu jak Aliance zradila i jeho a tak nakonec musel pomoct River a Simonovi a nemělo chybu jak potom Malcolm potrestal Jaynea a jsem zvědav jestli Simon přijde na to že Jayne prodal.

redaktor
7.3.2022 | 10:13:51
Milano33

Simon je génius a jeho plán bol naprosto brilantný. Keďže sa zdravotný stav River prudko zhoršoval a a na Serenity s tým nič reálne nedokázal urobiť, tak navrhol vlúpanie sa do nemocnice Alincie, kde by mal pomerne veľkú šancu jej pomôcť. Z tejto akcie by každý profitoval. Bol to práve Simon, ktorý celú túto akciu zaštítil a naplno využil svoje znalosti, aby všetkých dostal nepozorovane do budovy. V podstate klasická heist zápletka. Každého zasvätil do svojho precízneho plánu a Mala, Zoe a Jaynea naučil aj pár replík, ktoré nakoniec ani neboli potrené. Lenže Jayneovi to proste nedalo a musel si povedať svoje. Samotný priebeh sa nezaobišiel bez komplikácii a žiaľ došlo aj na zradu zo strany Jaynea. Malcolm na to prišiel a v tom momente sa to stalo preňho osobné. Vskutku silné zakončenie.

12.1.2021 | 17:47:07

Seriál Firefly už nezavítá na televizní obrazovky


Seriálu Firefly bohužel nepřálo štěstí, a tak byl po jedné řadě stažen z vysílání a předčasně ukončen. Proto nezbývá nic jiného než hledat spásu ve filmovém a komiksovém pokračování.

Filmové pokračování

Serenity

Název snímku: Serenity
Premiéra: 30. 09. 2005
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hudba: David Newman
Stopáž: 119 minut

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Chiwetel Ejiofor, David Krumholtz, Michael Hitchcock, Sarah Paulson, Nectar Rose, Glenn Howerton, Tamara Taylor, Demetra Raven.

PROFIL FILMU | OHODNOŤTE FILM

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama