Firefly S01E13: Heart of Gold

S01E13: Heart of Gold

S01E13: Heart of Gold

Nandi, bývalá společnice, nyní na místní planetě vede nelegální „nevěstinec“ požádá Inaru, která zas požádá posádku, o pomoc. Místní pracháč Rance Burgess nemůže se svou ženou mít děti, a tak využil Petalinu, jednu z Nandiích dívek, aby potomka získal. Když se s ním Malcolm setká, doporučí všem raději utéct, ale Nandi se bez boje nechce vzdát. Posádka Serenity se připravuje na bitvu. Simon, River a Inara připravují Petalinu na porod. Nandi pozná, co Mal cítí k Inaře, ale i tak se spolu vyspí. Když to Inara zjistí, rozpláče se a Nandi si uvědomí, že jejich city jsou vzájemné. Burgess si jde pro své dítě a neostýchá se zaútočit v plné síle.

cz sk
4.8.2003
42 minut

Režie: Thomas J. Wright
Scénář: Brett Matthews
Hrají: Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Gina Torres (Zoe Washburne), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Morena Baccarin (Inara Serra), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Sean Maher (Simon Tam), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Melinda Clarke (Nandi), Kimberly McCullough (Chari), Heather Black (Helen), Angie Hart (Lucy), …

Hlášky

Inara: Ahoj.
Mal: Ahh!
Inara: Promiň. Nechtěla jsem tě vylekat.
Mal: Mě jsi nevylekala. Já jenom, bhaw! Je to jako… Je to válečný … úder strachu do srdcí tvých… Víš, není chytré, plížit se za chlápkem, co má zbraň.

Inara: Nemůžu zaručit, že to zvládnou nějak zvlášť dobře, ale …
Nandi: No, pokud mají zbraně a trochu rozumu …
Inara: Mají zbraně.

Zoe: Jak jsem řekla, tahle práce je čistě dobrovolná.
Jayne: Dobře. Já tyhle lidi neznám. Tak se o ně moc nestarám.
Mal: Jsou to šlapky.
Jayne: Jdu do toho.

Kaylee: Každý má někoho. Washi, řekni mi, že jsem hezká.
Wash: Kdybych byl svobodný, tak bych tě chlapsky zpracoval.
Kaylee: Protože jsem hezká?
Wash: Protože jsi hezká.

Nandi: Rance Burgess je jenom muž a já nenechám žádného muže, aby sebral to, co je moje. Pochybuji, že byste na mém místě udělal něco jiného.
Mal: No, dámo. Musím říct, že jste stejně hloupá jako já.

Inara: Kolik dětí přesně jste už porodil?
Simon: Jako od počátku? Tohle bude první. Vy?
Inara: Moje je první taky.
River: Moje taky.

Mal: Pokud bych překročil hranice, tak mi řekni.
Nandi: Malcolme, čekala jsem, kdy mě políbíš, od té doby, co jsem ti ukázala moje pistole. Nevadí ti to?
Mal: Jenom čekám, jestli neomdlím. To je dlouhý příběh.

Inara: Neřekla bych, že jsem úplně v pořádku. Jsem trochu zděšena jejím vkusem.

Kaylee: Nepřipadal ti dnes ráno u snídaně Malcolm trochu legrační?
Wash: No tak, Kaylee. Všichni víme, že já jsem ten legrační.

Jayne (z vysílačky): Oh, teď, holka, to bylo dost sprosté.
Mal: Jayne, víš o tom, že máš zapnutou vysílačku? Protože se teď momentálně necítím jako holka a ani nijak sprostě.

Foto: FOXHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Na jednej odľahlej planéte má miestny nevestinec problémy. Inaryna kamarátka požiada Inaru a posádku Serenity o pomoc. Mal sa pečlivo prepravuje na obranu a nič nenecháva na náhodu. Najprv si však mienil prezreť protivníka, proti ktorému stojí. Ako doprovod si vezme so sebou krásnu a pôvabnú Inaru. V noci sa Malcolm vyspí s jej priateľkou, z čoho sa Inara úplne zrútila. Táto scéna ma len utvrdila v tom, že je doňho skutočne zaľúbená, aj keď sa snaží od neho vždycky držať odstup. Mal si uvedomil, že urobil chybu, ktorú ľutuje. Lenže na to nemá čas, keďže vypukla bitka, ktorá bola dosť kovbojsky štylizovaná. Takto si predstavujem pravý Western. Malovi a spolku sa nakoniec svojim odhodlaním podarí ubrániť tento podnik. Koniec ma veľmi zamrzel, keď sme sa dozvedeli o Inarynom odchode.

12.1.2021 | 18:07:09
RagnarokCzD

Tahle epizoda se mi moc nelíbila … hlavně ten závěr. :-/

Chápu, že slečna byla podle jejího povolání „od rány“ ale chladnokrevně popravit otce svýho dítěte, který držíte v náručí? To je podle mě jasná známka psychopata. :-/

28.8.2020 | 17:55:11

Firefly
94/100 - 172×

Firefly

Posádka Serenity je v podstatě hromádka psanců, hledajících po prohrané občanské válce alespoň pocit svobody. A další kšeftík, který by je snad konečně vytrhl. A který možná ani není tak úplně legální a může se více než trochu zvrtnout. Ani tento styl života je však úplně nepřipravil na problémy, které nastanou po nalodění nových cestujících… Fascinující vesmírný western Josse Whedona sestává z pouhých 14 epizod (+ filmu).

USA | 2002 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi, Western
hrají
Morena Baccarin (Inara Serra), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Sean Maher (Simon Tam), Gina Torres (Zoe Washburne)

Seriál Firefly už nezavítá na televizní obrazovky


Seriálu Firefly bohužel nepřálo štěstí, a tak byl po jedné řadě stažen z vysílání a předčasně ukončen. Proto nezbývá nic jiného než hledat spásu ve filmovém a komiksovém pokračování.

Filmové pokračování

Serenity

Název snímku: Serenity
Premiéra: 30. 09. 2005
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hudba: David Newman
Stopáž: 119 minut

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Chiwetel Ejiofor, David Krumholtz, Michael Hitchcock, Sarah Paulson, Nectar Rose, Glenn Howerton, Tamara Taylor, Demetra Raven.

PROFIL FILMU | OHODNOŤTE FILM

Reklama

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás